Клітки для гризунів

 • 11 декабря 2018 19:47:36
 • Просмотров: 91

Власний будинок потрібен навіть домашньому улюбленцеві. У випадку гризуна - це його клітка. Щоб житло для декоративного гризуна було комфортним, потрібно правильно вибрати клітку і обладнати.

Загальні рекомендації по вибору

Головний критерій підбору правильної клітки для гризуна - це відповідність габаритів і врахування способу життя. З габаритами все просто і зрозуміло, а як бути з рівнем активності?

Якщо ви берете вихованця-гризуна вперше, прочитайте про особливості породи в мережі або поговоріть з продавцем. Багато гризунів (щури, миші, хом'яки) люблять активно переміщатися по клітці. Тому потрібно спорудити всередині цілий «парк атракціонів» - драбинки, колесо, гамак, укриття. Надмірно тісна клітка може стати причиною захворювання, ожиріння, депресії, але і надмірно велика клітка незручна, займає занадто багато місця в будинку. Вибирайте «золоту середину».

Настільки ж важливі критерії:

 1. Матеріал. Оптимальний варіант для прутів - метал, для піддону - метал або пластик. Металеві прути можуть бути нефарбованими або пофарбованими. Пофарбовані прути погані тим, що вихованець їх обов'язково погризе - це не естетично і небезпечно для здоров'я звірка.
 2. Розмір осередків між прутами. Частота прутів для миші і кролика повинна бути різною - маленька миша швидко прослизне в більшу комірку. Фіксація прутів повинна бути надійною, щоб вихованець їх не розсунув.
 3. Дно. Найзручніші для господарів моделі з висувними піддонами, тоді прибирання в клітці займатиме мінімум часу. Однак металева решітка, яка розташовується над піддоном, здатна травмувати ніжні лапки гризунів. Тому краще купувати клітку з цільним підлогою або, для зниження травмонебезпеки, можна закрити частину дна клітки килимком ПВХ або картоном.
 4. Дверцята. Повинні бути такої ширини, щоб ваша рука вільно проходила всередину клітки, і обов'язково надійно закриватися. Вихованець набагато сильніший, ніж здається, він здатен розхитати або підняти нещільно причинені двері клітки або впоратися з простою засувкою.
 5. Дах. Знімна модель спростить прибирання, вийняття та посадку вихованця.
 6. Оснащення. Надійно закріплені поїлка і годівниця - обов'язкові елементи комфорту гризуна, бажані також будиночок, драбинки і колесо.

Що стосується вартості клітки, покладайтеся на свої можливості. Але врахуйте, що самі дешеві клітини будуть ненадійними, а то і небезпечними для здоров'я улюбленця.

Миша

Невибагливі в утриманні, мишки, тим не менш, вимагають простору і комфортних умов. Вони рухливі і активні, а значить, потрібно надати їм умови для «фізкультури». Купуйте клітку мінімум 20х25х15 см, проте в ідеалі вона повинна мати 2 поверхи, драбинки і будиночок. Відстань між прутами мишачої клітки не повинно перевищувати 7-8 мм. При виборі зупиніться на найстійкішій моделі.

Щур

Щури теж дуже активні, і за рахунок ваги здатні навіть перевернути клітку. Тому житло для них не повинно нагадувати вежу, але вітається 2-3-поверховість. Головний критерій - стійкість і надійність, тому основа повинна бути широкою. Відстань між прутами щурячої клітки не повинно перевищувати 1.7 см.

Щури люблять гратися, бігати і ховатися, тому, чим більше аксесуарів буде в клітці, тим краще. Це можуть бути:

 • драбинки;
 • будиночок;
 • тунелі;
 • гамаки;
 • колеса;
 • пандуси.

У щурів і мишей слабке місце - хвіст, здатний застрягти в щілині. Вибирайте аксесуари, в яких немає зазорів і рухомих частин.

