Як доглядати за золотими рибками

 • 09 сентября 2019 22:02:20
 • Просмотров: 5972

Золоті рибки - найпопулярніші домашні вихованці після собак і кішок, але доглядати за ними не дуже просто. Потрібно правильно вибрати акваріум і «налаштувати» його екосистему, убезпечити вихованця від хвороб, правильно його годувати.

Види золотих рибок

Золоті рибки - прісноводні мешканці, які відносяться до сімейства коропових. Їхньою селекцією займаються понад 1000 років - результатом такої роботи стало більше 300 визнаних порід. Їх можна розділити на дві базові групи:

 1. Звичайні - за формою тіла не сильно відрізняються від коропів, хоча можуть бути різних кольорів. До них відносяться комети, шубункіни, звичайні золоті рибки. Виростають до 25 см в довжину.
 2. Химерні - відрізняються зміненою формою тіла, бородавчастими наростами, великими вуалеподібними хвостами і т.д. До них відносяться оранди, фенікси, перлини, ріукіни, метелики, левиноголівка, ранчу, звіздарі та інші. Виростають до 20 см в довжину.

Основні принципи змісту збігаються для всіх порід.

Будинок і сусіди для золотих рибок

При хорошому харчуванні і правильному догляді золота рибка виросте до 20-25 см в довжину, тому селити її в маленькому акваріумі не можна. Якщо місця буде мало, риба може зупинитися в рості, але це серйозно погіршить її здоров'я - вона загине за кілька тижнів. Для двох химерних золотих рибок рекомендується акваріум не менше 135 літрів, для двох звичайних - не менше 190 літрів.

Як розрахувати розмір акваріума:


 1. На химерну золоту рибку - довжина не менше 90 см в довжину і 90 л в обсязі. На кожну нову рибку додавати 45 літрів обсягу.
 2. На звичайну золоту рибку - довжина не менше 120 см в довжину і 135 л в обсязі. На кожну нову рибку додавати 55 літрів обсягу.

Разом з золотими рибками можна селити понад 100 видів інших акваріумних вихованців. Але найкращими компаньйонами будуть риби, яким підходить та ж температура, кислотність, солоність і аерація води, та ряд інших параметрів. До того ж, риби не повинні намагатися з'їсти одна одну, конкурувати за їжу і конфліктувати з іншого приводу.

Найкращі сусіди золотих рибок: брістленози Плек, мечоносці, чорні і криваві тетри, барбуси-оліголепіси, зелені і вогненні барбуси, корідораси, гігантські даніо, баліторові, японські орізіі, в'юни, кардинали, яблучні равлики, аксолотлі, бамбукові і примарні креветки.

Додатковий обсяг води розраховується за потребами кожного додаткового мешканця акваріума.

Налаштування екосистеми акваріума

Умови проживання сильно впливають на здоров'я і тривалість життя риб. В ідеалі їх потрібно налаштувати ще до того, як перший акваріумний вихованець приїде з магазину.

В акваріумі важливо встановити:

 • систему рециркуляції води;
 • комфортну температуру;
 • правильний фільтр;
 • аерацію.

Змінити екосистему акваріума не так просто, якщо вона з самого початку зроблена неправильно - це вимагатиме грошей і часу. Можливо, для поновлення акваріума доведеться відселяти рибок, що може спровокувати стрес і хвороби.

Рециркуляція і фільтрація води

Золоті рибки, як і інші вихованці, виробляють відходи. У природному середовищі з ними немає проблем з причини великого обсягу води і її постійного оновлення. Але в акваріумі екосистема замкнута, тому видаленням відходів доведеться займатися додатково. Для цього потрібно створити систему рециркуляції води, поселивши колонії корисних бактерій в фільтрі і грунті.

Увага! Цей процес може зайняти кілька тижнів, але рибки не будуть страждати в невідповідних умовах.

Бактерії перетворюють аміак від риб в менш шкідливі нітрити, а з них - в нітрати. Нітрати небезпечні для водних вихованців тільки в дуже великій концентрації. Її легко знизити за допомогою планової десятипроцентної підміни води.

