Особливості догляду за домашнім кроликом

 • 11 февраля 2020 21:07:11
 • Просмотров: 273

Кролики — унікальні домашні тварини, несхожі на інших вихованців. Щоб їхнє життя було довгим, здоровим і щасливим, потрібно знати та дотримуватися кількох основних правил утримання кролів в домашніх умовах.

Що потрібно кроликові?

Кролики — ніжні чутливі створіння. Вони можуть бути сильними, спритними й одночасно — дуже чутливими. Щоб такий «складний» улюбленець був щасливий у вашому домі з перших днів, потрібно виконати дев'ять простих кроків:

Крок 1: убезпечити приміщенн.

Крок 2: захистити дім від кролик.

Крок 3: заготовити свіже сіно.

Крок 4: забезпечити відповідний корм і воду.

Крок 5: встановити лоток.

Крок 6: організувати дозвілля.

Крок 7: доглядати за кроликом.

Крок 8: відвідати ветеринара.

Крок 9: зрозуміти унікальну мову та поведінку кроликів.

Крок 1: Убезпечити приміщення

Є кілька способів розмістити кроликів в приміщенні. У них може бути окрема кімната, загородки, велика клітка або система кліток. При будь-якому варіанті розміщення у кроликів має бути достатньо місця, щоб стрибати. Кожен день їх потрібно випускати, щоб вихованці могли розім'ятися.

Домашнім кроликам потрібен контакт з господарем. Тому їх не можна селити в приміщеннях, де люди бувають рідко. Найкраще розмістити вихованця в загальній вітальні або іншій кімнаті, де родина збирається найчастіше.

Крок 2: Захистити дім від кролика

Кролики — природжені дослідники. Вони обов'язково вивчатиметь весь доступний простір і пробуватимуть обстановку на зуб. Важливо убезпечити дім від вихованця, щоб він, бува, не перегриз дріт, не знищив цінні речі.

Всі проводи повинні бути прибрані в міцні короби або підняті на достатню висоту (приблизно на метр від підлоги). Плінтуси та ніжки меблів можна закрити пластиковими кожухами. Рослини потрібно підняти на підвіконня, а всі цінні предмети — обгородити. Кролик жуватиме все, що буде в межах його досяжності.

Крок 3: Заготовити свіже сіно

Сіно — один з основних компонентів корму кролика. Сіно повинне бути свіжим, кроленятам потрібно давати люцерну, а дорослим кроликам — тимофіївку, трав'яне або вівсяне сіно. Найкраще завантажувати сіно у великій роздавач корму, щоб воно залишалося чистим і сухим.

Крок 4: Забезпечити відповідний корм і воду

Кроликам потрібна свіжа зелень, багаті на клітковину гранули та прісна вода. Щодня додавайте до сіна свіжі овочі, багаті на клітковину гранули (в обмеженій кількості для дорослих кролів). Слід забезпечити доступ до фільтрованої прісної води з поїлки.


Крок 5: Встановити лоток

Зазвичай кролики випорожнюються в одному й тому ж місці. Визначте це місце і встановіть туди котячий лоток середнього розміру. Відповідний наповнювач для кролячого туалету — кульки, скачані з газети. Зверху на них потрібно покласти сіно.

Увага! Не використовуйте глину, котячі наповнювачі або деревну стружку — вони небезпечні для кроликів.

Крок 6: Організувати дозвілля

У замкнутому просторі кролик швидко занудьгує. Йому потрібно не тільки місце, щоб пострибати та побігати, а й «зарядка для розуму». Наприклад, кролики люблять прогризати ходи в картонних «замках», заодно облаштовуючи собі затишний притулок.

Кроликові можна купити звичайні та логічні іграшки, щоб розвивати його інтелект. Багато з іграшок для кішок і собак підходять і кроликам.

Крок 7: Доглядати за кроликом

Кролики охайні, багато часу витрачають на умивання. Але за ними все одно потрібно доглядати. Наприклад, їх потрібно вичісувати двічі на рік під час линьки. Якщо цього не робити, вихованець може проковтнути надто багато шерсті й отримати серйозні проблеми з травленням.

Кролику потрібно регулярно підстригати кігті. Нестрижені кігті можуть легко порвати вам одяг або нанести глибокий поріз. Іноді занадто довгі кігті згинаються та вростають в лапки кроликам. 

Крок 8: Відвідати ветеринара

У природному середовищі кролики — здобич безлічі хижаків. Інстинкт підказує сучасним домашнім кроликам приховувати свої хвороби та слабкості, щоб не виглядати як потенційна «вечеря».

Тому потрібно уважно стежити за тим, щоб ваш кролик регулярно їв, пив, випорожнявся та мочився. Якщо ви помітили будь-яку зміну в його звичайній поведінці, важливо негайно викликати досвідченого ветеринара.

Не варто нехтувати регулярними ветеринарними оглядами. Лікар може перевірити вуха, очі, зуби та кишковик, щоб переконатися, що кролик здоровий. Якщо ви не хочете розводити кроликів, подумайте про стерилізацію вихованця. Це допоможе йому бути менш агресивним.

Крок 9: Зрозуміти унікальну мову та поведінку кроликів

Кролики відрізняються від кішок і собак. Важливо зрозуміти, як думають кролики, щоб розуміти свого улюбленця та повноцінно спілкуватися з ним. Щоб почати будувати довірчі відносини з вихованцем, спочатку потрібно забезпечити його всім необхідним. Тільки після цього потрібно вивчати й аналізувати його поведінку.

Тварина, яка недоїдає, не отримує достатню кількість рідини, не може гуляти або гратися, буде агресивною. Недоглянутий кролик «зриватиметься» на господарів або стане млявим та апатичним. Вихованець, у якого є гарне харчування, укриття та все необхідне, почувається в безпеці та легше йде на контакт.

Як кролик може проявляти емоції та показувати настрій:

 1. Стрес або злість — за допомогою гарчання.
 2. Невдоволення — за допомогою топання ногами.
 3. Бажання уваги та спілкування — за допомогою риття.
 4. Задоволений стан — за допомогою падіння на бік.
 5. Прихильність — за допомогою облизування (грумінг).
 6. Агресія або привернення уваги — за допомогою укусів.
 7. Сильний біль або вмирання — за допомогою гучних криків.
 8. Побоювання та страх — за допомогою постукування задніми лапками.
 9. Задоволення — за допомогою муркотіння або скрипіння зубами.
 10. Щастя або сексуальне збудження — за допомогою дзижчання (гудіння).
 11. Владність і претензії або вітання та інтерес — за допомогою стусанів носом.
 12. Хвилювання та радість — за допомогою високих стрибків, «танців» та інших трюків.
 13. Позначення чогось свого (наприклад, території) — за допомогою умивання передніми лапками.
 14. Надзвичайне хвилювання — за допомогою швидких хаотичних стрибків по всьому доступному простору.

Кролики — ніжні делікатні створіння, які можуть бути милими, кумедними та смішними. Ваш кролик може жити довго та щасливо — для цього йому потрібен простий догляд, любов і розуміння.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • 26 марта 2020 20:43:42
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 27
 • 24 марта 2020 15:40:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 31
 • 20 марта 2020 13:39:54
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 46
 • 11 марта 2020 12:31:46
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 80
 • 06 марта 2020 20:00:38
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 98
 • 02 марта 2020 18:54:54
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 81
 • 27 февраля 2020 10:51:57
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 113
 • 20 февраля 2020 16:04:42
 • Просмотров: 114