Клітку для мишей і щурів варто ставити на узвишші, оскільки в силу свого інстинкту ці звірята бояться нападу зверху.

Піщанка

Піщанки - милі рухливі тварини, які бояться протягів. Тому вам доведеться ретельно вибирати місце для клітини. Мінімальні розміри вольєра для пари піщанок - 50х70 см, для більшої групи відповідно обсяг потрібно збільшити.

Піщанкам не підходить висувний піддон, вони для комфорту обов'язково повинні рити нори. Покрийте підлогу спеціальним піском, купленим в зоомагазині. Відстань між прутами клітки для піщанок таке ж, як для мишей - не більше 7-8 мм.

Хом'як

Активні хом'яки, як і миші з щурами, обов'язково повинні мати в клітці просторий «тренувальний зал» зі стійким підставкою, довжиною/шириною/висотою 45х30х30 см. Обладнайте його як для щурів. Вибирайте максимально безшумне колесо - хом'яки нерідко «крутять» його по ночах.

Піддон і підлога із прутів небажані - на гратчастій підлозі у звірків швидко обламуються кігтики. Тому вибирайте моделі з монолітним дном із пластику. Відстань між прутами хом'ячої клітки не повинна перевищувати 1-1,3 см.

Морська свинка

Морські свинки теж досить активні, а розміри їх перевищують щурячі, тому місця буде потрібно багато. Зупиніться на моделі клітки довжиною/шириною/висотою мінімум 60х40х25 см, але чим більше, тим краще. Для пари свинок площа збільшується в 2 рази.

Морській свинці небезпечно рухатися по «багатоповерховим» кліткам, вона може впасти і пошкодити хребет. Сітчаста підлога небажана - тварина здатна зашкодити лапки. Поїлку вибирайте ємну - звірята п'ють багато води. Обов'язково потрібно якомога більше варіантів укриттів - морські свинки дуже полохливі.

Шиншила

Шиншили вдень сплять, а проявляти активність починають з вечора. Щоб не страждати від гримлячої металевої клітки, можна вибрати вітрину з дерева (вільха або бук).

У клітці шиншили обов'язково потрібен будиночок, ємність з піском для купання і ясла для свіжого сіна. Для активного проведення часу потрібні тунелі, гамаки, полички, драбинки, колесо. Клітка може бути дво- триповерховою, з мінімальним розміром 50х70х50 см, з відстанню не більше 2 см між прутами.

Кролик

Для невеликого кролика підійде клітка 150х60х60 см і більше. Якщо у вас великий звір, розраховуйте клітку висотою на повний зріст кролика і довжиною на 2-3 його стрибка. Кролик потребує окремих куточків для відпочинку, харчування і лотка-туалету, а також просторого місця для активних ігор. До стандартної клітки можна приєднати вольєр довжиною до 120 см.

Підлогові грати - ризик отримати пододерматит, купуйте клітку з цільною підлогою. Обов'язкові широка дверцята, через які можна при необхідності витягти хворого вихованця, і зручний трап на вході. Багатоповерхова клітка відкриє нові можливості для ігор та вправ, заощадить місце вдома.

 
 
  Нові надходження

Pet Fashion Костюм для собак «Альф»

Pet Fashion Костюм для собак «Альф»

Пухнасті плюшевий костюм перетворить ваш..

335.00 ₴

Pet Fashion Костюм для собак «Шарон»

Pet Fashion Костюм для собак «Шарон»

• м'який трикотаж• теплий плюшевий капюш..

396.00 ₴

Pet Fashion Толстовка для собак «Леон»

Pet Fashion Толстовка для собак «Леон»

Одяг для прогулянки для справжніх чотири..

166.50 ₴

Pet Fashion Толстовка для собак «Тиффані»

Pet Fashion Толстовка для собак «Тиффані»

Оригінальний дизайн, підбір тканин, унів..

415.00 ₴

Свежие записи с нашего блога