Найкрасивіші акваріумні рибки для початківців і досвідчених акваріумістів

  • 12 февраля 2019 09:39:51
  • Просмотров: 221

Купуєте перший акваріум або вже маєте досвід у створенні водних глибин в домашніх умовах? Вивчіть список найкрасивіших акваріумних рибок для початківців і досвідчених акваріумовласників.

Яскраві і безпроблемні: топ -10 риб для новачків

Гуппі. Найпростіші в утриманні рибки, у самців красивий великий хвіст-вуаль. Самці яскраві, різнокольорові, самиці сірі. Невибагливі, всеїдні, широко доступні. Рибки живородящі, плідні. Для краси можна розводити тільки самців.

Блакитний неон. Красиві рибки 3-5 см сяють під водою синім світлом. Невибагливі, практично всеїдні, люблять велику компанію родичів. Дуже ефектно виглядають в будь-якому акваріумі. Акваріумні дизайнери люблять цих надзвичайно красивих рибок.

Цихлазома Меека. Наймирніша з ціхлідових, доброзичлива ошатна рибка з сріблястою спинкою, витонченими плавниками, червоними черевцем і зябрами. Віддає перевагу компанії родичів або великих риб. Всеїдна і невибаглива. Виростає до 17 см.

Коридорас. Чарівні строкаті сомики люблять жити зграями. Вони активні, витривалі, всеїдні, очищають акваріум від залишків корму. Зверніть увагу на крапчастий і золотистий різновиди сомиків.

Перловий гурамі. Найвитриваліша і найбільш безпроблемна з тропічних рибок. Потрібен великий акваріум - від 110 л - і відкрита поверхня для дихання, а також багато укриттів. Мирна, не любить агресивних сусідів. Їсть майже все, але полюбляє пластівці з водоростями і живий корм.

Кардинал. Крихітна яскраво-червона рибка довжиною 2-3 смлюбить жити зграйками до 6 штук. Кардинали виключно мирні і невибагливі, їх просто утримувати і розводити. Мальків не їдять, сусідів по акваріуму не чіпають. Живуть до 3 років.

Півник. Одна з найкрасивіших тропічних рибок, з довгими плавниками, відрізняється яскравими забарвленнями. Володіє бійцівськими «манерами», рекомендується для одиночного утримання, не любить родичів однієї статі. Вимагає місця від 5 л. Їсть все.

Клиноплямиста расбора. Виростає до 5 см, радує око сріблясто-червоним забарвленням з характерним чорним клином в районі хвоста. Мирна зграєва рибка, майже всеїдна, дуже активна, вимагає багато місця.

Акантофтальмус. Маленький яскравий в'юн нагадує пустельну змійку, яка при першій нагоді заривається в пісок. Неконфліктна і витривала, ця рибка дуже ефектна і користується любов'ю акваріумістів. Їсть потопаючі корми. Живе групками від 3 особин. Здатна втекти з акваріума - не забувайте її накривати.

Вишневий барбус. Неймовірно яскрава 4-5-сантиметрова рибка з мирним характером. Живе зграйками від 5 штук, любить простір і пишну підводну рослинність. Не любить яскраве світло і сусідство агресивних риб. Їсть сухі і живі корми.

Ефектні та екзотичні: топ-10 риб для знавців

Арована. Тропічна красуня ціною від $ 10 тис. Виростає від 60 см до 1 метра, потребує витягнутого в довжину акваріума від 400 л. Риби м'ясоїдні, тому вимагають замороженого і живого корму - мотиля, креветок, цвіркунів, коників, дрібних рибок, мишей і жаб. Прозвана драконовою рибкою, арована не уживеться ні з якими сусідами, здатна битися навіть зі своєю парою. Граціозна і розумна, впізнає господаря. Живе близько 10 років.

