Найкрасивіші рибки для акваріума

 • 19 июля 2019 09:19:57
 • Просмотров: 472

Акваріум - прикраса приміщення. Його мешканців потрібно підбирати за характером, способом життя і харчування, а також за красою. Представляємо топ-11 найкрасивіших акваріумних рибок на будь-який смак і бюджет - від популярних золотих рибок до елітних арован.

Риба-ангел

Приваблива тропічна рибка з плоским тілом, високо піднятою спинкою. Довжина коливається між 10 і 60 см.

Рибка територіальна і агресивна, тому акваріум їй потрібен просторий. Тримається відокремлено, любить декорації і укриття з водоростей. Їсть практично будь-який корм, мешкає в теплій солоній воді.

Найкрасивіші представники сімейства ангелів:

 1. імператорський (синьо-біло-жовтий),
 2. королівський (синьо-зелено-жовтий),
 3. палючий (оранжево-червоний з чорними смужками і синіми плавниками),
 4. двоколірний (синьо-жовто-оранжевий).

Африканська волошкова хаплохроміса

Яскрава цихліда з малавійських озер - придонна велика рибка (в середньому 17 см) з дружнім характером. Але у дикій природі харчується мальками, тому для загального акваріума - не найкращий результат.

Територіальна, любить укриття, живе до 10 років. Потрібен акваріум від 200 л, лужна вода, суміші для африканських цихлід з рубаними морепродуктами і живим кормом.

Самці радують око волошкової забарвленням з червоною, яскраво-жовтою або помаранчевою смужкою на анальному плавці.

Золота рибка

Дуже популярна і помітна вихованка, яку розводить багато акваріумістів. Живе в середньому близько 15 років, виростає до 15-30 см. Відбулася від китайського срібного карася, що мешкав в Сибіру і Центральної Азії.

Активні, вимагають акваріума від 50 літрів на особину, уживаються з багатьма видами рибок. Люблять копатися в грунті, багато їдять. Живуть в прохолодній прісній воді.

Різновиди: водяні очка з бульбашками на «щоках», вуалехвост з шикарним хвостом, куляста перлинка, звіздар з очима, що дивляться вгору, оранда з «червоною шапочкою», ранчо і левоголовка з наростами біля очей, ріукін з крутим вигином спини, тосакін зі зрослим хвостом .

Скалярія

Елегантна прісноводна цихліда з ромбоподібним плоским тілом і напівпрозорими вигнутими плавцями. Розмір залежить від акваріума, в природі виростає до 15х25 см.

Рибка прісноводна, дуже рухлива, потребує акваріуму від 100 літрів.

Їсть:

 • живий або заморожений корм,
 • рослини,
 • рубане м'ясо,
 • морепродукти.

Дружньо ставиться до оточення, але не може встояти і не з'їсти малька або дрібну сусідку.

Звичайна скалярія зеленувато-оливкова з темними смужками. Виведено такі красиві різновиди, як мармуровий, зебра, чорний і золотий.

Лабео Биколор

Яскрава тайська рибка за формою схожа на міні-акулу (до 20 см), живе 5-6 років, рідко до 10. Харчується рослинною їжею, спеціальними гранулами і пластівцями, салатом і різаними овочами.

Рибка проблемна - територіальна, незлагідна, агресивна, особливо дістається родичам і донним видам. Може бути сусідами з бистрими барбусами і даніо. Не можна селити до неї будь-яких рибок, схожих на неї за формою і забарвленням.

Справжня окраса акваріума завдяки бархатисто-чорному тілу і вогненному хвосту.

Дискус

Король прісних акваріумів - один з найефектніших підводних мешканців. Ця дорога цихліда з Південної Америки має дископодібне тіло, виростає до 12 см, живе до 18 років в домашніх умовах.

Красуня дружелюбна, впізнає господаря і їсть з рук. Дискусу потрібен високий акваріум 150 л для пари, але рибка зграйна - готуйте ємність від 300 л. Годуйте сухими кормами, м'ясом креветок, яловичим серцем.

