Лікувальні корми для кішок: які бувають

 • 13 июня 2018 13:01:56
 • Просмотров: 382

Головним джерелом життя для людей і тварин є їжа. Тому, коли ваша улюблена кішка починає хворіти, їй потрібно не тільки робити уколи і давати лікуючі препарати, але і правильно годувати. Саме для цієї мети були створені лікувальні корми для кішок, розроблені відповідно до потреб хворої тварини.

Лікувальний корм - ліки чи їжа?

Лікувальний корм - це їжа, а не ліки. Правильніше такі корми називати дієтичним комплексом, підібраним спеціально під потреби хворого організму. Наприклад, якщо у кішки є проблеми з травленням, її дієта вимагає повного виключення важких видів їжі, здатних дратувати стінки шлунка і кишечника.

До складу лікувальних кормів часто включаються продукти, здатні сприятливо впливати на імунітет тварини, стимулюючи процес його відновлення. Наприклад, кішкам з проявами харчової алергії рекомендується регулярно давати корми на підставі сої. Вони містять у собі багато білка і при цьому легко засвоюються травною системою тварини.

Крім підтримки організму хворої кішки, лікувальні корми мають і інші важливі характеристики:

 • стимулюють апетит, тим самим дозволяючи уникнути виснаження хворого кота;
 • дозволяють кішці отримувати великі запаси енергії;
 • знімають навантаження з системи або органу, від захворювання якого страждає домашній вихованець;
 • поповнюють організм кішки вітамінами і мікроелементами, необхідними для швидкого відновлення;
 • стимулюють поліпшення обміну речовин (вкрай важливо при ожирінні).

Оскільки лікувальні корми грають важливу роль в одужанні домашніх котів, над розробкою їх складів працюють досвідчені ветеринари.

У яких випадках рекомендується використовувати лікувальні корми для котів

Найчастіше лікувальні корми націлені на застосування для тварини, яка страждає від конкретного захворювання, і за цим же критерієм відбувається їхня класифікація. На полицях магазинів можна зустріти лікувальні корми, які рекомендується застосовувати для лікування:

 • алергічних проявів;
 • артриту;
 • запальних захворювань сечостатевої системи;
 • грибкових захворювань;
 • дерматитів;
 • ожиріння;
 • проблем в роботі шлунково-кишкового тракту;
 • проблем в роботі нирок і печінки;
 • проблем з сечостатевої системою;
 • проблем з зубами (низький рівень кальцію);
 • цукрового діабету.

Лікувальні корми також призначаються в післяопераційні періоди. Спеціальна дієта потрібна і тим котам, які пережили кастрацію і потребують регуляції гормонального рівня, а також потрапляють в групу ризику розвитку сечокам'яної хвороби. Окрему групу становлять корми для маленьких кошенят і літніх особин, які також потребують особливої дієти.

Самостійно підбирати корм домашньому вихованцеві не рекомендується. Це завдання має виконати ветеринар, так як саме він і буде ставити діагноз тварині. Ви ж можете тільки самостійно вибирати між різними виробниками лікарських кормів для домашніх кішок.

Різновиди лікувальних кормів для тварин

Лікувальні корми, які випускають різні виробники, практично ідентичні один одному. Поділяються вони лише по консистенції, яка може бути:

 • сухою (суміш злаків, овочів, м'яса і риби, приготована у вигляді ароматних сухариків);
 • напіввологою (шматочки їжі, що знаходяться в м'якому желе-бульйоні);
 • вологою (великі шматочки м'яса і овочів, залиті рідкою підливою).

З питанням, яку консистенцію обрати для вихованця, варто звернутися до ветеринара. З ним також можна обговорити частоту і обсяги годування пухнастого улюбленця. Обов'язково дізнайтеся, з якою їжею поєднуються ліки, які ви даєте тварині, а з якою не поєднуються.

Що повинно бути вказано на якісному лікувальному кормі для котів

Щоб підвищити ціну свого товару, нечесні виробники можуть вказувати на упаковках з котячим кормом позначку «лікувальний», хоча насправді він таким не є. Якщо корм дійсно якісний, в ньому повинні бути відсутні:

 • харчові добавки (такі, як регулятори або підсилювачі смаку);
 • високоалергенні речовини.

Допустимим в лікувальних кормах є тільки стабілізаційні, які дозволяють зберігати корм протягом тривалого періоду часу. Також на упаковці з таким товаром повинна бути відмітка про те, що корм рекомендований для годування котів асоціацією ветеринарів. Якщо ви купили корм, але ваша кішка не хоче його їсти або ж після годування у неї погіршився стан - більше не купуйте таку їжу.

Особливості використання лікувальних кормів

Якщо ви вже почали годувати свою кішку лікувальним кормом, в жодному разі не змішуйте його з іншою їжею або кормами. Намагаючись урізноманітнити раціон тварини або підгодувати його, ви можете викликати ускладнення зі здоров'ям.

Але навіть якщо ваша кішка постійно харчується лікувальним кормом, вона повинна пити багато води. Особливо це актуально для тих випадків, коли тварина вживає сухі корми. Без води така дієта може стати причиною небезпечних для життя запорів та інших ускладнень зі здоров'ям.

Врахуйте, що крім лікувальних існує ще два різновиди кормів для домашніх кішок:

 1. Полегшені, розроблені спеціально для тварин з ожирінням. Це низькокалорійна їжа, яка викликає у кота почуття насиченості, але при цьому не провокує збільшення ваги. При тривалому застосуванні сприяють нормалізації ваги тварини.
 2. Спеціалізовані, розроблені для годування тварин в стресових ситуаціях (при вагітності та появі кошенят, кастрації, надалі травм). До складу таких кормів входять додаткові порції білків, жирів і полівітамінів. Спеціалізовані корми також можуть призначатися для годування кішок певної породи.

У всьому розмаїтті лікувальних кормів для кішок слід вибирати продукцію, яку вам порадив ветеринар. Тільки такий підхід дозволить позбавити домашнього улюбленця від хвороби і відновити його життєві сили. Придбати лікувальні корми можна в звичайних і інтернет-магазинах.

 
 
  Нові надходження

Pet Fashion Костюм для собак «Альф»

Pet Fashion Костюм для собак «Альф»

Пухнасті плюшевий костюм перетворить ваш..

335.00 ₴

Pet Fashion Костюм для собак «Шарон»

Pet Fashion Костюм для собак «Шарон»

• м'який трикотаж• теплий плюшевий капюш..

396.00 ₴

Pet Fashion Толстовка для собак «Леон»

Pet Fashion Толстовка для собак «Леон»

Одяг для прогулянки для справжніх чотири..

166.50 ₴

Pet Fashion Толстовка для собак «Тиффані»

Pet Fashion Толстовка для собак «Тиффані»

Оригінальний дизайн, підбір тканин, унів..

415.00 ₴

Свежие записи с нашего блога