Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/petcente/petcenter.com.ua/www/system/library/cache/file.php on line 32
Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/petcente/petcenter.com.ua/www/system/library/cache/file.php on line 32Акваскейпінг: маленький світ у вашому акваріумі

Акваскейпінг: маленький світ у вашому акваріумі

 • 22 июля 2021 08:58:31
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 76
 • 0

Акваскейпінг — мистецтво створення незвичайних акваріумів. Акваріумісти-художники створюють в своїх домашніх підводних світах дивовижні пейзажі, серед яких, як птахи, пурхають яскраві рибки. Це заняття вважається вищим пілотажем акваріумістики, оскільки аквадизайнер створює життєздатну біосистему та висловлює своє бачення світу, якусь філософську ідею.

Як з'явився акваскейпінг

Акваскейпінг — це створення дизайнерського підводного ландшафту. Облаштовувати красиві пейзажі в акваріумах люди почали досить давно, але висот мистецтва це хобі сягнуло близько 40 років тому. Родоначальник акваскейпінга — спортсмен, бізнесмен і письменник Такасі Амано, першим розробив особливу концепцію акваріума — японську. У ній підводний пейзаж перетворюється на мініатюру, яка б відтворювала природний наземний ландшафт.

В акваскейпінгу розроблені кілька визнаних стилів:

 1. Природний стиль. Суть — гармонія кожного елемента в біотопі-акваріумі. Він імітує природний водойму. При створенні композиції використовуються підручні корчі, водорості та каміння, видобуті з диких водойм. Рибки для такого акваріума підбираються за «місцем проживання» — якщо ви створюєте кораловий риф або лісове озеро, то запускаєте у такий акваріум риб-клоунів або окунів. Вважається, що чим ближче до природи, тим красивіша композиція.
 2. Голландський стиль. Суть — чітке зонування підводної зелені за розмірами, відтінками та розташуванням, складання перспективи та контрастів відповідно до принципу золотого перетину. Акваріуми в цьому стилі в основному невисокі, але дуже довгі, риб в них небагато, але вони підібрані так само ретельно й продумано.
 3. Дзен сад. Суть — створити композицію, що наповнює глядача умиротворенням і спокоєм. Стиль народився з ідей дзен буддизму й нагадує японський сад каменів. Кількість, місце, розмір і колір елементів — від каменів до рибок — строго визначені.
 4. Тайванський стиль. Суть — баланс між декораціями, незалежно, створені вони природою або людиною. Створено на перетині природного, голландського та дзенского стилів. Точно відтворює фрагмент наземного світу, який зазнав впливу людини, аж до фігурок, будівель, доріг і лавок.
 5. Німецький стиль. Суть — палюдаріум, рослини виходять з води, піднімаючись над нею та відтворюючи прибережну середу. Фокус на коренях і рослинах. Відкритий маленький акваріум, в якому головне — фронтальний вид з двовимірною перспективою.
 6. Вабі-куса. Суть — простота та контрастність. В акваріумі створюється острів, порослий зеленню, яка може підніматися над водою. Оточення зазвичай декорується однотонними матеріалами — галькою, субстратом.
 7. Івагумі. Суть — кам'яний ландшафт. В акваріумі створюються підводні скелі з мінімумом рослин. У цього стилю є відгалуження ріобоку, де центральним елементом ландшафту виступають коріння і корчі.

Найпопулярніші напрямки в акваскейпінге на сьогодні — дзен і дикий (природний). У той час як дзен прагне пропорції та умиротворення, дикий створює відчуття тривоги й таємниці завдяки великій кількості рослин і близькості до природних умов. Якщо ви початківець акваскейпер, краще пробувати свої сили в дикому напрямку.

Що важливо знати дизайнерові акваріумів

Як в будь-якому мистецтві, в акваскейпінгу є базові поняття, які потрібно знати, перед тим як почати свої творчі експерименти.

