Чищення зубів вашого котика в домашніх умовах

 • 07 мая 2019 15:41:57
 • Просмотров: 205

Чистити зуби корисно не тільки людям - вашому улюбленцю теж важливо підтримувати чистоту і здоров'я зубів і ясен. Хочете, щоб ця делікатна процедура не викликала стресу ні у вас, ні у вихованця? Дізнайтеся, як, чим і як часто потрібно чистити зуби кішки!

Навіщо чистити зуби кішці

Котячі зуби дуже схожі на наші - вони формуються, ростуть і використовуються практично однаково. І точно так же зуби кішок здатні руйнуватися, хворіти і випадати. Домашня кішка може жити і без зубів (в той час як її дикий родич загине), але якість її життя погіршиться. Відсутність зубів та їхнє пошкодження може привести до проблем з травленням, а ці проблеми можуть серйозно підірвати здоров'я вихованця.

Чищення зубів запобігає періодонтиту - запаленню ясен, яке часто можна визначити по неприємного запаху з рота кішки. Періодонтит небезпечний не тільки болем і неприємним запахом - через нього зуби можуть випасти, а запалення - поширитися на інші органи.

Після чистки в роті вихованця стає менше бактерій, тому в організм їх теж потрапляє менше, ніж раніше. Дослідження показали, що бактерії з ротової порожнини спроможні послаблювати організм і провокувати захворювання серцево-судинної системи.

Чому дикій кішці не потрібно чистити зуби, а вашій - потрібно

Не думайте, що у диких тварин все в порядку - прогресуючий періодонтит зустрічається мінімум у 60% диких кішок. Їм не допомагають «природні методи» чищення зубів - ловля і поїдання необробленої здобичі. Але поганий стан зубів для диких кішок не такий важливий, як для домашніх.

Причина в тому, що дикі тварини просто не доживають до похилого віку, коли проблема може стати критичною. Як тільки дика тварина слабшає (не може знайти їжу або укриття), вона гине. І дикій кішці не потрібно, щоб зуби служили їй 20 років, як домашньому вихованцеві.

Якщо ваша улюблениця харчується сухим кормом, чистити зуби їй все одно потрібно. Сухий корм вирішує проблему лише частково - допомагає уповільнити утворення зубного каменю. Але одночасно він робить слину густішою, тому вона вже не так добре очищає зуби тварини.

Як часто потрібно займатися чищенням зубів кішки

Зубний наліт накопичується на зубах постійно, і найкращий спосіб захистити вихованця від його шкідливого впливу - чистити зуби щодня. Якщо ви не можете або не хочете займатися чищенням так часто, робіть це не менше 3 разів на тиждень:

 1. За тиждень утворюється шар зубного каменю, що не видаляється щіткою і пастою. Під ним залишаються бактерії, які поступово руйнують зуби і запалюють ясна. Згодом бактерії можуть потрапити в кров, а через неї - в інші органи тварини. Зубний камінь видаляється тільки в ветклініці, і тварині доведеться робити загальний наркоз.
 2. Кішка не звикне до нечастої чистки. Кожна процедура ставатиме для неї стресом. А стрес здатен проявитися в найрізноманітніших хворобах.
 3. Ви не навчитеся правильно чистити зуби кішці. Вам потрібно напрацювати навичку, щоб ефективно видаляти весь наліт, не пошкоджувати тварині ясна і не підривати її довіру до вас. Тут, як і в будь-якій справі, потрібна практика.

Стоматологічний ветеринарний огляд потрібен вашому вихованцеві раз на рік.

Що можна використовувати, а що - не можна

Чистити зуби кішки звичайною щіткою і пастою не можна, тому що:

 1. Зубні щітки для домашніх тварин м'якші, не ушкоджують зубну емаль вихованця.
 2. Зубні щітки домашніх тварин мають іншу форму. Зубна щітка для кішок спеціально зроблена для того, щоб вам було зручніше чистити зуби вихованця. Крім того, щетина і розмір головки щітки будуть менші. Є й зубні щітки-напалечники, але вони більше підходять для привчання до чищення зубів, ніж для нормального видалення нальоту.
 3. Кішки не спльовують пасту, як люди. Людська зубна паста дратує шлунок при ковтанні і містить токсичний фторид, який небезпечний при прийомі всередину.
 4. Зубна паста для домашніх тварин дуже смачна. Це полегшує навчання і саму чистку. Підбираються смаки і запахи, які подобаються тваринам - м'ясо, птиця і т.д.

Звичайною щіткою працювати буде незручно - вона занадто велика і жорстка. Якщо підходящої щітки немає, а заміна потрібно терміново, можна використовувати дитячу зубну щітку якийсь час.

Як привчати до чищення і чистити зуби правильно

Ви не зможете почистити кішці зуби «з наскоку». Вихованець звикатиме до процедури кілька тижнів. Ви просуватиметеся до мети поступово, але в підсумку на весь процес витрачатиметься всього кілька хвилин. При цьому вихованець буде радий і задоволений.

З чого краще почати:

 1. Дайте кішці спробувати зубну пасту. Візьміть краплю засобу на палець і дайте кішці її понюхати. Можливо, вона захоче цю краплю з'їсти - дайте їй це зробити і закріпіть результат звичайним частуванням.
 2. Виберіть час і місце годування. Кішки люблять чіткий розпорядок дня - привчити вихованця до чищення буде простіше, якщо процес відбувається завжди в один і той же час і в одному і тому ж місці.
 3. Підберіть зручне положення. Хтось бере кішку на коліна, хтось вкладає на подушку, а хтось просто ставить на стіл перед собою. Підберіть зручну позу, щоб вихованцеві було зручно, і він дивився на вас. Торкайтеся рота кішки якийсь час і відпускайте її раніше, ніж вона почне висловлювати невдоволення. Не забувайте закріпити хорошу реакцію частуванням (можна пастою).

Якщо вихованець не проти ваших дій, можна почати привчати його до чищення зубів:

 1. Поторкайте зуби кішки. Якщо все пройшло добре, видавіть на палець трохи пасти і потріть зуби, ніби чистите їх щіткою. Відпустіть кішку. Якщо вона не протестувала - дайте що-небудь смачненьке.
 2. Почніть користуватися напалечником. Повторіть всю процедуру, але нехай тепер на вашому пальці буде спеціальна щітка.
 3. Поступово захоплюйте більше зубів. Ви починаєте з одного-двох зубів, поступово розширюючи область охоплення - поступово ви дійдете до найбільш важкодоступних місць. Слідкуйте, щоб кішці було зручно і приємно.

Головне - проводити чистку регулярно, не нервувати при цьому вихованця і користуватися спеціальними щітками і пастами. Тоді зуби і ясна вашого вихованця будуть здоровими і міцними до самої старості. 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • 18 октября 2019 22:32:08
 • Просмотров: 31
 • 14 октября 2019 17:53:55
 • Просмотров: 31
 • 30 сентября 2019 22:18:58
 • Просмотров: 68
 • 24 сентября 2019 22:54:42
 • Просмотров: 94
 • 13 сентября 2019 16:41:52
 • Просмотров: 131
 • 09 сентября 2019 22:02:20
 • Просмотров: 211