Клітки для гризунів

 • 11 декабря 2018 19:47:36
 • Просмотров: 154

Власний будинок потрібен навіть домашньому улюбленцеві. У випадку гризуна - це його клітка. Щоб житло для декоративного гризуна було комфортним, потрібно правильно вибрати клітку і обладнати.

Загальні рекомендації по вибору

Головний критерій підбору правильної клітки для гризуна - це відповідність габаритів і врахування способу життя. З габаритами все просто і зрозуміло, а як бути з рівнем активності?

Якщо ви берете вихованця-гризуна вперше, прочитайте про особливості породи в мережі або поговоріть з продавцем. Багато гризунів (щури, миші, хом'яки) люблять активно переміщатися по клітці. Тому потрібно спорудити всередині цілий «парк атракціонів» - драбинки, колесо, гамак, укриття. Надмірно тісна клітка може стати причиною захворювання, ожиріння, депресії, але і надмірно велика клітка незручна, займає занадто багато місця в будинку. Вибирайте «золоту середину».

Настільки ж важливі критерії:

 1. Матеріал. Оптимальний варіант для прутів - метал, для піддону - метал або пластик. Металеві прути можуть бути нефарбованими або пофарбованими. Пофарбовані прути погані тим, що вихованець їх обов'язково погризе - це не естетично і небезпечно для здоров'я звірка.
 2. Розмір осередків між прутами. Частота прутів для миші і кролика повинна бути різною - маленька миша швидко прослизне в більшу комірку. Фіксація прутів повинна бути надійною, щоб вихованець їх не розсунув.
 3. Дно. Найзручніші для господарів моделі з висувними піддонами, тоді прибирання в клітці займатиме мінімум часу. Однак металева решітка, яка розташовується над піддоном, здатна травмувати ніжні лапки гризунів. Тому краще купувати клітку з цільним підлогою або, для зниження травмонебезпеки, можна закрити частину дна клітки килимком ПВХ або картоном.
 4. Дверцята. Повинні бути такої ширини, щоб ваша рука вільно проходила всередину клітки, і обов'язково надійно закриватися. Вихованець набагато сильніший, ніж здається, він здатен розхитати або підняти нещільно причинені двері клітки або впоратися з простою засувкою.
 5. Дах. Знімна модель спростить прибирання, вийняття та посадку вихованця.
 6. Оснащення. Надійно закріплені поїлка і годівниця - обов'язкові елементи комфорту гризуна, бажані також будиночок, драбинки і колесо.

Що стосується вартості клітки, покладайтеся на свої можливості. Але врахуйте, що самі дешеві клітини будуть ненадійними, а то і небезпечними для здоров'я улюбленця.

Миша

Невибагливі в утриманні, мишки, тим не менш, вимагають простору і комфортних умов. Вони рухливі і активні, а значить, потрібно надати їм умови для «фізкультури». Купуйте клітку мінімум 20х25х15 см, проте в ідеалі вона повинна мати 2 поверхи, драбинки і будиночок. Відстань між прутами мишачої клітки не повинно перевищувати 7-8 мм. При виборі зупиніться на найстійкішій моделі.

Щур

Щури теж дуже активні, і за рахунок ваги здатні навіть перевернути клітку. Тому житло для них не повинно нагадувати вежу, але вітається 2-3-поверховість. Головний критерій - стійкість і надійність, тому основа повинна бути широкою. Відстань між прутами щурячої клітки не повинно перевищувати 1.7 см.

Щури люблять гратися, бігати і ховатися, тому, чим більше аксесуарів буде в клітці, тим краще. Це можуть бути:

 • драбинки;
 • будиночок;
 • тунелі;
 • гамаки;
 • колеса;
 • пандуси.

У щурів і мишей слабке місце - хвіст, здатний застрягти в щілині. Вибирайте аксесуари, в яких немає зазорів і рухомих частин.

Клітку для мишей і щурів варто ставити на узвишші, оскільки в силу свого інстинкту ці звірята бояться нападу зверху.

Піщанка

Піщанки - милі рухливі тварини, які бояться протягів. Тому вам доведеться ретельно вибирати місце для клітини. Мінімальні розміри вольєра для пари піщанок - 50х70 см, для більшої групи відповідно обсяг потрібно збільшити.

Піщанкам не підходить висувний піддон, вони для комфорту обов'язково повинні рити нори. Покрийте підлогу спеціальним піском, купленим в зоомагазині. Відстань між прутами клітки для піщанок таке ж, як для мишей - не більше 7-8 мм.

Хом'як

Активні хом'яки, як і миші з щурами, обов'язково повинні мати в клітці просторий «тренувальний зал» зі стійким підставкою, довжиною/шириною/висотою 45х30х30 см. Обладнайте його як для щурів. Вибирайте максимально безшумне колесо - хом'яки нерідко «крутять» його по ночах.

Піддон і підлога із прутів небажані - на гратчастій підлозі у звірків швидко обламуються кігтики. Тому вибирайте моделі з монолітним дном із пластику. Відстань між прутами хом'ячої клітки не повинна перевищувати 1-1,3 см.

Морська свинка

Морські свинки теж досить активні, а розміри їх перевищують щурячі, тому місця буде потрібно багато. Зупиніться на моделі клітки довжиною/шириною/висотою мінімум 60х40х25 см, але чим більше, тим краще. Для пари свинок площа збільшується в 2 рази.

Морській свинці небезпечно рухатися по «багатоповерховим» кліткам, вона може впасти і пошкодити хребет. Сітчаста підлога небажана - тварина здатна зашкодити лапки. Поїлку вибирайте ємну - звірята п'ють багато води. Обов'язково потрібно якомога більше варіантів укриттів - морські свинки дуже полохливі.

Шиншила

Шиншили вдень сплять, а проявляти активність починають з вечора. Щоб не страждати від гримлячої металевої клітки, можна вибрати вітрину з дерева (вільха або бук).

У клітці шиншили обов'язково потрібен будиночок, ємність з піском для купання і ясла для свіжого сіна. Для активного проведення часу потрібні тунелі, гамаки, полички, драбинки, колесо. Клітка може бути дво- триповерховою, з мінімальним розміром 50х70х50 см, з відстанню не більше 2 см між прутами.

Кролик

Для невеликого кролика підійде клітка 150х60х60 см і більше. Якщо у вас великий звір, розраховуйте клітку висотою на повний зріст кролика і довжиною на 2-3 його стрибка. Кролик потребує окремих куточків для відпочинку, харчування і лотка-туалету, а також просторого місця для активних ігор. До стандартної клітки можна приєднати вольєр довжиною до 120 см.

Підлогові грати - ризик отримати пододерматит, купуйте клітку з цільною підлогою. Обов'язкові широка дверцята, через які можна при необхідності витягти хворого вихованця, і зручний трап на вході. Багатоповерхова клітка відкриє нові можливості для ігор та вправ, заощадить місце вдома.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • 14 мая 2019 14:03:23
 • Просмотров: 33
 • 23 апреля 2019 12:08:47
 • Просмотров: 76
 • 16 апреля 2019 08:45:09
 • Просмотров: 76
 • 26 марта 2019 11:42:46
 • Просмотров: 84