Лікування грибка у домашніх улюбленців

 • 26 июня 2019 09:31:07
 • Просмотров: 734

Грибок у собак і кішок - серйозне захворювання, яке в більшості випадків небезпечно для людини. Вихованець може підхопити інфекцію де завгодно, навіть якщо не виходить з дому. Дізнайтеся, що робити, якщо у кішки або собаки з'явився грибок. Чим раніше ви помітите захворювання і почнете правильне лікування, тим легше буде і вам, і тварині.

Як тварина може заразитися грибком

Три основних джерела грибкових інфекцій - інші тварини (і люди), паразити і грунт. Дикі кішки, собаки, гризуни і птахи можуть стати джерелом зараження безпосередньо і побічно. Якщо у чужоїо тварини є грибкова інфекція, вона може передатися вашому вихованцеві:

 • при безпосередньому контакті - обнюхуванні, грі, бійці і т.д.
 • опосередковано - через підстилку, щітку, інші предмети, а також екскременти.

Якщо ви поспілкувалися з хворою твариною, то можете перенести збудників хвороби на свого вихованця. Грибок можна принести на одязі, взутті, власній шкірі.

Блохи, кліщі, комарі та інші паразити можуть занести грибкову інфекцію на собаку або кішку.

Собаки та кішки можуть підхопити інфекцію, понюхавши, лизнувши або проковтнувши трохи грунту з грибком. Для цього їм необов'язково бувати на вулиці - іноді заразитися можна від вашої вуличної взуття та одягу.

Грибки собак і кішок, їхня небезпека для людини

Грибки найчастіше вражають шкіру собак і кішок. Вони бувають різних видів, але об'єднуються під загальним терміном «лишай». Найпоширеніші види лишаїв у тварин:

 1. Малассезійний. Його збудник зазвичай живе на шкірі, не завдаючи проблем. Але при ослабленні імунітету починає розмножуватися. Найчастіше він проявляється на губах, язику, навколо очей і ануса, в слухових проходах, між пальцями.
 2. Мокнучий (екзема). Може з'явитися через зараження або як алергічна реакція. Виглядає як бульбашки на шкірі з почервонінням навколо. Уражене місце сильно свербить і пече, тому тварина часто розлизують і розчісують екзему. Коли бульбашки лопаються, на їхньому місці утворюється кірка.
 3. Оперізуючий (герпес). Зазвичай виникає в районі грудей і живота, завдає вихованцям багато занепокоєння - уражена область свербить і болить. Тварини розчісують і розлизують пухирі, заносячи до рани більше хвороботворних бактерій.
 4. Різнокольоровий (висівковий). Виглядає як плями рожевого, жовтого або коричневого кольору, які швидко поширюються, а потім зливаються в єдину велику пляму.
 5. Рожевий. Вірусна інфекція, заразна для тварин, виглядає як скупчення невеликих рожевих плям. Плями лущаться, покриваються складками, можуть свербіти.
 6. Стригучий (дерматофітія). Паразитує на волоссі і руйнує їх, тому уражена область виглядає як вистрижена ділянка.

Також у кішок зустрічається червоний плоский лишай. Це збій роботи імунної системи (не заразний для інших тварин і людини). Він проявляється на слизових оболонках в ротовій порожнині і шкірі, виглядає як червоні плоскі бульбашки.

Для людей з ослабленим імунітетом, а також літніх, дітей, підлітків, діабетиків, вагітних, годуючих матерів небезпеку становлять три види позбавляючи:

 • оперізуючий;
 • різнокольоровий;
 • стригучий.

Увага! Деякі види лишаїв у тварин з'являються, якщо порушений нормальний стан шкірного покриву. Крім ран, саден і укусів, небезпеку становить використання невідповідних миючих засобів. Наприклад, мило і шампунь, яким ви користуєтеся, не підходить для собак і кішок за кислотно-лужним балансом. Шкіра тварин починає пересихати, запалюватися і погано пахнути, вона стає вразливою для більшості хвороботворних бактерій.

Особливості лікування грибка у домашніх тварин

Вихованці часто приховують захворювання, поки воно не почне приносити їм серйозні неприємності. Це нормальна інстинктивна поведінка, але вона може стати джерелом проблем для вас і вашої родини.

Щоб не допустити загального зараження лишаєм, потрібно проводити ретельний огляд шкіри собак і кішок. У літню пору це потрібно робити частіше, ніж взимку - тварини більше часу проводять на вулиці. Тварину потрібно ізолювати і показати ветеринару, якщо ви виявили:

 • області, в яких випадає шерсть;
 • запалені та облущувані ділянки шкіри;
 • кольорові плями, міхури і нариви під шерстю.

Апатія, дратівливість, постійне чухання, вилизування чи покусування шкіри також свідчать про виникнення проблем.

Починати лікування самостійно не можна: до різних грибків потрібен різний підхід. Деякі лишаї проходять самі (червоний плоский лишай), деякі не можна обробляти мазями (рожевий лишай) і т.д. На початковій стадії грибки виглядають схоже - їх легко переплутати. Деякі грибки можуть бути симптомами інших, більш серйозних захворювань. Починати лікування треба з звернення до фахівця. Як тільки ветеринар визначить природу грибка, він призначить лікування відповідними препаратами.

Що робити, щоб тварина не захворіло

Убезпечити собак і кішок на 100% від грибка неможливо - завжди є шанс, що вихованець захворіє. Але цей ризик можна звести до мінімуму за допомогою:

 1. Дотримання правил гігієни. Після контакту з чужими тваринами мийте руки. Очищайте підошви взуття перед тим, як увійти в будинок або квартиру. Нових тварин, вихованців після виставок і зооготелю деякий час тримайте в карантині. Водіть кішок і собак до грумерів, які дезінфікують інструменти після кожної стрижки. Обробляйте тварин засобами від паразитів.
 2. Підбору відповідних доглядових засобів. Мийте собак і кішок тільки відповідними шампунями. Не мийте їх частіше, ніж необхідно.
 3. Збалансованого корму для тварин. Прослідкуйте, щоб в раціоні вихованця були присутні всі необхідні поживні речовини. Їхня нестача веде до ослаблення імунітету і уразливості перед грибком. Підберіть корми, які не викликають харчової алергії.
 4. Своєчасної обробки ран і травм. Як тільки ви помітили ранку у собаки чи кішки, обробіть її антибактеріальною маззю або спреєм.

Грибок - неприємне і небезпечне захворювання, лікувати яке може бути дорого і складно. Але ви можете уберегти вихованця і свою сім'ю від серйозних проблем зі здоров'ям. Проводьте нескладну профілактику і вчасно звертайтеся до лікаря - ваш вихованець хворітиме менше і одужуватиме швидше.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • 20 февраля 2020 16:04:42
 • Просмотров: 4
 • 17 февраля 2020 13:43:18
 • Просмотров: 10
 • 11 февраля 2020 21:07:11
 • Просмотров: 36
 • 05 февраля 2020 11:38:26
 • Просмотров: 49
 • 28 января 2020 17:43:18
 • Просмотров: 100
 • 20 января 2020 19:03:14
 • Просмотров: 111
 • 15 января 2020 22:15:35
 • Просмотров: 406