Грумінг для вашого песика, як вибрати товари для краси?

 • 11 декабря 2018 18:30:37
 • Просмотров: 93

Зручна довжина шерсті, відсутність бруду і колтунів - важливі складові здоров'я вихованця. Періодично чистити за допомогою щіток і гребінців - відмінний спосіб підтримувати чистоту собаки і знизити періодичність миття.

Шкірний жир краще розподіляється саме по розчесаним, не сплутаним волосинам, тому доглянута шерсть виглядає здоровішою і привабливішою. Також собака може зачепитися ковтуном за рослини, паркани та інші предмети, завдаючи собі біль. Під ковтуном створюватимуться зони надмірної вологості - вони можуть стати джерелом сильного роздратування шкіри і потрапляння інфекцій до організму собаки.

Грумінг допомагає не тільки зберегти здоров'я і привабливість вихованця, але і зміцнює відносини між собакою і господарем. Але собака не повинна сприймати розчісування і стрижку як болюче покарання. Зробити процес приємним допоможуть кілька важливих правил і відповідні інструменти.

Які є інструменти для грумінгу собак

Щоб привести вихованця в порядок, вам знадобляться:

 1. Щітки і гребінці. Ними ви користуватиметеся найчастіше.
 2. Ножиці і ковтунорізи. Потрібні для стайлінгу і видалення тих частин, які вже не можна розчесати.
 3. Когтерези. Кігті треба підстригати, щоб вони не ламалися, не розшаровувалися, не загиналися і не були надто гострими. Спеціальний пристрій захоплює частину кігтя і швидко його відсікає - собаці не боляче, а процедура займає мало часу.

Щітки і гребінці діляться на кілька базових груп:

 1. Масажні або дротяні щітки (pin/wire brush). Щетинки цих інструментів дерев'яні або металеві, закріплені на гумовій основі. Вони відмінно обробляють великий об'єм за раз - ідеально підходять для роботи з довгою пухнастою шерстю.
 2. Щетинні щітки (bristle brush). М'яка пряма щетина цих інструментів закріплена на плоскій основі. Вона не проникає глибоко і підходить для середньо-довгої і короткої шерсті - для видалення випалих шерстинок.
 3. Щітки-пуходерки (slicker brush). Слікери - універсальні інструменти з короткою зігнутою пластиковою або металевою щетиною. Добре захоплюють і витягують підшерсток, запобігають утворенню ковтунів. Підходять для різних типів шерсті.
 4. Рідкі гребені (de-matting comb). Великі проміжки між зубами не дають таким гребенях застрявати в шерсті. Використовуються для відділення і розплутування ковтунів.
 5. Гребінці з великими зубами (large-tooth comb). Створені для собак з довгою шерстю і густим підшерстям. Великі зубці добре розчісують довгу шерсть, без проблем захоплюючи і видаляючи зайвий підшерсток.
 6. Гребінці з дрібними зубами (fine-tooth comb). Найкраще підходять для роботи з короткою шерстю і тонким підшерстям.
 7. Комбіновані гребінці (half-coarse, half-fine comb). На одній стороні таких гребінців зубці дрібні, на інший - великі. Такі інструменти універсальні і підходять будь-яким собакам.
 8. Блошині гребені (flea comb). Гребінці з тонкими, щільно прилягаючими один до одного зубцями - спосіб швидко перевірити вихованця на наявність паразитів. Блохи застрягають між зубами, і їх легко виявити.
 9. Фурмінатори (deshedding tools). Короткі прямі гребені з міцних металевих зубів, посаджених впритул один до одного. Використовуються під час линьки. Швидко видаляють більшу частину підшерстя.

