Незвичайні породи кішок

 • 22 мая 2020 12:33:54
 • Отзывы :0
 • Просмотров: 20
 • 0

Кішки – найпопулярніші вихованці населення земної кулі. В Україні теж полюбляють заводити кішок – у сільській місцевості домашній мурчики є у 80% мешканців, у місті – в 30%. При такій популярності тварин людям постійно хочеться різноманітності, і вони виводять нові й нові незвичайні породи.

Сервал

Представників цієї породи кішок почали заводити як вихованців лише в останні десятиліття. Красивий та міцний чагарниковий кіт прибув до наших домівок просто з африканських саван. Сервали відрізняються леопардовим забарвленням, високими лапами та великими вухами. Вага тварини сягає 18 кг, довжина тіла – 92 см, висота – 65 см. У неволі вихованець живе до 20 років.

Складність такого вихованця полягає в тому, що сервал хижак, а отже – активний, вимагає багато простору для ігор та особливого раціону. Йому обов'язково потрібно сире м'ясо. Це дуже розумний кіт, якого при належних знаннях можна виростити люблячим і ласкавим вихованцем.

Саванна

Екзотична леопардова красуня з великими стоячими вухами – нащадок дикого сервала та домашньої кішки. Зріст крупного вихованця сягає 60 см, а вага – 15 кг, лапи та тіло довгі. Густа й м'яка шубка тварини має кілька варіантів забарвлення – від бурого та золотистого до цинамону. Живе 17-20 років.

Саванна поєднує екзотичну зовнішність з поступливістю домашнього мурчика. Вона прихильна до господарів, як собака, вимагає багато уваги. Саванна спокійна, але любить рух та ігри, охоче буває на свіжому повітрі й навіть плаває. Кішка легко уживається з іншими вихованцями, має міцне здоров'я.

Тойгер

«Домашні тигри» – чарівні котики, чиї живіт і спина покриті особливими «тигрячими» смужками. Їхнє тіло округле, шерсть густа й м'яка, а довгий і сильний хвіст нагадує про дикого хижака. Серед предків цього хижака-іграшки – красені бенгали. Кішки цієї породи живуть до 18 років, виростають до 40 см, важать 4-9 кг.

Тойгери відмінно уживаються в квартирі, невибагливі в догляді, люблять гратися та пеститися. Особливо тойгери люблять дітей – із задоволенням контактують з ними тарозважають. Домашній «плюшевий тигр» дуже розумний і товариський, здатний до дресирування, освоює навіть циркові трюки. Коту обов'язково потрібні сире м'ясо або птиця.

Манчкін

Привабливий м'який котик на коротких, як у такси, лапках викликає розчулення у всіх, хто бачить такого вихованця. При стандартній довжині тулуба лапки у цієї породи в 3 рази коротше, ніж зазвичай. Незвичайна мутація не впливає на здоров'я тварини. Порода визнана в 1995 році. Зріст таких котиків близько 15 см, вага до 4 кг, термін життя – до 20 років.

Грайливий доброзичливий вихованець дуже ласкавий і веселий, швидко пристосовується до темпу життя господарів, із задоволенням подорожує з ними та гуляє. Манчкіни контактні й абсолютно неагресивні – вони не зашкодять навіть маленькій дитині. Кішки погано переносять самотність, люблять спати на руках людини.

Селкірк рекс

Одна з «молодих» порід, чиєю відмінною рисою стала кучерява шерсть, завжди ніби трохи скуйовджена. Селкирк рекс виведені в США від перських кішок. Порода отримала визнання в 1990 році. Кішки можуть мати довгу або коротку м'яку шерсть. Вони досить великі, важать до 8 кг, живуть 15-20 років.

Терплячий і ласкавий селкірк відрізняється невимушеною неквапливою грацією, а також надзвичайно приємним поєднанням пустотливості та грайливості з дружелюбністю та ласкавістю. Відданий вихованець любить компанію, говіркий, добре відчуває настрій і завжди поспішає втішити господаря, «полікувати» хворе місце. Особливості – сильно линяють (не рекомендуються алергікам), вимагають частого купання.


Американський кьорл

Представники цієї породи вражають незвичними вухами-«ріжками», закрученими назад, а також товстим пухнастим хвостом. Надзвичайно милі, начебто завжди трохи насторожені котики бувають коротко- та напівдовгошерстними. Вага вихованців коливається між 3 і 7 кг, зріст досягає 33 см, а тривалість життя – 14-16 років.

