Незвичайні вихованці: як утримувати вдома лисицю

 • 29 января 2019 10:11:17
 • Просмотров: 178

Героїня багатьох казок - руда лисиця - не тільки хитра, а й довірлива, грайлива і ласкава. Хочете ближче пізнати лісову красуню і стати її другом? Дізнайтеся, як утримувати лисицю вдома!

Характер лисиці

За характером і звичками лисиця - щось середнє між собакою та кішкою. Вона хоробра і обережна, довірлива і полохлива, незалежна і віддана. А ще вона весела, всюди суне свого носа і любить гратися. Тому готуйтеся до «шкоди» - цікава лисиця не пройде повз скриньок і коробок, спробує пробратися в закриту кімнату, погризти взуття або покривало. Спочатку ви матимете багато проблем на побутовому грунті, але при терпінні і делікатності в один прекрасний момент пухнаста красуня зрозуміє «правила гри».

Чарівність цієї тварини безмежна, а інтелект вищий, ніж у собаки. Лисиця швидко вибудовує логічні взаємозв'язки між подіями і знаходить найвигідніший спосіб реакції на них. Якщо їй у чомусь перешкоджають, вона відступить і знайде інший спосіб домогтися бажаного. Тому конфліктувати безглуздо - це лисицю тільки розізлить. Навчіться домовлятися з вихованкою - вона повинна визнати вас авторитетом і другом одночасно.

Цікаво: лисиця демонструє універсальну поведінку. Вона здатна вижити в будь-якому середовищі, від пустелі до міста. Лисиці заселили майже всю планету - у них найширший ареал проживання серед хижаків. Там, де вимирають десятки видів тварин, пухнаста розумниця успішно виживає, «виселяючи» колишніх господарів територій.

Лиска тямуща, добре піддається дресируванню. Вона обожнює гратися і дізнаватися нове - базуючись на цій особливості, можна навчити її не тільки правильній поведінці, але і різним складним трюкам. Важливо: навчати можна лише через інтерес - лисиця не піде назустріч, якщо ви тільки наказуватимете.

Довгий час лисиці не піддавалися одомашненню, проте радянські вчені Бєляєв і Трут близько 60 років тому на базі новосибірського інституту цитології і генетики почали схрещувати найбільш толерантних до людини звірів. Вони отримали лисиць, які довіряли людині, не кусалися, були грайливими, демонстрували поведінку охоронця.

Особливості утримання лисиці

Лисиці цілком здатні жити в квартирі, проте їм потрібен простір, можливість активно рухатися і гратися. В ідеалі у вихованця повинна бути своя кімната, однак і без неї він обходиться, якщо встановив довірчі відносини з господарем.

Лайфхак: лисиця швидше приживеться вдома, якщо у вас вже є кішка або собака. Тварини подружаться і гратимуться разом.

 1. У квартирі для лисиці найзручніший балкон. Йдучи на роботу, вихованку можна там закривати. Влітку вікна повинна бути відкритими, а взимку трохи прочиненими, інакше звірові буде душно. Віконний отвір заберіть товстою сіткою з осередками 2.5х2.5 см. Важливо: лисиці не можна перегріватися, тому балкон з сонячної сторони не підходить. На балконі повинні бути плиткова підлога, лоток, будка, годівниця, поїлка та іграшки. Обов'язково вигулюйте лисицю 2 рази на добу, влаштуйте їй в квартирі полички, драбинки і перешкоди, які вона долатиме, «добираючи» активності.
 2. У приватному будинку лисиці буде найкомфортніше. Влаштуйте їй просторий вольєр - просто у дворі лисицю тримати не можна: вона високо стрибає, лазить по деревах, як кішка, і риє глибокі підкопи. У зв'язку з цим лисячий вольєр повинен мати дах і підлогу з міцної сітки. Підлогу найкраще зробити пісочну, дах - на 2/3 закритим і на 1/3 гратчастим. У вольєрі повинні бути перешкоди (гірки, колоди, полиці, драбинки), а також іграшки, лоток, годівниця, поїлка і будка-нора.

