Правильний догляд за маленьким кошеням

 • 01 ноября 2019 22:46:51
 • Просмотров: 355

Кошенята - милі і кумедні вихованці. Вони тільки починають пізнавати світ навколо себе, багато чого не знають і не вміють. Можливості та потреби у них зовсім інші, ніж у кішок-підлітків і дорослих вихованців. Важливо правильно поводитися з малюком з самого раннього віку, щоб він виріс здоровим, розумним і товариським.

До кошеняти не можна ставитися як до дорослої кішки

Кошеня відрізняється від дорослої кішки так само, як немовля відрізняється від дорослої людини. Важливо розуміти - потреби тварин різного віку майже не співпадають. А в дитинстві потрібно враховувати кілька важливих етапів дорослішання кошеня:

 1. До 8 тижнів. У цьому віці малюк повинен залишатися з мамою, сестрами і братами. Його тіло ще не може самостійно підтримувати потрібну температуру, а зір і координація рухів тільки починають розвиватися. Якщо забрати малюка в цьому віці, поводитися з ним доведеться дуже обережно. Знадобиться штучне вигодовування з піпетки кожні дві години, постійний контроль температури, іноді навіть допомога з сечовипусканням. Більше про потреби кішки в цьому віці може розповісти ветеринар.
 2. Від 8 до 11 тижнів. В цей час кошеня зазвичай відлучають від грудного вигодовування. Його їжа повинна, бути багатою білками і легко засвоюватися. Корм може бути і сухим, і вологим, але повинен бути розроблений спеціально для кошенят. У цьому віці кошеня стає рухливим - воно бігає, стрибає, грає, досліджує все навколо. Потрібно стежити за тим, щоб малюк не нашкодив собі - кошеня закривають в безпечному приміщенні, звідки прибирають всі небезпечні предмети.
 3. Від 2 до 4 місяців. Починається фаза активного зростання кошеняти. В цей час воно в три рази енергійніше за дорослу кішку, годувати його потрібно 3-4 рази на добу. У кормі повинно бути не менше 30% білка високої якості.
 4. Від 4 до 6 місяців. Кошеня переходить в підлітковий вік і досягає статевої зрілості. Якщо в цей час не стерилізувати або не каструвати вихованця, він почне залишати пахучі мітки і послід по всьому будинку. Можна обійтися і без стерилізації, але займатися кошеням доведеться набагато більше.

Головне в догляді за кошеням і його вихованні - увагу і терпіння. Малюк не відразу стане «свідомим» членом сім'ї, його дорослішання триватиме певний час і в деякі моменти буде важким.

Потрібне постійне заохочення і соціалізація

Соціалізація кошеняти безпосередньо впливає на те, як кішка після дорослішання спілкуватиметься з іншими тваринами і людьми. Не потрібно захищати малюка від нових запахів, звуків і вражень - ізоляція тільки зашкодить. Головне, щоб від усього нового у нього залишалися гарні враження.

Кошеня потрібно привчити до:

 1. Лотка. Зазвичай малюки самі знаходять лоток і починають справляти в нього нужду. Якщо цього не відбувається, потрібно переносити малюка в лоток після їжі та ігор. Лоток повинен бути завжди чистим і легко доступним.
 2. Погладжувань. Кошеня потрібно привчити до розчісування, стрижки, оглядів, чищення зубів. Все починається з привчання до рук - малюка потрібно акуратно гладити і чухати, відразу відпускаючи, якщо йому неприємно.
 3. Іграшок і нових речей. Кошеняті будуть цікаві нові матеріали - від в'язаних і пластикових м'ячиків до плитки і лінолеуму на підлозі.
 4. Переноски і прогулянок на шлейці. На вулиці малюка чекає безліч корисних нових вражень. Дорослу кішку складніше привчити до прогулянок.
 5. Коробок і пакетів. Кошеня із великим задоволенням досліджуватиме будь-які укриття і об'єкти, що шарудять, а незвиклу дорослу кішку вони можуть нервувати.
 6. Гучних звуків і музики. Вихованець не повинен боятися музики і гучних звуків - його не потрібно тримати в постійній тиші.
 7. Нових людей. Рекомендується запрошувати додому друзів, щоб вони погралися з кошеням і погодували його.
 8. Дряпки. Після використання дряпки для пазурів кошеня потрібно заохочувати частуванням, похвалою або улюбленою іграшкою.
 9. Акуратності під час гри. Якщо малюк починає дряпатися або кусатися, потрібно прибрати руки і перемкнути його увагу на іграшку.
 10. Інших кішок і кошенят. Якщо вдома немає інших вихованців, можна поспілкуватися з сусідськими кішками, якщо вони щеплені.
 11. Поїздок в автомобілі. Вихованець повинен спокійно ставитися до подорожей - його не раз буде потрібно возити, наприклад, на огляд до ветеринара, в гості, на стрижку.
 12. Доброї поведінки. Не можна лаяти кошеня, якщо воно веде себе погано. У такі моменти краще ігнорувати його, а хорошу поведінку потрібно заохочувати.

Увага! Перед тим, як виводити малюка на вулицю і знайомити з іншими тваринами і людьми, потрібно зробити всі необхідні щеплення і витримати карантин.

Також кошеняті можна давати логічні іграшки та головоломки із захованою їжею - це допоможе стимулювати його розумовий розвиток.

Контроль здоров'я повинен бути в пріоритеті

Хвороби в ранньому віці можуть залишити кошеня інвалідом на все життя. Саме тому важливо робити всі щеплення і якийсь час обмежувати контакти малюка з зовнішнім світом. Він не повинен підхопити інфекцію або паразитів, які можуть проникнути в будинок навіть на одязі господаря або через відкрите вікно.

До того, як кошеня отримає всі щеплення, не варто тісно спілкуватися з іншими тваринами і їх господарями. Заборонено приносити додому і давати кошеняті речі і корми, з якими контактували інші вихованці. Рекомендується ретельно очищати взуття від вуличного бруду і не допускати контакту кошеняти з екскрементами голубів та інших вуличних птахів (вони можуть потрапляти на балкон і віконну сітку).

Кошеня потрібно якомога раніше показати ветеринару. Потрібно оцінити його вагу, перевірити на бліх, кишкових і серцевих паразитів. Ветеринар призначить необхідні препарати (деякі можна застосовувати з віку 4 тижнів) і щеплення. Часті контакти з ветеринаром також допоможуть соціалізувати кошеня, якщо крім господаря воно більше ні з ким не спілкується.

Така турбота допоможе малюкові почати хороше здорове життя. Він знатиме, що світ налаштований до нього доброзичливо, не буде лякатися і відповідати агресією на нових знайомих, предмети і ситуації. Але не варто забувати - в старшому віці вихованець теж потребуватиме турботи і пильної уваги.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • 20 февраля 2020 16:04:42
 • Просмотров: 25
 • 17 февраля 2020 13:43:18
 • Просмотров: 17
 • 11 февраля 2020 21:07:11
 • Просмотров: 65
 • 05 февраля 2020 11:38:26
 • Просмотров: 72
 • 28 января 2020 17:43:18
 • Просмотров: 125
 • 20 января 2020 19:03:14
 • Просмотров: 130
 • 15 января 2020 22:15:35
 • Просмотров: 502