Літній собака: які зміни відбуваються в організмі? Частина 2

 • 30 апреля 2021 21:16:25
 • Отзывы :0
 • Просмотров: 25
 • 0

У собаки в похилому віці може виникнути багато проблем зі здоров'ям. Дізнайтеся, які ще можуть виникнути проблеми, як полегшити стан вихованця та поліпшити якість його життя.

Нетримання сечі

Нетримання сечі — це мимовільне витікання сечі з сечового міхура. У літніх собак, особливо стерилізованих самок, невелика кількість сечі може витікати, коли вони відпочивають або сплять. Є проста й ефективна лікарська терапія для цієї проблеми.

У деяких немолодих собак можуть траплятися «нещасні випадки» — вони справляють малу потребу в будинку, хоча раніше завжди терпіли до прогулянки або лотка. У такої зміни поведінки може бути кілька причин, тому вихованця потрібно в обов'язковому порядку показати ветеринару. Лікарю також потрібно повідомити, як часто та наскільки рясно собака ходить в туалет, якого кольору її кал і сеча.

Збільшення простати

Коли пес сягне восьмирічного віку, у нього з'явиться захворювання простати з імовірністю 80%. У більшості випадків простата тільки збільшується — злоякісні утворення з'являються рідко. Однак збільшення простати може викликати проблеми з сечовипусканням або дефекацією. Літні пси, особливо не стерилізовані, повинні регулярно обстежуватися на проблеми з простатою. Ризик захворювання можна сильно знизити, якщо каструвати пса.

Зниження функції печінки

Печінка — унікальний орган, який може регенерувати при травмах. Вона старіє так само, як всі органи в тілі собаки. Її здатність виводити токсини з крові та виробляти ферменти поступово знижується. Зрозуміти, що печінка не працює належним чином, дуже складно — може знадобитися кілька тестів, тому що їхні результати бувають неточними.

Печінка переробляє багато ліків. Якщо орган не працює належним чином, їхній об’єм необхідно зменшити, порадившись з лікарем. Стан печінки також впливає на те, яку анестезію можна робити вихованцеві.

Зміни ендокринної системи

Деякі залози з віком виробляють значно менше або більше гормонів. Гормональні проблеми — звичайне захворювання у літніх собак, і схильність до їхнього розвитку часто пов'язана з породою. У золотистого ретривера, наприклад, набагато більший ризик розвитку гіпотиреозу. Дізнатися про такі захворювання можна за аналізом крові, багато які з них дуже добре лікуються медикаментами.

Зміни молочних залоз

У сук може розвинутися ущільнення молочних залоз через інфільтрації фіброзної тканини. Рак молочної залози — найбільш поширене захворювання у нестерилізованих сук, тому перевіряти молочні залози похилого вихованця потрібно 1-2 рази на рік.

Ожиріння кісткового мозку

Літні собаки часто набирають зайву вагу, і під час цього процесу жир може проникати у кістковий мозок. Кістковий мозок відповідає за вироблення червоних кров'яних тілець, які переносять кисень, лейкоцитів, які борються з хворобами, та тромбоцитів, які допомагають крові згортатися. Якщо кістковий мозок значно заміщений жиром, може розвинутися анемія. Виявити захворювання допомагає щорічний аналіз крові.


Зміни рівня активності та поведінки

Зниження активності літніх собак може бути пов'язано з нормальним старінням (загальними змінами) або болючим артритом. Зниження активності може бути першою ознакою захворювання — собаку потрібно везти на обстеження.

Нервова система з віком теж змінюється:

 • частина клітин відмирає та не відновлюється;
 • зв'язки між нервовими клітинами можуть змінюватися;
 • деякі білки можуть почати викликати збої в роботі нервових волокон.

Ці зміни можуть бути настільки серйозними, що собака почне поводитися зовсім інакше. У нього може наступити когнітивна дисфункція, до якої входять сплутаність свідомості, дезорієнтація, занепокоєння ночами, нетримання, зниження рівня активності та уваги. Собака перестає впізнавати та розуміти друзів або членів сім'ї.

Старі собаки гірше справляються зі стресом — це теж може змінювати їхню поведінку. У них може розвинутися тривога через розставання, агресія, шумові фобії та підвищена вокалізація. Ці проблеми лікуються медикаментами та спеціальними тренуваннями.

Підвищена чутливість до перепадів температури

Тіло літньої собаки гірше справляється з регулюванням температури. Наприклад, тварини, які в молодості відмінно переносили холод, можуть почати страждати від низьких температур. Найкраще перенести спальне місце собаки ближче до обігрівача, вирішити проблему протягів, а в жарку погоду тримати вихованця в прохолодному будинку.

Втрата слуху

Деякі собаки з віком втрачають слух, але початок хвороби дуже складно помітити. Проблема виявляється, коли пошкодження слуху вже серйозні — собака стає агресивним. Насправді він не чує наближення людини та її слів, тому може лякатися несподіваних дотиків. Якщо собака не виконує команди, це теж може бути ознакою втрати слуху.

Зазвичай втрата слуху не лікується, але наслідки хвороби можна мінімізувати. Собаку навчають реагувати на жести (це краще зробити ще в молодому віці). Можна використовувати світлові сигнали ліхтариком і вібрацію (тупання по підлозі або плескання в долоні).

Зміни в очах і втрата зору

У багатьох собак розвивається ядерний склероз кришталика — нормальна вікова зміна очей. У цьому стані кришталик здається каламутним, але на зір це не впливає. Ця хвороба може бути схожа на катаракту, яка разом з глаукомою часто зустрічається у літніх собак деяких порід. Будь-які раптові зміни зору або зовнішнього вигляду очей можуть попереджати про небезпеку — потрібно вести собаку до лікаря якомога швидше. Щоб «відловити» хворобу на ранній стадії, очі літнього собаки потрібно перевіряти мінімум раз на рік.

Багато літніх собаки змушені самі справлятися з хворобами та наслідками вікових змін. Але ви можете допомогти своєму вихованцеві прожити легке та щасливе життя. Багато проблем можна вирішити за допомогою ліків і спеціальних пристосувань, головне — не сприймати погіршення здоров'я старого вихованця як належне.

 
 
Свіжі записи з нашого блогу
Топ-10 помилок в утриманні домашніх птахів
 • 25 апреля 2021 19:36:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 31
  Чи насправді кішки можуть лікувати людей?
  • 19 апреля 2021 11:18:19
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 23
   Кращі ящірки для домашнього утримання. Частина 2
   • 11 апреля 2021 10:54:00
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 63
    Породи кішок, які не далеко відійшли від диких предків
    • 07 апреля 2021 19:31:36
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 64
     Тхір вдома — чарівно чи противно?
     • 25 марта 2021 14:48:00
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 66