Лисі породи котів: чому вони приваблюють людей?

 • 24 мая 2021 18:14:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 44
 • 0

Дивовижних кішок без шерсті часто називають інопланетянками. Їхній екзотичний зовнішній вигляд захоплює та шокує, а кого-то навіть лякає. Але особливості цих кішок зовнішністю не обмежуються — у них унікальний характер і поведінка. Настав час дізнатися всю правду про лисих кішок!

Історія появи

Коли народився перший лисий кіт, точно не відомо. Кажуть, що про них на початку нашої ери згадували індіанці майя. Голі коти з'являлися в різних куточках світу — Мексиці, США, Індії, Канаді. У 1903 році американська письменниця Френсіс Сімпсон описала в «Книзі кішок» мексиканську голу породу, останні представники якої не залишили потомства. Цікаво, що «мексиканці» демонстрували яскраву особливість безшерстих кішок — інтелігентність.

Активна селекція по виведенню порід лисих котів почалася в 80-х роках ХХ століття. Фелинологи відбирали та схрещували тварин з «бесшерстною» мутацією. Першими визнання отримали витончені сфінкси. Ця порода котів без шерсті названа так через схожість зі скульптурами котів з пірамід єгипетських фараонів.

Чому коти лисі

Щоб на світ з'являлися коти без шерсті, повинна відбутися особлива мутація, що передається з покоління в покоління. Вона називається дисплазія волосяного фолікула — мішечка, в якому «захований» корінь волоса. Через недорозвиненість цього мішечка волосся не проростає, в результаті на світ з'являється «гола» тварина. Перші мутації були одиничними й випадковими. Потім відсутність шерсті на тілі кішки здалася людині цікавою, і вона зберегла цю особливість, схрещуючи симпатичних мутантів. Так тваринний світ збагатився дивовижними істотами,

Найпопулярніші породи лисих котів

Фелінологи довго не наважувалися офіційно затвердити лисі породи кішок, вважаючи їх аморальними. Вважалося, що «лисість» успадковується з цілим букетом важких хвороб. Однак селекціонерам вдалося вивести здорових життєздатних тварин. Після цього види та породи лисих котів отримали визнання, стандарти та допуск до участі у виставках. Сьогодні є 9 лисих порід, але тільки 3 визнані на міжнародному рівні — канадський, петербурзький і донський сфінкси.

Канадський сфінкс

Перша визнана й найвідоміша порода лисих котів походить від кота Чорнослива з Торонто. Сфінкс зазвичай не зовсім голий — на його тілі є легкий пушок. Складчаста шкіра, великі вуха та великі прозорі очі вражають з першого погляду. Канадський сфінкс — сильний, спритний, енергійний вихованець. Він радує хорошим здоров'ям, високим інтелектом, доброзичливим товариським характером.

Це цікаво: коти без шерсті в цілому називаються сфінксами, за назвою найзнаменитішої породи.

Донський сфінкс

Російська порода лисих котів бере початок з 1987 року. Мешканка Ростова знайшла на вулиці маленьку безшерсту кішку, яка пізніше завагітніла від безпородного кота. У посліді виявилися й лисі кошенята. Господиня розвинула цю особливість, і у 1998 році з'явилася порода донський сфінкс. Спокійний і позитивний вихованець має нескінченний запас енергії, легко навчається, любить сидіти на руках.

Петерболд

Лисі коти породи петерболд («лисий Петро») з'явилися від схрещування орієнтальної кішки та донського сфінкса. Особливості породи — особлива граціозність і повна відсутність агресії.

Кохона

Невизнана, але цікава порода сама собою з'явилася на Гаваях. Голі кішки з породи Кохона (в перекладі назва означає «лиса») відрізняються силою та грацією. Вони віддані хазяїнові, як собаки. Їхня шкіра не має волосяних фолікулів.


Ельф

Невизнана порода 2006 року родом з США сталася від схрещування канадського сфінкса та американського керла. Причиною назви стали вушка кота — їхня основа широка, кінчик вузький і загнутий. Привабливий кіт без шерсті ласкавий і доброзичливий.

