Екзотичні рибки для домашнього акваріуму

 • 01 сентября 2020 20:57:48
 • Отзывы :0
 • Просмотров: 71
 • 0

Екзотичними називають незвичайних рибок, які відрізняються особливими зовнішніми ознаками або звичками, умовами проживання та харчування. Такі рибки не обов'язково дорогі або вимогливі — є серед них цілком невибагливі, зручні в утриманні види. Яких екзотів варто завести в домашньому акваріумі?

Сяючі рибки GloFish

Неймовірно красиві флуоресцентні рибки називаються GloFish (англ. Glow — «сяйво» та fish — «риба»). Вони — продукти ГМО, вирощені тайванськими вченими.

Рибки даніо реріо, які світяться в УФ-променях, виводилися за допомогою генів тихоокеанських медуз і морських коралів для суто практичних цілей. Їхнє світіння мало служити індикатором токсичного забруднення акваріумної води. Однак акваріумісти прийшли в захват від їхнього вигляду, і наразі вже є 5 кольорів флуоресцентних рибок — червона, зелена, жовта, пурпурна та синя.

На сьогоднішній момент виведені трансгенні тернеції, цихліди та скалярії, що світяться. Світіння зберігається протягом усього життя й робиться тільки яскравішим.

Умови для таких рибок потрібні такі ж, як для немодифікованих генетично представниць їхніх видів. Хіба що вода потрібна трохи тепліша, ніж зазвичай (+28-29°С). Харчуються вони живими, сухими та замороженими кормами. Красунь, які світяться, можуть тримати вдома навіть недосвідчені акваріумісти.

Це цікаво: у продажу існують рослини, які підходять за кольором до акваріуму з різними видами GloFish.

Скляний ангел

Витончено красива рибка офіційно називається скляним нитковидним окунем. Вона повністю прозора, через тіло видно хребет і внутрішні органи. У дикій природі скляні ангели проживають в торф'яних болотах Малайзії та Калімантану. Окунь всеїдний, миролюбний, найкраще уживається з 8-10 родичами або більш дрібними рибками. Чутливий до рівня pH (4.0-6.0). Харчується живим, сухим і свіжим кормом.

Риба-голка

Рибка з вузьким сріблястозеленим тілом — спокійний лагідний хижак, який з'явився в акваріумах з індійських і тайських річок і боліт. Їх рекомендується утримувати зграйкою від 3 особин, вони не люблять сусідства активних і неспокійних риб на зразок барбусів.

Підводні красуні виростають до 35 см в довжину, нагадуючи велику голку. Рибки дуже жваві, здатні високо вистрибувати з води, тому їм потрібен акваріум від 500 літрів і глибиною від 30 см, накритий кришкою. Голки легко пристосовуються до умов утримання, але початківцям-аквариумістам і любителям не підходять через «живий» раціон (мідії, креветки, черв'яки, мухи, цвіркуни).

Індостома

Незвичайна зовнішність тайсько-малайзійської риби Indostomus crocodilus добре приховує її від хижих сусідів по водоймі. Довгим строкатим тілом, витягнутою мордою й опуклими очима індостома дійсно нагадує мініатюрного (до 3 см) крокодила.

Індостому поселяють до інших невеликих мирних рибин, вона добре уживається з короповими. Їй потрібен акваріум 20-40 літрів з м'якою водою та тінистими рослинами. Харчується практично всіма кормами (сухими, живими та свіжими).

Риба-жаба

Вихованка для цінителів, яким важлива не естетичність, а екзотичність. Тихоокеанська риба належить до хижих, і хоча відрізняється спокійним характером, утримувати її найкраще поодинці. Риба-жаба виростає до 30 см, третину довжини становить голова. Забарвлення маскувальне, коричневе; захисту також служать шипи під шкірою.