Інші інструменти:

 1. Ножиці (scissors). Купіть ножиці з тупими кінцями, щоб ними можна було безпечно видаляти волосинки між подушечками пальців собаки.
 2. Філіровочні ножиці (thinning shears). Використовуйте їх в спеку, щоб собака не страждала від перегріву і не виглядала постриженою клаптями.
 3. Електричні машинки (clippers). У комплекті бувають знімні насадки для шерсті різної щільності і довжини, а також захисні насадки, які не дадуть випадково поранити вихованця.
 4. Масажні рукавички (gloves). Дрібна м'яка щетина на них найкраще підходить для дуже короткої шерсті. Але рукавички люблять практично всі собаки - через приємний масажний ефект при доторканні.

Також є спеціальні пристрої для видалення ковтунів - ковтунорізи. Вони дозволяють легко відокремити ковтуни, а моделі з обертовими зубами зроблять процес безболісним навіть для собак з шерстю, схильної до заплутування.

Як, чим і коли проводити грумінг

Ознайомтеся з базовими порадами щодо вибору інструментів і рекомендаціями по частоті грумінгу (тільки для дорослих собак). Орієнтуйтеся на шерсть вихованця:

 1. Коротка і жорстка (тер'єри, ерделі, шнауцери). 2 рази в тиждень вичісуйте собаку слікером і гребінцем із середніми зубами. До грумера водіть кожні 6-8 тижнів.
 2. Коротка і м'яка (басенджи, добермани, мопси). Використовуйте щетинну щітку або масажну рукавичку раз на тиждень. Водіть вихованця в собачу перукарню 4-6 разів на рік.
 3. Коротка і подвійна (лабрадор, ротвейлер). 2 рази в тиждень (під час линьки - частіше) використовуйте слікер, фурмінатор, масажну щітку і металевий гребінець. Водіть до грумера раз в 2 місяці.
 4. Довга і шовковиста (мальтійський тер'єр, йоркширський тер'єр). 3-4 рази на тиждень розчісуйте собаку слікером і гребінцем з дрібними зубами. Послуги професійного грумера потрібні раз в 4-6 тижнів.
 5. Довга і груба (ши-тсу, тибетський тер'єр). Потрібно послідовно працювати слікером, потім - масажною або дротяною щіткою, після цього - металевим гребінцем з дрібними зубами. Розчісуйте вихованця 3-4 рази в тиждень і водіть до собачої перукарні кожні 4-6 тижнів.
 6. Довга і подвійна (чау-чау, коллі). 2-3 рази на тиждень ретельно розчісуйте собаку за допомогою великої гребінця з рідкими зубами і слікера. Професійний грумінг потрібен раз в 2 місяці.
 7. Кучерява (пуделі, бедлінгтони). Спочатку розплутайте зваляну шерсть слікером, потім пройдіться металевим гребенем. Повторюйте двічі на тиждень. Рекомендується водити собак на професійний грумінг кожні 4-6 тижнів.
 8. Без шерсті (китайська чубата). У цих собак є трохи шерсті на голові, ногах і хвості. Кожні 2 тижні використовуйте масажну рукавичку або щетинну щітку. Не забувайте наносити на шкіру собаки спеціальний сонцезахисний і зволожуючий крем щодня.

Базовий грумінг можна забезпечити вихованцеві вдома, але для кращого догляду рекомендується періодично водити його до собачої перукарні.

 
 
  Нові надходження

Pet Fashion Костюм для собак «Альф»

Pet Fashion Костюм для собак «Альф»

Пухнасті плюшевий костюм перетворить ваш..

335.00 ₴

Pet Fashion Костюм для собак «Шарон»

Pet Fashion Костюм для собак «Шарон»

• м'який трикотаж• теплий плюшевий капюш..

396.00 ₴

Pet Fashion Толстовка для собак «Леон»

Pet Fashion Толстовка для собак «Леон»

Одяг для прогулянки для справжніх чотири..

166.50 ₴

Pet Fashion Толстовка для собак «Тиффані»

Pet Fashion Толстовка для собак «Тиффані»

Оригінальний дизайн, підбір тканин, унів..

415.00 ₴

Свежие записи с нашего блога