Двельф

Невизнана порода 2009 року — суміш канадського сфінкса, манчкіна та американського керла. У мініатюрної, хоча й м'язистої тварини короткі лапки, клиноподібна морда, довгі вуха. Двельф ласкавий і теплолюбний.

Бамбіно

Невизнана порода 2005 року — нащадок манчкіна та канадського сфінкса. Назва перекладається з італійської як «малюк». Маленькі оксамитові котики мають живий цікавий характер, люблять бігати та слідувати за господарем, легко переносять поїздки.

Мінскін

Невизнана порода 2000 року відрізняється від родичів густою шерстю на лапах, хвості, голові та вухах. Ці лисі кішки з шерстю — гібрид девон рекса, сфінкса та манчкіна. Вони спритні, рухливі, розумні.

Український левкой

Невизнана порода 2000 року — нащадок донського сфінкса, петерболда та скоттішфолда. Довголапий граціозний звір вражає загнутими вушками, схожими на квітку. Делікатний і розумний український левкой ідеальний для літньої людини.

Характер лисих котів

Всі породи лисих котів відрізняються живим розумом, інтелігентністю та кмітливістю. Вони швидко навчаються, здатні вивчити базові команди. Сфінкси здатні знайти спільну мову з будь-якою істотою — від мисливської собаки до однорічного немовляти. Їм не властиве почуття страху, агресія, вони не пам'ятають зла. Однак вихованці здатні показати характер, вимагаючи шанобливого ставлення до себе. На них не можна підвищувати голос і карати — кіт просто не зрозуміє, чого від нього намагаються домогтися.

Лисі породи котів охоче граються з дітьми, ніколи не дряпаються та не кусаються. Сфінкси обожнюють бути в центрі уваги. Їм як повітря потрібна увага господаря, спілкування з ним, ласка та постійна турбота.

Особливості догляду за лисими кішками

Породи кішок, позбавлених шерсті, вимагають ретельного догляду. На їхніх тілах накопичується секрет, через який тварина брудниться, неприємно пахне, може отримати захворювання шкіри. Лисий кіт купається із задоволенням, мити його рекомендується мінімум раз на тиждень влітку та раз в 2 тижні взимку.

Як правильно купити сфінкса:

 • нагрівати воду до 36-38 ° С;
 • промокати шкіру м'яким рушником;
 • змащувати шкіру дитячим маслом для тіла;
 • використовувати спеціальний шампунь для кішок без шерсті.

Раз на два дні тварину потрібно протирати безспиртовим лосьйоном, особливо лапи біля кігтів і голову за вухами. Кожна складка шкіри повинна бути дбайливо вичищена.

Догляд вдома за лисими кішками включає протирання хвоста вологими серветками та очей — ватним тампоном. Тампон змочують теплою водою або котячими краплями для очей. Кігті потрібно періодично підрізати, зуби чистити зубною щіткою, кожне вухо прочищати в міру потреби.

Сфінкси — домашні кішки. У холодну пору року вони мерзнуть на вулиці, а в теплу — ризикують отримати опіки. У приміщенні, де мешкає лисий кіт, температура не повинна опускатися нижче + 20°С. Для ігор вихованцеві потрібні іграшки, лабіринти та драбинки.

Розумний і незвичайний безшерстий вихованець стане відмінним компаньйоном людині з алергією або астмою. У будь-якій сім'ї він теж приживеться без проблем. Доглядайте за котиком правильно та насолоджуйтеся його іграми й забавами довгі роки!

 
Свіжі записи з нашого блогу
Як утримувати вдома тушканчика
 • 14 июня 2021 22:33:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 3
  Секрети утримання та підготовки співочих птахів
  • 04 июня 2021 18:32:00
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 40
   Яких рибок можна утримувати по одній
   • 30 мая 2021 21:35:00
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 44
    Лисі породи котів: чому вони приваблюють людей?
    • 24 мая 2021 18:14:00
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 44
     Чому тваринам шкідливі солодощі та людська їжа
     • 19 мая 2021 11:25:00
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 51
      Як правильно купати собаку
      • 14 мая 2021 15:10:00
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 62