Як доглядати за вагітною кішкою

 • 02 марта 2021 09:41:35
 • Отзывы :0
 • Просмотров: 77
 • 0

Уже в чотири місяці кішка може завагітніти. Вона може втекти з дому, до неї може пробратися сусідський або вуличний кіт — навіть якщо ви не хотіли, вона може чекати на приплод. Якщо так сталося, кішці потрібно забезпечити особливий догляд навіть в тому випадку, якщо на певному терміні вагітність потрібно перервати.

Чи варто давати кішці завагітніти?

Фахівці радять не розводити звичайних домашніх кішок. Головна причина цього — глобальне котяче «перенаселення». У притулках для тварин утримується багато кішок і котів, яким потрібні люблячі господарі та затишний будинок. Чим більше маленьких кошенят з'являється на світ, тим менше у них шансів на добре життя. Друга причина — спадковість. Краще купувати й розводити здорових породистих кішок, у яких немає серйозних спадкових хвороб. Щоб вирішити, чи підходить кішка для розведення чи ні, її спеціально оглядає ветеринар.

Це важливо! Давати кішці завагітніти варто тільки в одному випадку — вона породиста, здорова та схвалена до розведення ветеринаром.

Що робити при першій підозрі на вагітність кішки

Вагітність кішки складно виявити на ранніх термінах — перших трьох або чотирьох тижнях. Але в цей час може змінитися її поведінка. Щоб зрозуміти, чим ці зміни викликані, в будь-якому випадку потрібно показати кішку ветеринарові. Можливо, вона просто захворіла.

На третьому-четвертому тижні ветеринар зможе визначити, вагітна кішка чи ні. Для цього лікар обережно пальпує живіт кішки. Якщо вихованка товста, у неї тверді випорожнення або збільшений сечовий міхур, це може перешкодити обстеженню. Найкраще зробити УЗД, щоб точно побачити, чи є в животі матері кошенята.

На ранньому терміні ще є можливість перервати вагітність і стерилізувати кішку. Робити це варто в тому випадку, якщо є ризик для життя і здоров'я вихованки. Якщо ви вирішите зберегти кошенят, дізнайтеся у ветеринара все про правильний догляд за твариною і почніть шукати, куди пристроюватимете малюків.

Приблизно на 55 день вагітності можна зробити кішці рентген, щоб дізнатися, скільки кошенят вона принесе. Це важливо знати під час пологів, щоб відстежити, чи всі кошенята вийшли з матки.

Це важливо! Під час вагітності кішку зазвичай не вакцинують (потрібно дотримуватися карантину), хоча можна підібрати кілька вакцин від сказу, що безпечні в цей період.

Як годувати вагітну кішку

Усередині вагітної кішки розвивається нове життя — на це йде багато ресурсів організму. Тому харчуватися майбутня мати повинна по-іншому. Є спеціальні корми для вагітних кішок — у них підвищена концентрація необхідних речовин. Крім того, ними (в розмоченому вигляді) можна годувати кошенят в якості першого прикорму.

Це цікаво! Вважається, що вологий корм краще підходить для вагітних кішок, але фактично різниці немає — можна давати і сухий.

Важливо не перегодовувати вагітну кішку на ранніх термінах — це може пошкодити як їй, так і кошенятам. Їй потрібно більше поживних речовин, але в спеціальних кормах вони є в достатній кількості, і порції добре розраховані. Після того, як вагітність підтвердиться, поступово переводьте вихованку на спеціальний корм, але не збільшуйте його кількість, якщо у кішки нормальна повнота.

Коли вагітність триватиме шість тижнів, потрібно зменшити порції, але годувати кішку частіше. Через внутрішній тиск на живіт їй стає складніше з'їдати багато корму за раз. Давайте їй їсти потроху від чотирьох до шести разів на добу.

Особливі потреби кішки під час вагітності

Крім ветеринарних оглядів і спеціального корму, протягом практично всього терміну вагітності кішці нічого більше не потрібно. Але коли наближаються пологи, майбутня мама починає шукати тихе безпечне місце, щоб там принести потомство. Зазвичай така поведінка спостерігається за день-два до початку пологів.

Можна приготувати для неї картонну коробку або низький білизняний кошик, накрити м'яким пледом або ковдрою, прибрати в тихе місце з неяскравим освітленням. Але кішці такі лежанки можуть не сподобатися — вона може захотіти народити в найнезручнішому місці. Тому варто заздалегідь (приблизно за тиждень до очікуваного терміну) закрити всі місця в будинку, де котячі пологи небажані. Також в цей час кішці не можна виходити на вулицю — вона може втекти і сховатися там, звідки її неможливо буде дістати. 

За мірою наближення пологів кішка може почати вести себе неспокійно і навіть тривожно. Це нормальна поведінка в такій ситуації — вихованка відчуває, що скоро з її організмом відбудуться серйозні зміни. У цей час треба постаратися забезпечити їй максимальний комфорт і свободу. Зовсім скоро вона знову поводитиметься нормально.

Підготовка до пологів

Після того, як кішка вибрала місце для пологів, краще залишити її в спокої та спостерігати з безпечної відстані. На щастя, більшість кішок практично не потребують стороннього втручання, коли справа доходить до цього делікатного процесу. Однак їм може знадобитися допомога, якщо щось піде не так.

Заздалегідь дізнайтеся, скільки кошенят повинна принести кішка (найкраще за допомогою рентгенівського знімка). Слідкуйте за проміжками між пологами. Якщо у кішки явно видно потуги протягом години, але кошенята не виходять, відразу зверніться до ветеринара. Якщо наступне кошеня не з'являється навіть через 2 години після попереднього, теж не відкладайте звернення до фахівця. Якщо кошеня застряє в родових шляхах довше, ніж на пару хвилин, вихованку потрібно везти до лікаря. При будь-яких інших питаннях і сумнівах теж варто дзвонити ветеринарові.

Що робити після пологів

Намагайтеся не розлучати маму та кошенят протягом перших кількох днів і обов'язково продовжуйте давати кішці досить їжі — поки вона годує малюків, їй потрібні додаткові калорії та поживні речовини для вироблення молока. Коли кошенятам виповниться 6 тижнів, відвезіть всю родину на ветеринарний огляд або запросіть лікаря додому. Якщо ви не збираєтеся надалі розводити кішок, дізнайтеся, як скоро можна стерилізувати свою улюбленицю. Зазвичай це роблять після того, як вона перестане годувати кошенят молоком.

Зазвичай вагітність і пологи у кішок протікають без проблем. Головне — годуйте її правильно та не забувайте показувати ветеринару. Тоді вихованка порадує вас здоровим приплодом і залишиться веселою та здоровою.

 
 
Свіжі записи з нашого блогу
Кращі ящірки для домашнього утримання. Частина 2
 • 11 апреля 2021 10:54:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 19
  Породи кішок, які не далеко відійшли від диких предків
  • 07 апреля 2021 19:31:36
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 30
   Тхір вдома — чарівно чи противно?
   • 25 марта 2021 14:48:00
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 39
    Найкращі яшірки для домашнього утримання. Частина 1
    • 21 марта 2021 13:04:00
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 32
     Топ-10 креветок для акваріума
     • 16 марта 2021 22:43:28
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 80
      Як вирощувати зелений корм для домашніх вихованців
      • 10 марта 2021 21:21:00
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 58