Ідея

Ідея — це все, без неї не буде вашого шедевра. Продумайте, що ви хочете висловити, чим зацікавити глядача, яку історію розповісти. Часто композиціям даються назви, що пояснюють задум творця.


Композиція

Композиція акваріума з'єднує всі елементи в загальне нерозривне ціле, створюючи закінчений гармонійний шедевр.

Які існують типи композиції в аквадизайну:

 • увігнута (найменші предмети знаходяться в центрі);
 • опукла (найбільші та найбільш об'ємні предмети знаходяться в центрі);
 • прямокутна (рослини та предмети декору приблизно рівні по висоті);
 • трикутна (декор або рослини поступово знижуються від однієї стінки до іншої або від центру до стінок в обидві сторони).

У хорошій композиції не повинно бути «стопорів» для глядацького погляду. Для цього створіть точку нуль — найсвітліше і вільне місце в композиції, куди в першу чергу ковзає погляд. Така точка повинна бути тільки одна, інакше увага розсіється, а сприйняття буде утруднено.

Перспектива

Акваскейп — це створення 3D композицій, тому в акваріумі потрібно створювати перспективу — а якщо простіше, то глибину композиції, якесь «запрошення».

Щоб створити такий ефект, акваріум повинен мати не менше 50 см в глибину (при стандартних 35 см). Робота ведеться від більшого до меншого (велике на передньому плані, маленьке — на задньому).

Для досягнення ефекту глибини добре використовувати низько- та високо ростучі рослини (на місці останніх можуть бути камені, корчі, тераси). Ефекту перспективи можна домогтися, насипавши пісок на передньому плані тонким шаром, і за мірою віддалення від лицьового скла нарощуючи шар піску.

Світло та тінь

Акваскейперу важливо навчитися працювати зі світлом. Використовуючи світильники, можна відводити погляд глядача вдалину по доріжці, виділити потрібні зони, створити таємничу напівтемряву або ніжне розсіяне світло. У освітлення є й практичне завдання — підтримувати стабільність існування водних рослин. Якщо їм мало світла, вони хворіють і гинуть.

Риби

Звичайно, є акваріуми і без риб, але вони не такі цікаві. Рибки створюють рух, без якого композиція виглядає застиглої і млявою. При виборі рибок потрібно враховувати їхні особливості. Наприклад, якщо ви хочете, щоб риби «літали» над ландшафтом, як яскраві птахи, вибирайте рибок, що живуть у верхніх шарах акваріума. Рибки, які копаються в грунті, постійно порушуватимуть гармонію композиції та підриватимуть коріння водних рослин. Важливі також розмір риб — чим вони більші, тим більше відволікають увагу від ландшафту. Дрібні й рухливі мешканки акваріума дозволять створити ілюзію простору.

Акваскейпінг — цікаве та вдячне заняття. У наступних статтях ми розберемо його принципи та секрети більш докладно.

 
Свіжі записи з нашого блогу
Хвороби тварин, небезпечні для їхніх господарів. Частина 1
 • 07 сентября 2021 13:20:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 28
  Як дізнатися про настрої кішки
  • 29 августа 2021 20:36:00
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 47
   Найменші змії для домашнього утримання. Частина 1
   • 22 августа 2021 17:33:00
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 62
    Краб у домашньому акваріумі
    • 18 августа 2021 10:13:00
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 50
     Акваріумні рибки, які живуть найдовше
     • 14 августа 2021 16:58:00
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 54
      Найдобріші до дітей породи собак
      • 08 августа 2021 12:15:00
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 53
       Як зрозуміти, що домашня ящірка хвора
       • 04 августа 2021 12:41:00
       • Отзывов: 0
       • Просмотров: 67
        Warning: SessionHandler::write(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/petcente/petcenter.com.ua/www/system/library/session/native.php on line 21Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/petcente/.system/tmp) in Unknown on line 0