Дресирування кота в домашніх умовах

 • 24 июля 2020 20:49:26
 • Отзывы :0
 • Просмотров: 426
 • 0

Чи можна навчити кішку гуляти на повідку, виконувати трюки та підходити за командою? Ви зможете зробити все це й багато іншого. Кішка — кмітлива тварина, яке легко розуміє «правила гри», якщо знати її звички та правильний підхід.

1. Ніколи не карайте кішку

Поняття дисципліни є тільки у людини. Ненавчена кішка просто не знає, що можна, а чого не можна робити вдома. Це досить складно пояснити, до того ж, багато людей своєю поведінкою дають вихованцям суперечливі сигнали, ще більше заплутуючи ситуацію.

Важливо! Якщо кішка не навчається, поводиться агресивно або надто меланхолійно, у неї можуть бути проблеми з фізичним або психічним здоров'ям. Покажіть вихованця ветеринару та продовжуйте заняття після лікування, заздалегідь порадившись з лікарем.

Покарання може привести до поведінкових проблем і навіть серйозних проблем зі здоров'ям вихованця. При цьому тварина не починає робити те, чого ви від неї вимагаєте. Пам'ятайте, що терпіння та позитивні асоціації — головне, що потрібно при дресируванні будь-якої кішки.

2. Виберіть клікер і частування

Клікер — недорога річ, яку використовують для дресирування найрізноманітніших тварин. Він допомагає виробляти у тварини чітку позитивну асоціацію. Клікер видає добре помітний звук, це його основне призначення. Якщо у вас є ручка з кнопкою, що клацає, або інший пристрій, що видає звук такого типу, спеціальний пристрій можна не купувати.

Найкраще поєднувати клікер з заохочувальними частуваннями. Якщо кішка правильно виконає команду, почує клацання клікера й тільки потім отримає частування, позитивні асоціації сформуються набагато швидше. Ми любимо балувати вихованців і можемо давати їм смачну їжу просто так. В цьому випадку кішка не розуміє, за що її хвалять, та якої поведінки від неї хочуть домогтися господарі.

3. Вчимо кішку підходити за командою

Кішки можуть навчитися реагувати на голосові команди, наприклад, підходити, коли ви їх кличете. Це дуже зручно — якщо кішка вибіжить з квартири або за межі ділянки, її буде досить просто повернути додому.

Почати потрібно з формування позитивної асоціації. Чітко вимовляєте команду, коли відкриваєте пакет або банку з котячим кормом. Поступово тварина зрозуміє, що команда та їжа пов'язані між собою. Коли кішка підходитиме по команді для того, щоб поїсти, можна переходити до другого етапу.

Голосно й чітко повторюйте команду в той час, коли зазвичай не годуєте вихованця. Якщо кішка підійде, продовжуйте зміцнювати позитивну асоціацію — клацніть клікером і почастуйте чимось смачненьким (найкраще підійдуть низькокалорійні тренувальні ласощі). Поступово збільшуйте відстань, з якої кличете кішку.

Тренувати вихованця потрібно 1-2 рази на день по 5 хвилин. За цей час кішка повинна виконати (або спробувати виконати) команду 20 разів.

4. Привчаємо кішку ходити на унітаз

Щоб кішка стала користуватися вашим туалетом, потрібно провести певну роботу. Але подумайте про вигоди — вдома буде набагато чистіше, а щоб видалити весь послід, потрібно буде просто натиснути кнопку зливу на унітазі. Крім того, не доведеться витрачатися на котячий наповнювач і зберігати його вдома.


5. Як привчити кішку до людського туалету

 1. Спочатку поставте лоток поруч з унітазом, щоб вихованець звик справляти потребу в санвузлі.
 2. Поступово піднімайте лоток на рівень сидіння унітазу. Можна використовувати стійку табуретку або стілець, щоб тварині було зручно.
 3. Купуйте та встановіть в унітаз спеціальний лоток зі змиваним наповнювачем.
 4. Поступово зменшуйте кількість наповнювача, щоб кішка звикала робити свої справи без нього.
 5. Коли наповнювач більше не знадобиться, приберіть лоток.