Миролюбні та добрі кьорли обожнюють бути в центрі уваги великих компаній, люблять сидіти на колінах у господарів, охоче спілкуються з дітьми та іншими тваринами. Це хороший варіант для великих сімей з маленькими дітьми. Кішки мовчазні, але їхній голос приємний і мелодійний. Американські кьорли легко звикають до нових умов.

Лікой

Назва породи (грец. «Lykoi» – «вовк») змушує згадати європейські легенди про вовків-перевертнів. Незвичайна зовнішність котів шокує непідготовлених глядачів. Для породи характерні лиса клиноподібна морда, витягнутий лоб, спрямований вниз ніс, великі загострені вуха та великі очі з пронизливим поглядом. Забарвлення шерсті чорно-сиве (чале). Тварина важить до 6 кг, живе близько 15-17 років, володіє відмінним здоров'ям.

Характер «вовко-кішок» своєрідний – вони миттєво переходять від розслабленого муркотіння до агресії. Ліко захищають свою територію та членів родини від незнайомців майже як сторожові пси. До господарів кішка ласкава, слухняна та віддана, не боїться самотності, підходить зайнятим людям. Ліко кмітливі й розумні, володіють мисливським інстинктом, вигулювати їх потрібно тільки на повідку.

Український левкой

Дивовижний нащадок донських сфінксів та орієнтальних кішок виведений більше 15 років тому в Києві. Представники цієї породи гнучкі, м'язисті, з довгими лапами та струнким тілом, шкіра оксамитова. Вражають красиві напівприкриті очі мигдалеподібної форми та звислі вуха-пелюстки. Кішки важать до 5 кг, виростають до 32 см у висоту, живуть в середньому 12-14 років.

Українські левкої дуже ласкаві й ніжні, по-собачому віддані господарям. Всі власники відзначають чудовий м'який характер тварин, їхню терплячість, високий рівень товариськості. Розумні вихованці швидко навчаються командам, швидко звикають до гігієни, пристосовуються до нових умов. Кішки неймовірно охайні й акуратні, не псують меблі. Котів потрібно вигулювати на свіжому повітрі, дотримуючись правил безпеки для віх голих порід.

Као мані

Основна прикмета чарівної тайської кішечки – сніжно-біла шерсть та яскраві різнокольорові очі (мідно-жовтий і синій або зелений). Котів розводили для королівських сімей, вважаючи їх втіленнями достатку, удачі та довголіття. «Дорогоцінний білий камінь» (так ще називають цю породу) живе до 12 років і важить 2-4 кг.

Као мані – балакучі кішки, які люблять жити у великих родинах з дітьми. Вони активно граються та бігають, потребують уваги й ласки. Люблять дітей, охоче спілкуються з іншими тваринами. Вихованці горді, не навчаються командам, хоч і відрізняються високим інтелектом. Не терплять жорстокості та зневажливого ставлення, здатні до самозахисту.

Регдолл

«Ганчіркові ляльки» (так перекладається назва породи) – красиві спокійні тварини, виведені в США в 1960-х роках. У них акуратна шовковиста шерсть, яскраво-блакитні очі та велика голова. Крупні вихованці важать від 4 до 10 кг і живуть до 15 років.

Рягдолли надзвичайно поступливі та неагресивні. Як тільки людина бере кішку на руки, вона обм'якає, як ганчіркова лялька. Грайливі та ласкаві вихованці мовчазні, прихильні до господарів, люблять сидіти на руках і спати в ліжку з членами родини. Можна брати з собою в поїздки – кішки швидко звикають до зміни обстановки. Вимагають багато уваги, практично не здатні до самозахисту.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

Незвичайні породи кішок
 • 22 мая 2020 12:33:54
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 19
  Ознаки глистів у собак, лікування та профілактика
  • 14 мая 2020 16:07:02
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 72
   Вчимо папугу говорити в домашніх умовах
   • 11 мая 2020 13:56:28
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 48
    Як надати першу допомогу своєму собаці
    • 04 мая 2020 17:10:02
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 97
     Найкращі породи кішок для дітей
     • 01 мая 2020 20:14:20
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 105
      Вибираємо корм для цуценят
      • 29 апреля 2020 17:49:04
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 92
       Купання вашої пташки
       • 23 апреля 2020 13:24:19
       • Отзывов: 0
       • Просмотров: 114
        Найпоширеніші захворювання кішок та їхня діагностика
        • 16 апреля 2020 14:16:58
        • Отзывов: 0
        • Просмотров: 212