Яких рибок можна утримувати по одній

 • 30 мая 2021 21:35:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 44
 • 0

Рибки для одиночного утримання, як правило, відрізняються незгідливим характером. Але це компенсується їхньою красою. Така рибка виглядає як екзотична квітка або тропічний птах, який ширяє над загадковим водним світом. Яких же рибок можна утримувати в одиночному акваріумі?

Ангели: вражають красою

Сімейство риб-ангелів дуже цікаве й різноманітне, його представники вважаються найкрасивішими акваріумними рибками. У них характерна форма тіла — плоска, висока, нагадує трикутник або овал. Забарвлення дуже яскраве, від червоних і жовтих до фіолетових і чорних відтінків. Риби виростають від 20 до 50 см і живуть близько 15 років.

Ангелам потрібно багато простору — від 400 літрів на одну особину. Вони складні в утриманні, вимагають потужного устаткування для очищення акваріума, регулярної заміни води, різноманітних укриттів. Не рекомендується утримувати з жорсткими та м'якими коралами — рибка їх обкушує. Годувати слід 2-3 рази на добу м'ясом кальмарів, креветок і мідій, сухими кормами, шпинатом і водоростями.

Ці красиві риби дуже територіальні та часто проявляють агресію до свого виду (або до інших, якщо не вистачає місця). Тому їх часто тримають поодинці. При необхідності ангели можуть ужитися з деякими різновидами риб-метеликів, хірургів, мурен, лисиць і клоунів.

Вуалехвост: ображене золотце

Вуалехвости належать до золотих рибок. Ефектний красень живе 5-7 років, виростає до 20 см і має розкішні плавці, що колишуться у воді, як прозора вуаль. Краса обертається на проблему — сусіди рано чи пізно починають відкушувати у вуалехвостов його головні прикраса. Тому, щоб убезпечити рибку, найкраще утримувати її на самоті.

Вуалехвости досить прості в утриманні. Їм потрібні ємність від 100 л, хороша фільтрація та прохолодна вода. Прикраси в акваріумі не повинні бути гострими.

Раціон вуалехвоста доведеться строго контролювати — у рибки немає шлунка, тому вона не розуміє, коли потрібно зупинитися. Тому годувати її потрібно 2 рази на добу невеликими порціями, і лише спеціальними кормами для золотих рибок.

Метелики: прекрасні мисливці

Риби-метелики володіють оригінальними формами сплощеного тіла, яскравими кольорами (частіше чорно-жовто-білими) та витягнутим ротом. Виростають до 30 см, потребують простору для плавання (300-400 л на дорослу особину) та живих каменів.

Риби-метелики харчуються живою їжею (трубочником, мотилем), замороженою артемією, м'ясом риб, мідіями, креветками та кальмарами. Сухий корм їм не до смаку.

Підводні красені агресивно захищають територію від родичів, тому їх утримують по одному (або парою). У дуже просторих акваріумах уживаються з деякими різновидами риб-клоунів, ангелів, хірургів і собачок.


Півник: чарівний боєць

Сіамський півник — серйозна бійцівська рибка. Він люто відстоює своє право бути єдиним і неповторним в акваріумі, тому цих риб частіше утримують по одному або парою. Півники вражають різноманітністю селекційних форм (близько 70) і красою. Їхнє витягнуте овальне тіло досягає 6-8 см, переливчаста луска та багаті пишні плавники радують око.

Півники неймовірно невибагливі, можуть пристосуватися до будь-яких умов, проте найкраще їм буде в акваріумі 20-30 л на одну особину з фільтром та аерацією.

Рибки незлагідні, тому зіткнення може привести до загибелі одного з суперників. При цьому вони здатні ужитися (при відповідному збільшенні розмірів акваріума) з пециліями, коридорасами та расборами. Харчуються мотилем і спеціальним кормом.

Дасцилл триплямистий: рибка-антистрес

Дасцилл, або риба-доміно, виростає до 14 см, має овальне високе тіло чорно-коричневого забарвлення з трьома великими білими плямами. Рибка веде денний спосіб життя, вона дуже стійка й невибаглива, легко переносить стреси. Агресивно відстоює свої «феодальні права» в боротьбі з будь-яким суперником.

Дасциллові потрібен акваріум від 100 л з великою кількістю різних укриттів, та годування різними живими або замороженими кормами, спеціальними кормами для травоїдних рибок, дрібно нарубаними мідіями й креветками.

Зебрасома: суворий хірург

Зебрасоми — рибки з сімейства хірургових. Яскраві рибки виростають від 20 до 40 см, мають сплющене з боків тілом та яскраве різноманітне забарвлення. Зебрасоми відмінно адаптуються й розмножуються в неволі. Деякі різновиди зебрасом досить агресивні та територіальні, можуть атакувати собі подібних і битися з такими ж агресивними породами. Крім того, у ряду представників є отруйні залози. Тому краще завести собі одного такого красеня або пару. Добре уживаються з креветками й молюсками.

Одна особина комфортно почувається в акваріумі від 300 літрів. Їм подобаються рифові притулку, живі камені з водоростями. Зебрасомі потрібна хороша фільтрація води без швидкої течії. Харчується подрібненими тваринами кормами, пластівцями для рослиноїдних риб.

Це цікаво: в цілому хірурги досить гарно уживаються з іншими рибами, за деякими винятками. Наприклад, хірург сохал агресивний не тільки до представників свого сімейства, але й до більшості великих риб.

Собачка: сторож території

Територіальні риби-собачки не тільки цікаві, але й корисні: вони здатні контролювати розростання водоростей. В середньому не перевищують 17 см по довжині. Більшість собачок найкраще тримати поодинці або парами, оскільки вони агресивно відстоюють свої позиції та своє місце. Особливо цим відрізняються собачка багатосмугаста та собачка Ексен біколор. Дорослі особини можуть атакувати інших риб, особливо морських коників і морських голок. Живуть до 4 років, деякі види довше.

Собачки добре уживаються в акваріумах від 100 літрів. Їм потрібні потужні фільтри, оскільки рибки часто риються в донному шарі в пошуках їжі, замулюючи воду. Поїдає плівкові та ниткоподібні водорості, а також мікроводорості. Годувати собачок слід замороженими рослинними кормами, пластівцями з добавками водорості спіруліни.

Крім цих рибок, є ще чималий список підводних агресорів або інтровертів. Вивчіть всю інформацію про вподобаного вихованця, в тому числі про його сумісність.

 
Свіжі записи з нашого блогу
Як утримувати вдома тушканчика
 • 14 июня 2021 22:33:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 3
  Секрети утримання та підготовки співочих птахів
  • 04 июня 2021 18:32:00
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 40
   Яких рибок можна утримувати по одній
   • 30 мая 2021 21:35:00
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 44
    Лисі породи котів: чому вони приваблюють людей?
    • 24 мая 2021 18:14:00
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 44
     Чому тваринам шкідливі солодощі та людська їжа
     • 19 мая 2021 11:25:00
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 51
      Як правильно купати собаку
      • 14 мая 2021 15:10:00
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 62