Як подружитися з собакою

 • 09 февраля 2021 08:33:00
 • Отзывы :0
 • Просмотров: 48
 • 0

Вважається, що собака — найкращий друг людини. Але як подружитися з вихованцем, завоювати його довіру та відданість? Є кілька способів це зробити. Але перш за все потрібно розібратися, що ж таке дружба з собакою.

Що значить дружити з собакою

Собака може стати найвірнішим супутником, якого тільки можна уявити. Він самовіддано захищатиме від небезпек і завжди залишиться на вашій стороні. Але такі відносини не можна побудувати за один день.

За своєю природою собака — хижак, який здатен завдати серйозної шкоди, якщо з ним погано обходитися. Тому відносини з новим собакою потрібно будувати обережно й поступово, навіть якщо ви взяли маленьке цуценя.

Не лякайте собаку й не кричіть — він не повинна відчувати загрози. Дайте йому трохи місця, щоб почуватися на свободі та в безпеці. Подбайте про нього й дайте прихильності сформуватися поступово. І за якийсь час собака вважатиме вас найкращим другом.

Суть у тому, щоб будувати дружбу повільно та впевнено. Поспішати не можна.

Дружити з собакою — значить бути впевненим, що він ніколи не обдурить, не зрадить і завжди буде поруч, що б не трапилося. Досягти цього можна за чотири кроки.

Крок 1. Увага

Перш за все, приділяйте увагу своєму собаці. Це означає не тільки гуляти та гратися з ним. Спостерігайте за поведінкою вихованця, намагайтеся зрозуміти його настрій і почуття. Дізнайтеся, що таке мова тіла собаки — як він висловлює емоції за допомогою хвоста, вух, нахилу голови, пози та різних звуків. За допомогою цієї мови майже завжди можна зрозуміти, чого насправді хоче чотириногий улюбленець.

Поважайте свого собаку. Не будьте з ним суворі та жорстокі. Він вірний господареві навіть при такому ставленні, але найкращим другом йому ніколи не стане. Щоб побудувати довірчі, міцні та теплі відносини з вихованцем, враховуйте його потреби та бажання.

Крок 2. Особистий простір

Час від часу всім хочеться побути на самоті. Це допомагає заспокоїтися, «розвантажитися» від надлишкових емоцій і вражень, просто відпочити. Собакам іноді потрібно усамітнюватися — надмірна увага дратує їх так само, як людей.

Як забезпечити улюбленцю особистий простір:

 1. Дозволяйте йому побути на самоті, коли він цього хоче.
 2. Надайте йому свободу — це допоможе собаці почуватися в безпеці.
 3. Не дивіться йому в очі занадто довго й пильно — від тривалого зорового контакту собака відчуває загрозу.

Дотримуйтесь безпечної відстані, особливо якщо тварина зовсім недавно потрапила до вас додому. Можливо, собака встиг отримати поганий досвід від спілкування з людиною або просто не звик до погладжувань та обіймів. В цьому випадку до фізичного контакту його потрібно поступово привчати.

Головне — не намагайтеся заповнити собою весь час собаки. Іноді будьте поруч, а іноді залишайте його в спокої. 

Крок 3. Здоров'я та повне життя

Завжди потрібно пам'ятати про те, що потрібно собаці для повноцінного життя та здоров'я:

 1. Професійні рекомендації по здоров'ю. Зводить його до ветеринара й робіть огляди регулярно.
 2. Чисте спальне місце, здорова їжа та чиста вода. Ви здивуєтеся, але собака почне піклуватися про вас у відповідь. Вихованці дуже добре відчувають людей і розуміють, хто ставиться до них по-доброму.
 3. Чистота й турбота. Регулярно купайте собаку, чистіть зуби, стрижіть кігті та розчісуйте шерсть. Це важливо для здоров'я, а також допомагає зробити відносини більш близькими та довірчими.

Якщо вихованець живе в холодному кліматі, йому може знадобитися одяг і взуття. Якщо у нього немає шерсті (через хвороби або особливості породи), шкіру доведеться обробляти сонцезахисним кремом для тварин. У літніх і травмованих собак можуть бути особливі потреби. Їм може знадобитися пандус для зручного підйому, протез для лап і багато іншого.

Відчуваючи постійний дискомфорт або біль, собака поводитиметься похмуро, агресивно або непередбачувано. Щоб подружитися з ним, знайдіть причину поганого настрою та спробуйте її усунути.

Крок 4. Навчання

Поясніть вихованцеві, як поводитися вдома, в гостях і на вулиці. Для цього фахівці радять сходити на курси дресирування. Знання команд дуже корисне — собаку можна покликати, навіть якщо він викрутиться з нашийника або вибереться з переноски. Знаючи слово «не можна», собака розумітиме, що може засмутити господаря.

Виводьте вихованця на майданчик і тренуйте на спортивних снарядах. Будь-якому собаці необхідні регулярні вправи, щоб відчувати себе здоровим і щасливим. Ходіть гуляти з ним щодня, обов'язково знаходьте час, щоб погратися у м'яч, перетягування каната або інші ігри. Навіть літнім тваринам потрібно гуляти та робити фізичні вправи, але не так довго й інтенсивно, як молодим.

Спільні ігри та прогулянки відмінно допомагають зблизитися й налагодити контакт з собакою. Крім того, його потрібно час від часу гладити. Дізнайтеся, де погладжування подобаються найбільше. Зазвичай це спина, шия та голова, особливо за вухами.

Не забувайте знайомити вихованця з новими речами — переноскою, повідцем, одягом, автокріслом. Незвичайні предмети та ситуації викликають невпевненість, яка може перерости в агресію та страх. Подбайте про те, щоб собака почувався впевнено на прогулянці, під час грумінгу, ветеринарного огляду та в машині.

Кожен вихованець — особливий

Будь-яка собака — індивідуальність зі своїми уподобаннями. Наприклад, вихованцеві можуть подобатися погладжування тільки по спині, а не по голові або лапах. Деякі тварини не люблять нашийники, відмовляються їсти певні корми. Не варто їх переучувати й робити щось, що їм зовсім не подобається — це може зруйнувати довіру та розуміння.

Якщо у собаки є шкідливі звички, відучувати від них м'яко та з розумом. Розкидане сміття, розмотати туалетний папір, постійний гавкіт під час відсутності господаря — поширені проблеми, які можна вирішити мирно, без покарань. Фахівці з собачої поведінки підкажуть, що робити в складній ситуації.

Запасіться терпінням, подружитися з чотириногим другом обов'язково вийде. Задоволення від таких відносин неможливо описати словами та виміряти цифрами. Подаруйте собаці дружбу, і він зробить ваше життя яскравішим і радіснішим.

 
 
Свіжі записи з нашого блогу
Як доглядати за вагітною кішкою
 • 02 марта 2021 09:41:35
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 8
  Топ-10 порід кроликів для домашнього утримання
  • 25 февраля 2021 08:55:00
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 8
   Що повинен знати та вміти собака, основи дресировки
   • 21 февраля 2021 11:42:16
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 32
    Найскладніші в утриманні акваріумні рибки
    • 13 февраля 2021 08:49:10
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 49
     Як подружитися з собакою
     • 09 февраля 2021 08:33:00
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 46
      Топ-10 змій для домашнього утримання
      • 04 февраля 2021 19:31:05
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 58
       Чи варто фарбувати шерсть домашнього улюбленця?
       • 30 января 2021 19:00:17
       • Отзывов: 0
       • Просмотров: 50
        Як подружитися з кішкою
        • 25 января 2021 18:59:00
        • Отзывов: 0
        • Просмотров: 73