Модні стрижки для кішок і собак

 • 05 марта 2021 19:34:00
 • Отзывы :0
 • Просмотров: 55
 • 0

Стрижка — не предмет першої необхідності для будь-якої кішки або собаки. Є породи, які потребують стрижки з гігієнічних міркувань. Однак стильні зачіски «для краси» стають все популярнішими. Чи потрібно стригти вашого улюбленця, як це правильно зробити, які стрижки модні в наступаючому сезоні?

Навіщо стригти домашніх вихованців?

Сумніваєтеся, чи потрібна домашній тварині стрижка? Є об'єктивні причини постригти кішку або собаку:

 1. Вимоги гігієни. Ця вимога актуально для довгошерстих порід собак і кішок. Довга густа шерсть скочується в ковтуни. Якщо ці ковтуни не стригти, вони вириваються й завдають тварині біль, у них заводяться блохи, кліщі, грибки та мікроби. Крім того, тварина може наковтатися вовни під час вилизування, і в шлунку утворюється щільна грудка, здатна привести до непрохідності кишечника. Стрижка потрібна також, коли тварина страждає від шкірних захворювань або готується до операції, щоб мати доступ до хворих місць для лікування.
 2. Питання естетики. Сплутана та збита шерсть виглядає непрезентабельно. Акуратна стрижка дозволить вихованцеві (особливо літньому або ослабленому хворобою) довго зберігати акуратний вигляд, не витрачаючи на це зусиль. Красива модельна стрижка здатна стати додатковим козиром тварини на заході. Однак породисті вихованці зі стрижкою часто не допускаються до участі у виставках.
 3. Проблема комфорту. Собаці бажано стригти шерсть між пальцями та подушечками, щоб на неї не налипали бруд і сніг, і щоб собака міг ходити без труднощів. Собаки з дуже пухнастими вухами (йорки, пуделі) зазнають труднощів з виходом вушної сірки, їхні вушка згинаються під вагою волосяного покриву. Тому у деяких порід стрижуть шерсть на вухах. Для зручності іноді проводиться стрижка інтимних зон. І останній аргумент стосується скоріше комфорту господарів, ніж вихованців. Довга шерсть залишається на килимах та одязі, а регулярна стрижка допомагає вирішити цю проблему.

Непродумана перукарська процедура може привести до неприємностей. Зокрема, іноді часті стрижки погіршують якість шерсті — роблять її ламкою, тонкою. Відвідування грумера може стати стресом для собаки чи кішки, позначитися на їхній поведінці та стосунках з господарем.

Чи потрібно стригти кішку або собаку влітку? Часто вважається, що це допомагає вихованцеві врятуватися від спеки. Насправді шерсть допомагає правильній терморегуляції, тому стрижка не обов'язкова. Досить забезпечити тварину затіненим прохолодним місцем і свіжою водою. До того ж чим коротша шерсть вихованця, тим він вразливіший для УФ-випромінювання, укусів комах і сонячних опіків.

Як підготуватися до стрижки

Щоб улюбленець легше переніс процедуру, зовсім не потрібні спеціальні знання. Досить просто розуміти, що візит в салон грумінг — це стрес для кішки чи собаки, і ставитися до їхнього стану з розумінням і співчуттям. Кром того, досить дотримуватися простих правил.

Не мийте перед візитом до грумера довгошерстих вихованців — досить їх ретельно розчесати.

Не годуйте тварину за 3-4 години до процедури, інакше під час неї вихованець захоче в туалет, нервуватиме та злитиметься через це.


Вигулюйте собак перед візитом до майстра. Перед довгою процедурою (стрижка може продовжуватися від 1,5 годин) тварина вихлюпне енергію, і поводитиметься спокійніше.

Намагайтеся скоротити й полегшити дорогу до салону. Якщо ви їдете в машині, прямуйте відразу до грумера, не заїжджаючи кудись у справах. Особливо це актуально, якщо вихованець ще не звик до поїздок або не любить їх. Переноска повинна бути досить вільною, не задушливою і не дискомфортною. Перед початком процедури дайте тварині можливість заспокоїтися та розім'яти лапи.

Увага: якщо ваш вихованець пережив невдалий досвід грумінгу, не довіряє людям, страждає від алергії або підвищеної агресії, обов'язково повідомте грумера. Це дозволить майстру знайти спільну мову з твариною та зменшить стрес.

Як зараз модно стригти собак і кішок?

Якщо стрижка потрібна не тільки з гігієнічних міркувань, а й для краси, порадьтеся з грумером. Професіонал розповість, як постригти собаку або кішку, виходячи із трендів грумінгу, зовнішності й типу шерсті.

Модні котячі стрижки:

 1. Пума. Підходить довгошерстим кішкам — бірманській, регдоллу, гімалайській. Шерсть стрижеться тільки на задніх лапах та задній частині тіла.
 2. Дракон. Підходить будь-який довгошерстній породі. Коротко підстригається все тіло, крім голови, на спині уздовж хребта вистригаються зубці, ірокези, хвилі або смуги.
 3. Лев. Підходить сибірським, перським, норвезьким кішкам, а також мейн-кунам, якщо ви хочете таким чином захистити їх від спеки. Тіло, хвіст до кінчика й лапи до суглобів стрижуться коротко, а шерсть на шиї, голові та грудях не прибирається.
 4. Часткові стрижки. Підходять не всім породам, варто проконсультуватися з перукарем. Для краси хвіст вистригається мітелочкою або пензликом, а лапи — гольфами або шкарпеточками.

Модні собачі стрижки:

 1. Континентальна. Стрижка для порід з кучерявою шерстю (пуделі, водні спанієлі). Коротко стрижуться морда, більша частина спини, лап і хвоста. На кінчиках хвоста та лап, шиї та передньої частини тіла залишаються пишні ділянки вовни у вигляді гриви та помпонів. Затискач. Підходить собакам з товстими натуральними дредами (комодору, пулі). Коротко стрижуться морда, лапи, шия та основа хвоста, в інших місцях шерсть просто акуратно сформована.
 2. Лев. Підходить щільношерстним породам (померанський шпіц, чау-чау). Коротко стрижеться все тіло, крім голови та шиї, навколо яких залишається довга шерсть.
 3. Плюшевий ведмедик. Всю шерсть на тілі обстригають, формуючи у вигляді «м’якої іграшки».
 4. Геометрія. Пасує майже всім породам собак. Морда або весь тулуб формується у вигляді кола або вадрата.
 5. Часткові стрижки. Підходять не всім породам, варто проконсультуватися з перукарем. Популярні «біличі вушка» з пензликами на кінці.

Також можливі різні креативні стрижки з візерунками різної складності, якими — можна вибрати на сайті салону або з пропозицій грумера. Наприклад, тварину стрижуть смужками, вистригають на ній «скелет», футбольний м'яч, зірки, риб'ячу луску, рослинні візерунки або навіть інших тварин.

 
 
Свіжі записи з нашого блогу
Кращі ящірки для домашнього утримання. Частина 2
 • 11 апреля 2021 10:54:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 19
  Породи кішок, які не далеко відійшли від диких предків
  • 07 апреля 2021 19:31:36
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 30
   Тхір вдома — чарівно чи противно?
   • 25 марта 2021 14:48:00
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 39
    Найкращі яшірки для домашнього утримання. Частина 1
    • 21 марта 2021 13:04:00
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 32
     Топ-10 креветок для акваріума
     • 16 марта 2021 22:43:28
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 80
      Як вирощувати зелений корм для домашніх вихованців
      • 10 марта 2021 21:21:00
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 58