Які породи собак найбільше підходять для дітей

 • 03 июля 2019 13:17:38
 • Просмотров: 376

Якою буде найкраща собака для вашої родини? Багато що залежить від індивідуальних чинників - загального рівня активності, стилю життя, житлових умов. Ви точно не помилитеся, якщо візьмете доброзичливу, здатну до навчання тварину зі спокійним характером.

Що важливо враховувати при виборі собаки в сім'ю

Вимоги до характеру вихованця вірні, але занадто загальні - вони підходять представникам різних порід. Щоб вибрати «ідеального» домашнього улюбленця, обов'язково враховуйте:

 1. Розмір. Мініатюрні собачки - досить тендітні створіння, яких краще заводити з дітьми старшого віку. Деякі дуже великі породи можуть незграбно поводитися вдома, але для прибудинкової ділянки - просто ідеальні. Оцініть, якого розміру собаки найкраще відповідають вашим умовам.
 2. Активність. Деякі собаки люблять бігати, гуляти і гратися. А деяким набагато приємніше валятися на килимку або дивані. Потрібно підібрати вихованця, який буде відпочивати, гратися і займатися спортом так само часто, як ви.
 3. Темперамент. Ви любите сміх та розіграші або майже завжди серйозні і спокійні? У собак теж є характер, і добре, якщо він збігатиметься з вашим.
 4. Особливості догляду. Хто гулятиме з вихованцем? Чи потрібно його регулярно стригти, і чи є у нього якісь особливі потреби? Заздалегідь подумайте про те, хто буде цим займатися, чи достатньо на це часу, коштів і сил.

У ТОП входить 15 порід, рекомендованих фахівцями з собачої поведінки.

Найкращі маленькі собаки для дітей

Такси. Ці симпатичні малюки дуже активні і грайливі. Їм подобаються тренування, а навчання проходить без проблем. Особливо представникам цієї породи подобається ігри з пошуком іграшок або ласощів за запахом. Такси - мисливські собаки, яких вивели для боротьби з дрібними тваринами-шкідниками. Таким вихованцям обов'язково потрібні регулярні фізичні вправи. Вони можуть погано уживатися з іншими дрібними тваринами - завдяки особливостям породи, такси часто сприймають їх як здобич.

Французькі бульдоги відомі зворушливими мордочками і кумедними витівками. Їм не потрібно багато фізичної активності та догляду. Але через коротку морду собаки вам доведеться приділяти їй більше уваги під час спеки. Мордочку (особливо ретельно - складки шкіри) потрібно протирати вологою ганчіркою.

Гаванські бішони були дуже популярні серед кубинської еліти - вони створені для того, щоб бути ідеальними компаньйонами. Бішони ласкаві, кмітливі, легко навчаються. Вони досить міцні, хоч і маленькі. Шерсть у собак цієї породи гіпоалергенна. Вона вимагає регулярного догляду, в тому числі - чищення 2-3 рази в тиждень.

Папільон - добродушні собачки, дуже ніжні і ласкаві з дітьми. Але їх краще не вибирати, якщо вдома є діти молодшого віку (до 8-9 років). Дітлахи можуть не знати, як правильно поводитися з маленькими тваринами - це може стати причиною випадкової травми собаки.

Кавалер-кінг-чарльз-спанієлі люблять проводити час в компанії і активно висловлюють радість, якщо можуть побути поруч з вами. Вони відмінно ладнають з іншими домашніми тваринами, доброзичливі до всіх, з ким знайомляться. З цією породою спанієлів час від часу потрібно грати на вулиці і влаштовувати «квести» з пошуком предметів за запахом.

Мопси терплячі - вони відмінно переносять спілкування з дітьми, при цьому розважаючи їх. Мопсів легко навчити правильній поведінці і трюкам, вони ніколи не відмовляться погратися. Коротка мордочка, як і у французьких бульдогів, вимагає особливого догляду в спеку. До того ж, через неї собачки можуть хропіти і шумно дихати.

Найкращі собаки середнього розміру для дітей

Біглі обожнюють компанію і чудово почуваються в сім'ї або зграї. Вони «легкі на підйом» - кидаються гратися, бігати і розважатися, варто тільки покликати. Біглі обожнюють нюхати і можуть проявляти впертість і наполегливість, якщо їм сильно сподобається запах. Потрібно влаштовувати їм гри з пошуком сліду і захованим ласощами, а також приділити підвищену увагу поведінці під час прогулянки.

Пуделі виділяються розумом і кмітливістю. Ці собаки зазвичай поводяться добре і швидко розбираються у встановлених правилах поведінки. Пуделі викликають алергію набагато рідше, ніж інші собаки. Вони люблять купатися і самостійно підтримують себе в чистоті.

Угорські вижли - відмінний вибір, якщо ваша сім'я любить проводити час на свіжому повітрі або подорожувати. Вижли - уважні і делікатні створення, в той же час вони люблять досліджувати все навколо і гратися. Представникам цієї породи потрібна посилена фізична активність кожен день - біг, стрибки, ігри і т.д.

Найкращі великі собаки для дітей

Боксери - терплячі компаньйони, які готові захищати свою сім'ю. Вони добре ставляться до інших тварин. Улюблені спорт боксерів - тривалі пробіжки, ці собаки дуже витривалі. Іноді вони бувають упертими, тому дресируванню потрібно приділити більше часу.

Коллі дуже добрі, делікатні і виховані. Вони ласкаві з дітьми і досить енергійні, щоб не «загубитися» в активному оточенні. Не плутайте звичайних коллі з бордер-коллі, які можуть бути занадто активні для маленьких дітей.

Золотисті ретривери - ласкаві, активні і сприйнятливі вихованці. З них виходять відмінні службові та сімейні собаки. Любов до ігор робить їх відмінними компаньйонами для дітей. Золотисті ретривери дуже активні - вони повинні витрачати достатньо часу на вправи кожен день.

Ірландські сетери спортивні, активні, добродушні і завжди готові підтримати дитячі ігри. Вони дуже активні - заводьте таких собак тільки якщо готові приділяти їм багато часу.

Лабрадор-ретривери - ще одна порода, яка «поставляє» відмінних службових і сімейних собак. Вони активні, легко навчаються, доброзичливі до дітей, дорослих, домашніх тварин. Лабрадорам потрібно бігати і гратися кожен день, вони люблять ігри з пошуком предметів за запахом, а також плавання. Їхня шерсть відмінно відштовхує воду.

Ньюфаундленди - терплячі, добрі і спокійні собаки, які добре ставляться до дітей. Це одна з найбільших порід, придатних для родин з дітьми. Таким вихованцям потрібно багато місця. Ще одна особливість - рясне слиновиділення.

Формули «ідеальної собаки» не існує - найкращим вихованцем буде тварина, яка житиме в єдиному темпі з вашою родиною. Уважно вивчіть характеристики представлених порід, і зробіть обдуманий зважений вибір. Якщо ви врахували все, новий вихованець житиме з вами душа в душу!

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • 20 января 2020 19:03:14
 • Просмотров: 11
 • 15 января 2020 22:15:35
 • Просмотров: 63
 • 09 января 2020 16:48:34
 • Просмотров: 49
 • 03 января 2020 15:53:20
 • Просмотров: 123
 • 27 декабря 2019 16:41:25
 • Просмотров: 68
 • 24 декабря 2019 15:37:48
 • Просмотров: 85
 • 20 декабря 2019 12:57:42
 • Просмотров: 78
 • 12 декабря 2019 17:10:44
 • Просмотров: 151