Волошкова хаплохроміса. Одна з найкрасивіших ціхлід, виростає до 17-35 см. Потребує просторого акваріуму і вдосталь укриттів - водоростей, корчів, гротів. Відносно миролюбна, але є хижаком, тому нападає на сусідів. Харчується ціхлідовими кормами зі шматочками рибного філе, мідій, креветок, живого корму.

Короп Кої. Прісноводна риба в Японії символізує любов і дружбу. «Парчеве» витончене тіло, вага 4-10 кг і багатий вибір забарвлень - від білого з червоними і чорними плямами до фіалкового - роблять рибку фаворитом досвідчених акваріумістів. Вимагає акваріума від 500 літрів, поновлення води, їсть сухі корми. Живе до 30 років.

Дискус. Улюблениця власників прісноводних акваріумів живе в Амазонці. Кругле і плоске, як диск, тіло забарвлене в коричневий або рожевий кольори, прикрашене темними смугами, які в моменти хвилювання бліднуть і зникають. Вартість рибки стартує від $200-300. Дискус - інтеллектуал, впізнає господаря, їсть з рук. Тримають рибу зграйками в просторому акваріумі, воді від + 28 ° С, дають рослини і заморожені корми.

Скат Моторо Леопольді. Антріцітово-чорний в білу цятку прісноводний хижак коштує від $2500. Виростає до 25 см, вимагає акваріума від 250 л. Добре уживається з великими рибами. Вимагає простору для «повзання» по дну, пухкого грунту. Харчується мотилем, комахами, креветками і рибним філе, сухим кормом для сомів. На хвості має отруйні шипи, завдає погано загоювані рани. Живе до 15 років.

Сом орінокський. Яскрава риба з Амазонки виростає понад 60-70 см, вимагає акваріума від 300 літрів. Всеїдний (сухі корми, риба, раки, жаби, креветки), веде нічний спосіб життя, впізнає господаря і контактує з ним. В неволі не розмножується. Захищає територію, поїдаючи інших риб, не терпить сусідства. Живе 15 і більше років.

Риба-ніж. Незвичайна м'ясоїдна рибка без луски розміром до 40 см, витончена, з довгим плоским тілом антрацитового кольору. Плаває вперед і назад, роблячи хвилеподібні рухи нижнім плавцем. Веде нічний спосіб життя, полохлива, проте довіряє власнику і їсть з рук. При правильному догляді живе 15 років.

Блакитна риба-хірург. Отруйна риба, здатна нападати на більшого противника, завдає удари шипами-«скальпелем». Дуже яскрава - синя з блакитним, жовтим і білим. Виростає до 25 см, вимагає акваріума від 350 літрів через свою жвавість. В акваріумі любить багато водоростей і камінчиків. Харчується зоопланктоном, водоростями, ошпареним листям салату і кульбаб. Живе до 20 років.

Крилатка. Агресивна хижачка, атакує крупного супротивника голками з отрутою, що викликає параліч. Цінується за екзотичний вид - грудні плавці схожі на крила зі стрічок. Смугасте забарвлення стало причиною назви «риба-зебра». Виростає до 30 см, важить до 1 кг, живе 10 років. Вимагає акваріума від 450 л. Веде нічний спосіб життя, харчується ракоподібними і замороженим кормом.

Мавританський ідол. Ошатна риба з плоским тілом і подовженим спинним плавцем, окрас лимонно-чорно-білий. Виростає до 25-30 см, вимагає рифового акваріума від 800 л, в неволі не розмножується. Помірно агресивна, схильна до стресу. Дуже вимоглива до умов утримання. Здатна бути сусідами з рибами-ангелами і хірургами. Їсть водорості, мшанки, губки, заморожений корм. Живе до 5 років.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

  • 14 мая 2019 14:03:23
  • Просмотров: 36
  • 23 апреля 2019 12:08:47
  • Просмотров: 76
  • 16 апреля 2019 08:45:09
  • Просмотров: 77
  • 26 марта 2019 11:42:46
  • Просмотров: 85