Важливо: лисиці часто кричать ночами, тому встановлюйте вольєр подалі від будинку. На балконі лисиця також кричатиме - сусіди можуть бути незадоволені. Привчити лисеня до денного способу життя можна, активно граючись з ним вдень і втомлюючи його до ночі.

При вольєрному утриманні потрібно проводити з лисицею від 4 годин на добу, інакше вона здичавіє.

Здорове харчування для лисиці

Лисиці всеїдні - вони можуть з задоволенням їсти м'ясо, овочі, фрукти і собачий корм. Як правильно годувати звіра?

 1. М'ясо (птиця, кролик, заєць, конина, яловичина). Свинина не рекомендується. У м'ясі не повинно бути дрібних кісток. Давати м'ясо потрібно, ошпаривши його окропом. 2 рази на тиждень давайте кормових гризунів з зоомагазину.
 2. Субпродукти. Настійно рекомендуються м'ясний обріз, печінка, серце, нирки, вим'я, баранячі і яловичі хвости. Менш поживні і корисні легені і шлунки, голови яловичі і баранячі, хвости свинячі, губи, селезінка, м'язи стравоходу.
 3. Яйця. Можна іноді давати вихованцеві сирі яйця від перевірених виробників.
 4. Овочі. Лисиці з задоволенням поїдають моркву, гарбуз, цвітну капусту.
 5. Фрукти. Лисиці – ласуни, тому їх іноді можна балувати яблуками, грушами, абрикосами, виноградом і бананами.
 6. Сухий корм. Лисицю найкраще годувати собачими сухими кормами класів суперпреміум і холістік, в ідеалі - з гіпоалергенних ліній. Дози корму залежно від габаритів вихованця варіюються від середніх до дрібних порід. Не забувайте доповнювати раціон фруктами, овочами, м'ясом і кормовими гризунами.

З вітамінних добавок лисиці потрібно давати Пушнов для дорослих і молодняку, подрібнені кістки або кісткове борошно, вершкове масло (0,5 чайної ложки), 1 раз на тиждень - рослинне масло (1.5 чайної ложки). Лисиці потрібно близько 0.4 літра свіжої прохолодної води на добу.

Різні нюанси утримання лисиці

Досвідчені лисоводи рекомендують:

 • здавати кров в ветклініці 1 раз в рік, прищеплювати лисицю від хвороб;
 • гратися з лисицею неагресивно, не проявляти агресії в принципі;
 • очищати лисячий лоток 3 рази на добу - тварина гидлива;
 • не виводити на прогулянки до першої вакцинації;
 • карати позбавленням спілкування і смаколиків, а не фізично;
 • стригти кігті і купати 1 раз на місяць прохолодною водою;
 • купувати міцні нетоксичні іграшки, особливо гарні м'ячики і головоломки.

Важливо розуміти мову лисиці, хоча б у загальних рисах:

 • «уруру» - лисеня кличе мати;
 • гучне скиглення з вилянням хвостом - лисиця вам радіє;
 • різкий «кашель» - лисиця готова напасти або охороняє своє майно;
 • гучний крик - лисиця кличе родичів або шлюбного партнера;
 • бурчання і побулькування - лисиця втомилася, не чіпайте її;
 • гукання - лисиця здивована або налякана.

Лисиці спілкуються не тільки голосом, а й жестами, мімікою. Наприклад, розчепірені вуса - зацікавленість, в сукупності з гарчанням - агресія (також в комплекті йдуть оскал і притиснуті вуха). Притиснуті вуха з проявами радості - лисиця щаслива зустрічі. Виляння хвостом проявляється в моменти радості чи хвилювання. Відштовхування стегнами - спроба захистити здобич.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • 19 июля 2019 09:19:57
 • Просмотров: 16
 • 15 июля 2019 18:05:27
 • Просмотров: 33
 • 26 июня 2019 09:31:07
 • Просмотров: 74
 • 11 июня 2019 15:19:40
 • Просмотров: 76