Риба-жаба веде малорухливий спосіб життя, в основному повзаючи по піщаному дну. Їй потрібно акваріум від 300 літрів, заповнений солонуватою водою, а також укриття — валуни та корчі. Харчується вона 2 рази на тиждень живою та свіжою їжею (креветками, мотилем, хробаками, рибним м'ясом). При правильному утриманні живе до 20 років.

Прісноводна мурена

Екзотична риба з Індійського океану живе в гирлах річок, де вони зливаються з океаном, любить солонувату воду. Оригінальний вихованець нагадує зовні змію або вугра, відрізняється маскувальним сіро-коричневим кольором, виростає до 60 см. Умовно мирна хижачка здатна жити з великими рибами або своїми родичами.

Мурені потрібен акваріум від 400 літрів з великою кількістю затишних місць. Вона вимоглива до чистоти й якості води. Здатна вибиратися назовні, тому обов'язково купуйте акваріум з кришкою. Харчується свіжим м'ясом риби, мідіями та креветками, а також спеціальними кормами для м'ясоїдних видів. Не рекомендується початківцям.

Мулистий стрибун

Химерна рибка із Західної Африки більшу частину життя живе на суші, поблизу мангрових боліт. Незвичайна істота відрізняється сильним тілом до 15 см та потужними плавцями, які перетворилися на подобу лапок у амфібій. З їхньою допомогою риба повзає в мулі та риє нірки. У воду входить рідко, якщо шкіра пересохне, полюбляє помірну солонуватість і високу вологість.

Стрибуни територіальні та незлагідні, найкраще утримувати їх поодинці. Самці жорстоко б'ються за місце та самицю. Одній особині потрібен акваріум з кришкою від 100 літрів, в якому будуть великі ділянки суші з укриттями-корчами. Харчується живими та свіжими комахами, ракоподібними.

Індійський ніж

Незвичайна риба індійський ніж вимагає багато досвіду та витрат на утримання, тому рекомендується тільки досвідченим аквариумистам. Походить вона з дельти річки Меконг в Індокитаї. Виростаючи, сягає метра завдовшки, плоскою формою та сіро-сталевим кольором з симетричними точками нагадує лезо ножа.

Рибі потрібен акваріум понад 1000 літрів з професійним обладнанням. За характером вона мирна, але при утриманні в групі може конфліктувати за територію. Харчується м'ясом риб, ракоподібними, комахами.

Дискус

Неймовірно красива рибка з басейну річки Амазонки, звана королем акваріумів. Сплюснене дископодібне тіло, кумедна морда, велика кількість і мінливість яскравих забарвлень зробили дискуса улюбленцем акваріумістів. Особина може вирости до 30 см. Через свою лякливість, ніжний характер, повільніст та вимогливість до стабільності параметрів води риби сумісні з прісноводними скатами та карликовими цихлідами. Однак найкраще вони уживаються з родичами, а великий вибір забарвлень дозволяє створити чудову різноманітність відтінків.

Найкращий об′єм акваріума для таких риб 400 літрів, висота — від 50 см. Дискусу не потрібні рослини, декорації та грунт, але життєво важливі якісна фільтрація й аерація. Рибки харчуються спеціальними живими та замороженими кормами.

 
 
Свіжі записи з нашого блогу
Змія як домашній улюбленець
 • 18 сентября 2020 10:09:17
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 15
  Складні в утриманні собаки
  • 11 сентября 2020 12:12:32
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 23
   Іграшки для домашніх птахів
   • 10 сентября 2020 12:43:20
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 17
    Особливості догляду за старіючою кішкою
    • 03 сентября 2020 11:40:42
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 53
     Екзотичні рибки для домашнього акваріуму
     • 01 сентября 2020 20:57:48
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 69
      Гнояться очі у собаки? Причини, профілактика та лікування
      • 20 августа 2020 21:14:14
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 206
       Поради як подружити кількох кішок вдома
       • 17 августа 2020 10:47:18
       • Отзывов: 0
       • Просмотров: 101
        Найпоширеніші хвороби домашніх птахів
        • 16 августа 2020 18:17:55
        • Отзывов: 0
        • Просмотров: 120