Які умови створити літній кішці?

 • 21 октября 2020 18:10:16
 • Отзывы :0
 • Просмотров: 65
 • 0

Умови життя домашніх кішок поліпшуються, і тепер вони живуть набагато довше, ніж раніше. Згодом організм кішки слабшає, й звичайні умови їй вже не підходять. Щоб пухнастий вихованець залишався щасливим і задоволеним, в старості йому потрібно забезпечити особливі умови.

Коли кішка вважається літньою

Як і люди, всі кішки ростуть і розвиваються індивідуально. У багатьох вихованців перші ознаки старіння з'являються у 7-10 років, і точно проявляються у всіх у віці 12 років. Можна перерахувати котячий вік на людський, щоб зрозуміти, як відчуває себе пухнастий улюбленець. Однорічний кіт відчуватиме себе на 16 людських років, а дворічний — на 21 людський рік. Після цього кожен котячий рік вважається за 4 людських. Тому десятирічна кішка за віком відповідає 53-річній людині, 12-річна кішка відповідає 61-річній людині, а 15-річна кішка відповідає віку 73 роки.

Старіння — природний процес. Організм серйозно змінюється, але ці зміни не можна вважати хворобою. Старіння не можна повернути назад, але можна максимально полегшити життя вихованця в цей період. Найважливіше в цей період — знати, що може завдати шкоди кішці, та як цього можна уникнути.

Що відбувається зі старіючою кішкою

Процес старіння супроводжується безліччю фізичних і поведінкових змін:

 1. Розвивається ниркова недостатність.
 2. Кігті стають товстими й ламкими.
 3. Часто спостерігається погіршення або втрата слуху.
 4. Погіршення нюху може спровокувати втрату інтересу до їжі.
 5. Виникають проблеми з зубами, які заважають їсти та викликають сильні болі.
 6. Зневоднення через «старечі» хвороби шкодить імунітету й погіршує кровообіг.
 7. Шкіра літніх кішок стає тоншою, втрачає еластичність і більш схильна до інфекцій.
 8. Захворювання, які супроводжуються високим кров'яним тиском, можуть серйозно пошкодити зір.
 9. Старі кішки гірше вилизуються — у них починає сплутуватися шерсть, викликає запалення та появу неприємного запаху.
 10. Імунна система гірше реагує на збудників хвороб, а загальний стан погіршується через хронічні недуги.
 11. Артрит і захворювання суглобів призводять до зниження рухливості, ускладнюють доступ до годівниць, лотків, спальних та спостерігальних місць.
 12. Можуть з'явитися ознаки деменції — блукання, надмірне нявкання, явна дезорієнтація, уникнення контактів із знайомими людьми та тваринами.

Крім того, у літніх кішок часто зустрічається гіпертиреоз, гіпертонія, цукровий діабет, запалення кишковика та рак. Чим старшою стає кішка, тим вищий ризик появи цих змін і захворювань.

Кішки старіють, і їхній організм змінюється. Але ніколи не можна списувати зміни в поведінці на старість. Якщо вихованець різко став вести себе інакше, потрібно звернутися до ветеринара. Ці зміни може спровокувати будь-яка хвороба, яка викликає біль або втрату рухливості.


Як доглядати за літньою кішкою

Будь-яка хвороба може швидко погіршити стан літнього вихованця. Тому за кішкою потрібно уважно спостерігати. Найкраще самостійно робити щотижневий медичний огляд — ветеринар може показати, як його правильно робити, та на що звертати увагу. Найпростіше поєднати такий огляд з погладжуванням кішки — так можна акуратно та без стресу оглянути її вуха й рот. Погладжуючи кішку, можна перевірити, чи не з'явилися під шкірою шишки й ущільнення.

Кішки навіть в літньому віці відмінно вміють приховувати хвороби, що серйозно ускладнює будь-яке лікування. Потрібно ретельно стежити за поведінкою вихованця, щоб «відловити» захворювання на ранній стадіі. Крім домашнього огляду й обов'язкових процедур, кішці потрібен періодичний професійний огляд. Літніх вихованців потрібно оглядати частіше, щоб точно відстежувати коливання їхньої ваги, зміни в стані внутрішніх органів, результати аналізів.

Також літній кішці потрібно:

 • щоденне вичісування;
 • правильне харчування;
 • зменшення стресу;
 • щоденне чищення зубів.

Щоденне вичісування

Кожен день вихованця потрібно вичісувати, щоб видаляти випалу шерсть і підшерсток, щоб кішка їх не ковтала. Крім того, вичісування стимулює кровообіг і секрецію сальних залоз. Через це шкіра та шерсть стають більш здоровими. Літні кішки не можуть користуватися дряпкою так само часто, як в молодості — іхні кігті потрібно перевіряти щотижня та при необхідності підстригати.

Правильне харчування

Багато кішки з віком набирають вагу або навіть страждають на ожиріння. Ветеринар може допомогти змінити дієту, щоб відновити нормальний стан організму. Деякі кішки з віком худнуть. Втрата ваги може бути викликана безліччю медичних проблем, наприклад, нирковою недостатністю. У цьому випадку теж можуть допомогти спеціальні дієти та лікувальні корми.

Зменшення стресу

Будь-яка зміна звичної обстановки стає стресом для кішок. Особливо це стосується переїзду в новий будинок або на перетримку (наприклад, на час відпустки або ремонту). Щоб зняти напругу й допомогти вихованцеві освоїтися, потрібно давати йому звичні іграшки, улюблені подушки для сну та інші звичні речі. Також літнім кішкам складно знайомитися з новими тваринами, особливо молодими й активними. Знайомити їх варто повільно і поступово, в цей час старої кішці знадобиться максимум ласки, уваги та доброзичливого спілкування.

Щоденне чищення зубів

Кращий спосіб запобігти стоматологічні захворювання у кішок — щоденне чищення зубів спеціальною щіткою та пастою. Проблеми з зубами найчастіше зустрічаються саме у літніх тварин, тому підтримувати здоров'я порожнини рота в цьому віці дуже важливо. Більшість кішок дають чистити зуби, хоча може піти кілька тижнів або місяців на те, щоб привчити їх до цієї процедури.

Кішки у поважному віці — чудові спокійні компаньйони, які часто люблять проводити час з господарями, люблять увагу та ласку. Якщо за старою кішкою правильно доглядати, вона буде щасливим і задоволеним вихованцем, і зможе прожити ще кілька років у хороших умовах. Вона зможе прикрасити будь-який дім і наповнити його затишком.

 
 
Свіжі записи з нашого блогу
Як створити тематичний дизайн акваріума
 • 20 ноября 2020 10:30:31
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 19
  Як вибирати одяг для собак та кішок
  • 16 ноября 2020 14:22:41
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 21
   Страусина ферма: екзотичний бізнес і цікаве хобі
   • 03 ноября 2020 11:46:00
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 50
    Як привчити дитину доглядати за домашніми тваринами?
    • 31 октября 2020 11:18:43
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 49
     Перший акваріум для дитини
     • 26 октября 2020 16:05:34
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 74