Декоративні породи свиней: чи можна їх тримати в квартирі?

 • 18 июня 2021 16:44:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 59
 • 0

У нульові роки були популярні міні-собачки в дизайнерських сумочках. Ненадовго на їх місце прийшли незвичайні вихованці — декоративні домашні свинки. Але утримання чарівних чистеньких свинок набагато складніше, ніж може здатися на перший погляд. Щоб міні-свинка прижилася у вас вдома, дізнайтеся, які у неї потреби та особливості поведінки.

Декоративні свині як домашні улюбленці

Міні-свинки — красиві чарівні вихованці з яскравим характером і досить розвиненим інтелектом. Але вони ніколи не стануть такими ж зручними, як кімнатні собаки, кішки або навіть кролики. Тому власники відмовляються від 90% міні-пігів у перші два роки їхнього життя. Щоб ваш улюбленець не поповнив сумну статистику, дізнайтеся, з чим доведеться зіткнутися кожному власнику міні-свині.

Міні — це не назавжди

Заводчики можуть називати свиней міні, мікро, піксі або схожими словами, щоб вказати на їхній невеликий розмір. Але насправді розміри міні-свинок ніяк не регулюються. І визначити, наскільки великим виросте порося, дуже складно. Щоб повністю вирости, їм потрібно від 2 до 5 років, тому результат видно не відразу.

Всього існує близько 20 порід міні-свиней, і в дорослому стані вони важать від 30 до 120 кг. У порівнянні зі звичайними свинями, які важать в середньому по 300 кг, міні-свинки — насправді крихітки. Але домашній кабанчик вагою 100 кг може створити чимало неприємностей.

Щоб зрозуміти, наскільки великим виросте порося, найкраще відвідати заводчика й оцінити розміри його батьків. Якщо вони дуже великі, швидше за все, їхнє дитинча розмістити в квартирі буде проблематично.

З декоративною свинею спочатку можна не порозумітися

Спочатку незвичайний вихованець може вам не сподобатися. Це не ласкаве соціалізоване цуценя, яке з радістю піде до вас на руки з першої хвилини знайомства. Нові люди та нове оточення стануть стресом для поросяти. Швидше за все, воно спробує втекти й сховатися.

Свинці потрібно довше звикати до нового дому та людей, а зрозуміти її настрій складніше, ніж поведінку собаки. Тому в перший час буде складно налагодити спілкування з таким незвичайним домашнім улюбленцем.

Як будь-яку нову тварину, на перші кілька днів свинку потрібно помістити в окрему безпечну кімнату, де буде їжа, вода, туалет та добра схованку. Вихованець поступово звикне до нових звуків, людей, об'єктів та запахів, тому почне почуватися впевненіше. 

Всі свинки люблять поїсти

Головна турбота будь-якої свині — знайти їжу. Декоративні породи в цьому недалеко пішли від диких предків. Вони теж зосереджені на їжі, тому бурхливо та радісно реагуватимуть на кожен прийом їжі.

Голодне порося може не відходити від миски й голосно хрюкати, поки не отримає свою порцію. Але така зацикленість на кормі дуже корисна для дресирування — свинка вмить засвоїть нову команду, щоб отримати ласощі. Крім того, свинку легко приманити на їжу, якщо вона тікає й ховається.

У свинок є особливі потреби

Декоративні свині не підходять для утримання в маленьких і навіть середніх квартирах. Їм потрібно багато відкритого простору, щоб вести природний і здоровий спосіб життя. Наприклад, свинкам потрібно пастися й рити землю. Якщо вони не ритимуть грунт, то напевно зіпсують килим, покриття для підлоги та навіть бетонні стіни. У великій квартирі можна встановити спеціальний лоток з грунтом, але це не зовсім підходяща міра. Набагато краще вигулювати свинку у власному обгородженому дворі.

Соціалізація для свиней дуже важлива. Вони ненавидять бути на самоті, й якщо спілкування недостатньо, починають громити все навколо. Хоча деякі свинки відмінно ладнають з людьми, більшості комфортніше спілкуватися зі своїми родичами. Хороші власники декоративних свиней намагаються заводити як мінімум двох таких вихованців.


Поведінка свиней може здивувати

Всі живі істоти діють за певною логікою. Але зрозуміти, що діється в голові у домашньої свинки, практично неможливо. Тому її поведінка зі сторони може здатися цікавою, кумедною та навіть дивною.

Наприклад, в один прекрасний момент порося може почати переставляти ваше взуття, покусувати вас за пальці ніг або голосно «співати», розгулюючи по всьому будинку.

Довіра та любов декоративної свинки

Якщо з собакою можна подружитися з перших хвилин, любов і довіру свинки доведеться завойовувати дуже довго. На перших порах такий вихованець дуже норовливий і впертий. Можуть знадобитися місяці, щоб встановити міцні хороші відносини з новим вихованцем. Головне — не опускати руки та продовжувати наполегливу роботу. Поступово свинка прийме вас як старшого члена сім'ї та дорогого друга.

Заводячи декоративну свиню, варто пам'ятати:

 1. Це важкий вихованець, якого доведеться довго виховувати. Потрібно бути спокійною, вольовою та терплячою людиною, щоб стиснутися з міні-свинею.
 2. Свиням властива територіальна та власницька поведінка. Вони можуть не ужитися з іншими вихованцями, і в підсумку від когось доведеться відмовитися.
 3. Щоб свинка була здоровою та не руйнувала будинок, потрібно задовольняти її потреби. Це довгі прогулянки та хороший випас, повноцінне харчування, багато спілкування.

Декоративна свинка — не просто модний милий вихованець. Він складний, але цікавий, вимагає особливого підходу та довгої роботи. Але результат перевершує всі очікування. Довіра та любов такого вихованця стоять дуже дорого — вони зігрівають серце, приносять моральне задоволення та надихають на нові звершення.

 
Свіжі записи з нашого блогу
Секрети дресирування домашнього кролика
 • 28 июля 2021 17:57:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 4
  Як назвати кота?
  • 23 июля 2021 13:39:12
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 2
   Акваскейпінг: маленький світ у вашому акваріумі
   • 22 июля 2021 08:58:31
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 20
    Як привчити домашніх улюбленців пити вдосталь
    • 08 июля 2021 12:25:03
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 34
     Тварини-компаньйони: кого взяти в товариші?
     • 28 июня 2021 09:49:34
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 56
      Які корисні речовини потрібні рибкам
      • 24 июня 2021 17:18:58
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 49