В процесі важливо не поспішати й дати вихованцеві звикнути до кожного нового етапу. Кішки дуже чуйно реагують на будь-які зміни, тому вони повинні бути максимально плавними, щоб не викликати стрес.

6. Як навчити кішку потискати вам руку

Один з найпростіших трюків, яким можна навчити вихованця. Приготуйте ласощі й сядьте так, щоб бути з кішкою на одному рівні. Наприклад, можна сісти на підлогу або посадити тварину на диван. Торкніться лапки, скажіть «потисни руку» і, якщо кішка рухатиме лапою як потрібно, закріпіть асоціацію звуком клікера та частуванням. Повторюйте процедуру, поки вихованець не стане реагувати на голосову команду без клікера та їжі. Зазвичай тварини засвоюють цей трюк за кілька днів. Займатися потрібно пару разів на день, не довше 5 хвилин.

7. Вчимо кішку просити

Ще одне просте тренування, яке вихованець легко засвоїть. За методами навчання воно схожн на трюк з рукостисканням. Візьміть в руку ласощі та тримайте його прямо над головою кішки. Скажіть «проси». Кішка повинна встати на задні лапки й потягнутися передніми до ласощів. Клацніть клікером і віддайте кішці частування, якщо вона все робить правильно. Використовуйте клікер та їжу, поки тварина не навчиться просити тільки за командою.

8. Привчаємо кішку ходити на повідку

Котячий повідок повинен кріпитися не до нашийника, а до шлейки. До шлейки та повідка кішку потрібно привчити заздалегідь. Спочатку залиште ці речі там, де вихованець буває найчастіше, наприклад, біля спального місця або мисок з їжею та водою. За кілька днів тварина звикне до нових речей та їхнього запаху.

Після цього дайте кішці звикнути до того, що ви будете надягати на неї шлею. Для цього покличте кішку, акуратно покладіть їй на спину шлею (поки не надягайте), одночасно давайте ласощі. Коли тварина звикне, повторюйте вправу з одягненою, але не застебнутою шлеєю, а потім — з застебнутою. На перший раз кішка повинна провести у шлеї пару хвилин, потім цей час потрібно поступово збільшувати.

Коли кішка звикне до шлейки, прикріпіть до неї повідок. Не беріть його в руки — дайте тварині просто походити з ним. За кілька днів почніть брати повідок в руки. Потренуйтеся водити кішку на повідку вдома, а потім виберіть тихе (бажано знайоме) місце на вулиці та почніть повноцінно гуляти з вихованцем.

Як довго вчаться кішки?

Все залежить від індивідуальних особливостей вихованців. Як і люди, вони навчаються з різною швидкістю, щось розуміють краще, а щось — гірше за інших. Вік не сильно впливає на навчання, якщо ви проявляєте досить терпіння та м'яко наполягаєте на своєму. Прикладіть трохи зусиль, і домашня кішка виконуватиме команди не гірше тренованого собаки!

 
 
Свіжі записи з нашого блогу
Топ-10 павуків для домашнього утримання
 • 05 января 2021 14:52:38
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 14
  Топ-10 кішок для літніх людей
  • 30 декабря 2020 11:30:20
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 23
   Чому кішки нявкають, і як з ними спілкуватися?
   • 23 декабря 2020 21:41:52
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 35
    Топ-10 собак для літніх людей
    • 17 декабря 2020 21:26:44
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 41
     Як утримувати вдома річкових риб
     • 11 декабря 2020 09:25:00
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 78
      Яких геконів можна утримувати вдома?
      • 06 декабря 2020 11:38:00
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 68
       Як забезпечити взимку тепло в квартирі для вихованців
       • 01 декабря 2020 14:33:23
       • Отзывов: 0
       • Просмотров: 70