Як доглядати за немолодими кішками

 • 27 декабря 2018 13:56:43
 • Просмотров: 117

У 7-10 років кішки вважаються літніми, і з цього віку слід очікувати змін в організмі вихованця. Щоб тварина довше залишалася здоровою, товариською і активною, з цього часу потрібно особливо ретельно слідкувати за її станом.

Регулярно контролюйте здоров'я

Показуйте свою улюбленицю ветеринарові - при регулярних оглядах фахівець зможе швидко встановити, що змінилося в її стані. Навіть незначні зміни важливі - вони можуть вказувати на приховані захворювання, з якими буде набагато простіше впоратися на початковому етапі.

Літнім кішкам рекомендується відвідувати лікаря частіше - не рідше одного разу на 6 місяців. Пам'ятайте, що цей термін еквівалентний 2 рокам людського життя, і за цей час може змінитися дуже багато.

Готуйте до ветеринарних оглядів

Як зробити відвідування котячого лікаря спокійними і продуктивними? Буде потрібна невелика попередня підготовка:

 1. Зробіть переноску зручною і затишною. Помістити в неї звичні речі, наприклад, матрацик з лежака. Вони допоможуть швидше «завантажувати» і «вивантажувати» вихованця з переноски.
 2. Відведіть достатньо часу на підготовку. Не потрібно поспішати і нервувати під час поїздки. Кішка легко «зчитає» ваш стан і сама почне турбуватися - через це у ветеринара вона може поводитися агресивно.
 3. Заздалегідь подумайте, про що запитати лікаря. Складіть список необхідних питань - про правильну дієту, навантаження і т.д.

Можливо, ви також зможете захистити вихованця від контакту з іншими тваринами. Наприклад, в деяких ветлікарнях є роздільні зали очікування для собак, кішок і т.д.

Відстежуйте поведінку

Кішки відмінно маскують симптоми хвороби, тому не можна ігнорувати навіть найдрібніші зміни в їх поведінці. Вивчіть поведінку і звички вашої улюблениці і стежте, чи не починають вони змінюватися. Можна навіть завести журнал і відзначати в ньому зміни апетиту, періоди нудоти, обсяги і тип посліду і т.д.

Якщо кішка стала менше їсти або більше ховатися від людей - це вже тривожний дзвіночок, про який варто повідомити ветеринара. Ви знаєте вихованця і його поведінку краще, ніж будь-хто, тому можете побачити ознаки проблеми задовго до планового огляду.

Контролюйте вагу

Якщо кішка стала набирати або втрачати вагу - це ще один привід звернутися до лікаря:

 • прибавка в вазі може загострювати хронічні захворювання вихованця і скоротити термін життя;
 • втрата ваги в літніх кішок (навіть при збереженні апетиту) - вірна ознака збоїв в роботі організму.

Зміни маси тіла важко відстежити візуально, і в цьому випадку планові огляди у ветеринара - кращий спосіб вчасно їх помітити.

Визначайте рухливість

Кішка більше не стрибає на улюблені полки, насилу забирається в ліжечко або перестала користуватися лотком? Проблема може бути в артриті і дегенеративному захворюванні суглобів. Ці захворювання зустрічаються практично у всіх літніх кішок, але негативні наслідки можна мінімізувати за допомогою спеціальної дієти.

Слідкуйте за лотком

Зверніть увагу на те, що накопичується в туалеті вашої вихованки. Рідкий кал, зміна його кольору, різке зменшення його обсягу і довга відсутність обов'язково вимагають уваги. Запор зустрічається часто, але в літніх кішок він сигналізує про зневоднення.

Також відстежуйте кількість сечі. Збільшення її обсягу може вказувати на поширені проблеми зі здоров'ям у літніх кішок – від діабету або гіперфункції щитовидної залози до захворювання нирок і високого кров'яного тиску.

Якщо кішка перестала потрапляти в лоток, або з нею трапляються неприємності в інших частинах будинку, проблема може бути в:

 • інфекціях сечостатевої системи;
 • запорі;
 • артриті;
 • м'язовій слабкості і т.д.

Ветеринар допоможе точно встановити причину неприємностей і порадить найкращий варіант лікування. Також при встановленні лотка для літньої кішки потрібно враховувати:

 1. Висоту. Тварині має бути зручно заходить і виходити - вибирайте моделі без високих порогів, східців і т.д.
 2. Навколишнє оточення. Лоток повинен знаходитися в тихому місці. До нього не повинні мати доступ інші вихованці, які можуть налякати або відігнати стару кішку.

Не забувай частіше чистити лоток - на лапах кішки не повинно залишатися слідів калу і сечі.

Змініть стиль життя

У міру дорослішання кішок їм зазвичай потрібні додаткове тепло і комфорт. Оцініть стан котячого ліжечка, а при необхідності додайте:

 • м'який теплий матрацик;
 • сходинки або пандус.

Доступ до спального місця повинен бути легким і не викликати труднощів навіть у старого вихованця з обмеженою рухливістю.

Враховуйте потреби в харчуванні

У будь-якого літнього вихованця змінюються потреби в харчуванні. Зміну раціону провокує не тільки вік, але і ряд хронічних захворювань, тому його зміну також потрібно узгодити з лікарем. Найскладніше стежити, скільки корму насправді з'їла кішка, особливо якщо вдома їх кілька. Тому потрібно доглядати за вихованцем під час годування.

Спілкуйтеся

Літній кішці набагато складніше займати себе іграми або дослідженням навколишнього простору. Проводьте з нею більше часу, допомагайте підтримувати в хорошому стані шерсть і кігті. Більше пестіть кішку, грайтеся з нею, говорите, приділяйте увагу - так забезпечується необхідна фізична і розумова стимуляція.

Не лікуйте, а попереджайте

Ряду проблем зі здоров'ям можна уникнути, якщо:

 1. Забезпечувати правильну дієту. Літніх кішок не можна «садити» на веганську та вегетаріанську дієту - їм необхідний білок тваринного походження, причому навіть більше, ніж собакам. Уважно вибирайте корми з урахуванням віку і стану здоров'я тварини.
 2. Додавати вітаміни. Дізнайтеся у ветеринара, яких вітамінів і мінералів не вистачає в раціоні улюбленця. Часто літнім кішкам необхідні жирні кислоти, глюкозамін і хондроїтин.
 3. Стежити за порожниною рота. У багатьох кішок хвороби зубів зустрічаються вже у віці 2-3 років, тому постарайтеся привчити свою улюбленицю до чищення зубів якомога раніше.
 4. Заохочувати розумовий розвиток. Даруйте кішці інтерактивні іграшки, головоломки з частуваннями та інші розвиваючі предмети.

Головне - не варто списувати проблеми зі здоров'ям тільки на старість. Ваша кішка напевно може прожити довше не відчуваючи сильних незручностей від свого віку. Для цього достатньо приділяти їй трохи більше уваги і регулярно водити до лікаря.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • 14 мая 2019 14:03:23
 • Просмотров: 33
 • 23 апреля 2019 12:08:47
 • Просмотров: 76
 • 16 апреля 2019 08:45:09
 • Просмотров: 76
 • 26 марта 2019 11:42:46
 • Просмотров: 84