Грумінг для вашого песика, як вибрати товари для краси?

 • 11 декабря 2018 18:30:37
 • Просмотров: 146

Зручна довжина шерсті, відсутність бруду і колтунів - важливі складові здоров'я вихованця. Періодично чистити за допомогою щіток і гребінців - відмінний спосіб підтримувати чистоту собаки і знизити періодичність миття.

Шкірний жир краще розподіляється саме по розчесаним, не сплутаним волосинам, тому доглянута шерсть виглядає здоровішою і привабливішою. Також собака може зачепитися ковтуном за рослини, паркани та інші предмети, завдаючи собі біль. Під ковтуном створюватимуться зони надмірної вологості - вони можуть стати джерелом сильного роздратування шкіри і потрапляння інфекцій до організму собаки.

Грумінг допомагає не тільки зберегти здоров'я і привабливість вихованця, але і зміцнює відносини між собакою і господарем. Але собака не повинна сприймати розчісування і стрижку як болюче покарання. Зробити процес приємним допоможуть кілька важливих правил і відповідні інструменти.

Які є інструменти для грумінгу собак

Щоб привести вихованця в порядок, вам знадобляться:

 1. Щітки і гребінці. Ними ви користуватиметеся найчастіше.
 2. Ножиці і ковтунорізи. Потрібні для стайлінгу і видалення тих частин, які вже не можна розчесати.
 3. Когтерези. Кігті треба підстригати, щоб вони не ламалися, не розшаровувалися, не загиналися і не були надто гострими. Спеціальний пристрій захоплює частину кігтя і швидко його відсікає - собаці не боляче, а процедура займає мало часу.

Щітки і гребінці діляться на кілька базових груп:

 1. Масажні або дротяні щітки (pin/wire brush). Щетинки цих інструментів дерев'яні або металеві, закріплені на гумовій основі. Вони відмінно обробляють великий об'єм за раз - ідеально підходять для роботи з довгою пухнастою шерстю.
 2. Щетинні щітки (bristle brush). М'яка пряма щетина цих інструментів закріплена на плоскій основі. Вона не проникає глибоко і підходить для середньо-довгої і короткої шерсті - для видалення випалих шерстинок.
 3. Щітки-пуходерки (slicker brush). Слікери - універсальні інструменти з короткою зігнутою пластиковою або металевою щетиною. Добре захоплюють і витягують підшерсток, запобігають утворенню ковтунів. Підходять для різних типів шерсті.
 4. Рідкі гребені (de-matting comb). Великі проміжки між зубами не дають таким гребенях застрявати в шерсті. Використовуються для відділення і розплутування ковтунів.
 5. Гребінці з великими зубами (large-tooth comb). Створені для собак з довгою шерстю і густим підшерстям. Великі зубці добре розчісують довгу шерсть, без проблем захоплюючи і видаляючи зайвий підшерсток.
 6. Гребінці з дрібними зубами (fine-tooth comb). Найкраще підходять для роботи з короткою шерстю і тонким підшерстям.
 7. Комбіновані гребінці (half-coarse, half-fine comb). На одній стороні таких гребінців зубці дрібні, на інший - великі. Такі інструменти універсальні і підходять будь-яким собакам.
 8. Блошині гребені (flea comb). Гребінці з тонкими, щільно прилягаючими один до одного зубцями - спосіб швидко перевірити вихованця на наявність паразитів. Блохи застрягають між зубами, і їх легко виявити.
 9. Фурмінатори (deshedding tools). Короткі прямі гребені з міцних металевих зубів, посаджених впритул один до одного. Використовуються під час линьки. Швидко видаляють більшу частину підшерстя.

Інші інструменти:

 1. Ножиці (scissors). Купіть ножиці з тупими кінцями, щоб ними можна було безпечно видаляти волосинки між подушечками пальців собаки.
 2. Філіровочні ножиці (thinning shears). Використовуйте їх в спеку, щоб собака не страждала від перегріву і не виглядала постриженою клаптями.
 3. Електричні машинки (clippers). У комплекті бувають знімні насадки для шерсті різної щільності і довжини, а також захисні насадки, які не дадуть випадково поранити вихованця.
 4. Масажні рукавички (gloves). Дрібна м'яка щетина на них найкраще підходить для дуже короткої шерсті. Але рукавички люблять практично всі собаки - через приємний масажний ефект при доторканні.

Також є спеціальні пристрої для видалення ковтунів - ковтунорізи. Вони дозволяють легко відокремити ковтуни, а моделі з обертовими зубами зроблять процес безболісним навіть для собак з шерстю, схильної до заплутування.

Як, чим і коли проводити грумінг

Ознайомтеся з базовими порадами щодо вибору інструментів і рекомендаціями по частоті грумінгу (тільки для дорослих собак). Орієнтуйтеся на шерсть вихованця:

 1. Коротка і жорстка (тер'єри, ерделі, шнауцери). 2 рази в тиждень вичісуйте собаку слікером і гребінцем із середніми зубами. До грумера водіть кожні 6-8 тижнів.
 2. Коротка і м'яка (басенджи, добермани, мопси). Використовуйте щетинну щітку або масажну рукавичку раз на тиждень. Водіть вихованця в собачу перукарню 4-6 разів на рік.
 3. Коротка і подвійна (лабрадор, ротвейлер). 2 рази в тиждень (під час линьки - частіше) використовуйте слікер, фурмінатор, масажну щітку і металевий гребінець. Водіть до грумера раз в 2 місяці.
 4. Довга і шовковиста (мальтійський тер'єр, йоркширський тер'єр). 3-4 рази на тиждень розчісуйте собаку слікером і гребінцем з дрібними зубами. Послуги професійного грумера потрібні раз в 4-6 тижнів.
 5. Довга і груба (ши-тсу, тибетський тер'єр). Потрібно послідовно працювати слікером, потім - масажною або дротяною щіткою, після цього - металевим гребінцем з дрібними зубами. Розчісуйте вихованця 3-4 рази в тиждень і водіть до собачої перукарні кожні 4-6 тижнів.
 6. Довга і подвійна (чау-чау, коллі). 2-3 рази на тиждень ретельно розчісуйте собаку за допомогою великої гребінця з рідкими зубами і слікера. Професійний грумінг потрібен раз в 2 місяці.
 7. Кучерява (пуделі, бедлінгтони). Спочатку розплутайте зваляну шерсть слікером, потім пройдіться металевим гребенем. Повторюйте двічі на тиждень. Рекомендується водити собак на професійний грумінг кожні 4-6 тижнів.
 8. Без шерсті (китайська чубата). У цих собак є трохи шерсті на голові, ногах і хвості. Кожні 2 тижні використовуйте масажну рукавичку або щетинну щітку. Не забувайте наносити на шкіру собаки спеціальний сонцезахисний і зволожуючий крем щодня.

Базовий грумінг можна забезпечити вихованцеві вдома, але для кращого догляду рекомендується періодично водити його до собачої перукарні.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • 14 мая 2019 14:03:23
 • Просмотров: 36
 • 23 апреля 2019 12:08:47
 • Просмотров: 76
 • 16 апреля 2019 08:45:09
 • Просмотров: 77
 • 26 марта 2019 11:42:46
 • Просмотров: 85