Дискус спочатку був коричневим з блакитними смужками, але зараз виведені нові забарвлення - червоні, зелені, небесно-сині.

Астронотус

Велика (30-35 см) цихліда родом з Південної Америки неймовірно красива. У неї потужне овальне тіло, великі губи. Риба живе 10 і більше років.

Астронотус впізнає власника, дозволяє себе гладити, їсть з рук. Риба сильна і хижа - не пускайте її в загальний акваріум. Їсть сухі корми для великих цихлид, заморожені морепродукти, дощових черв'яків, дрібних рибок, цвіркунів, пуголовків і креветок. В акваріумі важливі розмір (300-500 літрів), велика кількість укриттів і потужний фільтр.

Найкрасивіші - оскар (темний з червоними і помаранчевими плямами), тигровий, мармуровий, альбінос.

Півник

Популярна лабіринтова рибка з Південної Азії виростає до 7 см і живе 3 роки. Володіє витонченим тілом, вуалевими плавцями і хвостом.

Рибка миролюбна, агресивні тільки самці один до одного. Не можна садити до хижих і золотих рибок, підходять корідораси, даніо, гуппі. У їжі невибагливі, їдять сухі і живі корми. Прісноводні, люблять укриття. На 1 особину потрібен 10-літровий акваріум.

Півник вражає великою кількістю красивих відтінків, найчастіше зустрічаються особини кольору синіх або чорних чорнила з червоним відливом, з яскравими плавцями і хвостом.

Скат Моторо Леопольді

Яскравий прісноводний скат з потужним хвостом виростає до 40 см в діаметрі. Це дорогий екзот, популярний через ефектний вигляд і невибагливість. Живе до 20 років.

Мотор отруйний, може завдати болючу рану хвостом. Веде придонний спосіб життя, дуже активний, не любить укриттів. Грунт на дні повинен бути м'який, пухкий. Уживається з рибками, що живуть у верхніх шарах, але агресивний до особин протилежної статі. Їсть морепродукти, салат, кропиву, мотиля, черв'яків, фарш.

Володіє ефектним темно-сірим забарвленням з білими окоподібними плямами і білим низом.

Карп кої

Прісноводний парчевий короп - нащадок амурського коропа. Бум розведення елегантних рибок почався в Японії близько 16-17 століття. Виростає 40 см і більше, живе до 35 років.

Миролюбні рибки, уживаються практично з будь-якими породами. Звикають до господаря, впізнають голос, їдять з рук, піддаються дресируванню. Невибагливі в утриманні, всеїдні, але обов'язково вимагають черв'яків, пуголовків, мотиля.

Кої привабливі унікальними строкатими відтінками, найбільш популярні червоно-чорно-білі особини. Вдалося вивести різновиди з жовтим, зеленим і фіалковим забарвленням. Чим унікальніше забарвлення, тим дорожча рибка.

Арована

Найдорожча акваріумна рибка-дракон живе в Південній Америці та Азії. Виростає до 110-150 см, має клінкообразний рот, крупну жорстку луску. Живе 10 років.

Дракони - прісноводні хижаки, в природі полюють навіть на дрібних тварин. Агресивні до родичів, поїдають «сусідів». Сумісні з великими донними рибами. Риба полохлива, може поранитися, тому декор повинен бути без гострих країв. Їсть заморожені і свіжі тваринні корми.

Особливо цінуються азіатські червоні і золотисті аровани, дешевше коштують платинові американські.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • 07 ноября 2019 20:36:02
 • Просмотров: 165
 • 01 ноября 2019 22:46:51
 • Просмотров: 130
 • 28 октября 2019 17:45:11
 • Просмотров: 142
 • 23 октября 2019 22:17:41
 • Просмотров: 129
 • 18 октября 2019 22:32:08
 • Просмотров: 133
 • 14 октября 2019 17:53:55
 • Просмотров: 203
 • 08 октября 2019 21:25:43
 • Просмотров: 480