Це цікаво! Продаються спеціальні набори для визначення небезпечних для риб речовин в акваріумі.

Щоб запустити цикл, потрібно повністю приготувати акваріум до заселення риби, налаштувати і включити фільтр. Потім потрібно додати джерело аміаку. Аміак необхідно додавати в акваріум по кілька крапель в день і періодично тестувати на наявність нітритів. Після появи нітритів потрібно продовжити додавати аміак, поки у воді не з'являться нітрати. Потрібно продовжувати додавати аміак, поки його показники і показники нітритів не вийдуть в нуль. Це буде означати, що акваріум «встав» на систему рециркуляції, і в ньому розплодилися всі потрібні бактерії.

Це цікаво! Щоб прискорити процес, можна підняти температуру води в акваріумі і підселити бактерії з надійного акваріума, в якому вже живуть рибки. Можна взяти їх з пробою гравію або в змоченою губці.

Після цього потрібно продовжувати «годувати» бактерії аміаком до заселення рибок. Перед тим, як заселяти першу рибку, потрібно замінити половину обсягу акваріума води. Рибки поселяються по одній. При цьому треба ретельно контролювати баланс аміаку, нітратів і нітритів.

Увага! Промивати фільтри і грунт водопровідною водою не можна - в ній містяться хімічні речовини, які вб'ють корисні бактерії.

Система фільтрації повинна «проганяти» через себе п'ятикратний (а краще - десятикратний) обсяг акваріума на годину. Наприклад, якщо в акваріумі 90 літрів, фільтрувати його потрібно зі швидкістю 450-900 літрів на годину.

Температура акваріума із золотими рибками

Для регулювання температури знадобиться нагрівач і термометр. Обидва прилади повинні бути досить точними, краще не допускати похибки більш 0,5˚С. Є два температурні режими для золотих рибок:

 1. Звичайний - підтримуйте температуру 23˚С круглий рік. Це найбільш комфортна температура для золотих рибок - вони добре ростуть і розвиваються, не відчуваючи проблем. Якщо в акваріумі є інші риби, потрібно щоб температура підходила всім.
 2. Для розмноження - імітуйте сезонні зміни температури. У зимовий період знижуйте її до 12˚С, для початку розмноження поступово збільшіть до 20-23˚С.

Це цікаво! Температура безпосередньо впливає на якість аерації акваріума. Чим гарячіше повітря, тим менше в ньому кисню, а кисень потрібен всім рибам.

Якщо температура «перевалить» за 27˚С, вихованцям стане занадто жарко. Тому акваріум не можна ставити під прямі сонячні промені або поруч з батареєю.

Золоті рибки дуже витривалі і можуть можуть вижити при температурі води, близькій до замерзання. Але щоб стимулювати їх зростання, не варто остуджувати їх середовище проживання нижче 18˚С.

Увага! Не можна змінювати температуру різко. Від швидкої зміни умов у вихованців може з'явитися хвороба плавального міхура.

Крім умов утримання, важливо потурбуватися про правильну дієту для золотих рибок. Не менш важливо уважно стежити за вихованцями, щоб помітити ознаки захворювань. Дізнайтеся докладніше про підходящу дієту для обраної породи, вивчіть ознаки характерних для неї захворювань. Після цього можна заселяти золотих рибок в підготовлений акваріум - хороші умови утримання для них готові.

 
 
Свіжі записи з нашого блогу
Організовуємо дієту для собаки
 • 02 августа 2020 11:28:40
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 33
  Дресирування кота в домашніх умовах
  • 24 июля 2020 20:49:26
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 68
   Чистокровність породи та родоводу собаки
   • 22 июля 2020 17:59:35
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 96
    Акваріумні рослини, переваги та недоліки
    • 16 июля 2020 12:30:38
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 112
     Павук як домашній улюбленець
     • 10 июля 2020 20:43:21
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 133
      Цікаві факти та міфи про котів
      • 08 июля 2020 12:13:14
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 155
       Обрізання кігтів у собак
       • 01 июля 2020 17:02:02
       • Отзывов: 0
       • Просмотров: 149