Рулетки чи повідки. Найкращий вибір для домашнього улюбленця

 • 26 августа 2019 16:18:01
 • Просмотров: 614

Повідок - обов'язковий аксесуар для собак, але його використовують і для інших тварин. З його допомогою можна вигулювати кішок, екзотичних тварин (наприклад, лисиць, єнотів, тхорів) і навіть папуг. Головне - правильно вибрати тип повідка і знати все про його можливості та особливості.

Відмінності класичного повідка від рулетки

Класичний повідок - мотузка, смуга тканини або шкіри. На одній її стороні розташована петля, на інший - карабін, до якого кріпиться нашийник або шлея тварини. У такі повідки можуть бути вбудовані металеві ланцюги, вони бувають різного перетину і форми.

Призначення класичного повідка - базове тренування. Його використовують, щоб краще контролювати собаку, навчити її йти за хазяїном. Довжина варіюється від 1,2 до 2 м в залежності від моделі, зазвичай вона фіксована і не змінюється.

У цього аксесуара є різновиди для інших завдань. Наприклад, стрейчеві повідки прикріплюють до велосипедів, а моделі «без рук» надягають на талію людини - вони зручні при спільній пробіжці з собакою.

Рулетка - повідок, який частково або повністю забирається в корпус-ручку. Шнур повідка може бути синтетичним або металевим, ручка - майже завжди пластикова. Усередині ручки розташований змотувати механізм, є стопор, іноді - функція примусового «підтягування» собаки до хазяїна. Довжину рулеток легко регулювати - з ними можна отримати повідок будь-якої довжини від 0,5 до 10 м.

Призначення рулетки - звичайні прогулянки, на яких вихованцеві надається достатньо свободи. Можна неспішно гуляти або присісти на лавочку, а тварина з задоволенням досліджуватиме околиці. При цьому господар продовжує контролювати дії вихованця.

Коли використовувати звичайний повідок?

Класичний повідок підходить цуценятам, а також дорослим агресивним і неслухняним вихованцям. Він повинен кріпитися до нашийника - ходити в шлеї в цих випадках не рекомендується. Як вибрати класичний повідок за матеріалами:

 1. Нейлон - міцний і легкий. Для цуценят, молодих собак малих і середніх порід.
 2. Шкіра - довговічна і естетична. Для цуценят і дорослих собак середніх порід.
 3. Метал - проти жування. Для великих цуценят, середніх і великих дорослих собак.

Нейлонові повідки бувають плоскими і мотузковими. На плоскі моделі зручніше наносити написи та світловідбиваючі елементи. Мотузкові варіанти найміцніші, вони ідеально підходять для роботи з великими неслухняними собаками.

У класичного повідка може бути петля, за допомогою якої можна збільшити довжину повідка. Ця функція використовується рідко - збільшення незначне, а вага аксесуара відчутно збільшується.

Де краще застосовувати рулетку?

Використовувати рулетку можна тільки після того, як собака навчилася ходити на звичайному повідку. Вихованець повинен знати команди «поруч», «до мене», «фу». Рекомендується вибирати рулетки для слухняних і неагресивних вихованців. Якщо відразу вигулювати на рулетці молоду або ненавчену собаку, можна закріпити за нею шкідливу звичку весь час тягнути повідок.

Рулетка - найкращий варіант для мисливських і гончих собак, яким важливо багато і активно рухатися. Вона добре підходить кішкам, кроликам, екзотичним вихованцям, яким не завжди комфортно гратися занадто близько до людини. Найлегші рулетки ідеальні для собак дрібних порід, деякі дозволяють вигулювати навіть птахів. Ці повідки гарні для використання і з нашийниками, і зі шлейками.

Пластикова ручка рулетки досить міцна. Але занадто велике зусилля може пошкодити внутрішній механізм. Тому її не використовують для вигулу великих собак, а також неслухняних і агресивних вихованців середніх порід (особливо бійцівських).

Шнур рулетки буває трьох видів:

 • плоский;
 • круглого перетину;
 • комбінований.

Повідки однакового перетину втягуються в ручку на всю довжину. У «згорнутому» стані зовні видніється лише карабін. Це не завжди зручно - в деяких моделях карабін може піти всередину корпусу рулетки при змотуванні. У комбінованих варіантах тонкий шнур змотується в корпус, а стрічка з карабіном завжди залишається зовні. Такі рулетки трохи складніше зберігати, але у них нижчий ризик поломки.

Плоскі шнури - найбезпечніші. Заплутавшись в такому повідку, тварина не завдасть собі травм. Але вони важчі від тонких круглих шнурів, тому рідко бувають довгими. Оптимальним варіантом вважаються комбіновані моделі - плоска ділянка забезпечує безпеку, а тонка - велику довжину і легкість.

Крім автоматичного змотування і розмотування, у рулетки можуть бути функції:

 1. Фіксації довжини - повідок відпускається на потрібну довжину і фіксується в цьому положенні.
 2. Сумки з ласощами - у вбудований контейнер насипається частування і видається в міру необхідності.
 3. Контейнера для сміттєвих мішків - у вбудований контейнер поміщається набір пакетів для собачих «подаруночків».
 4. Підсвічування - в ручку повідка може бути вбудований ліхтарик, світлодіод або великий світловідбиваючий елемент.

Ручки рулеток - найзручніші для власників собак. Вони не врізаються в долоні і пальці, навіть якщо вихованець сильно тягне повідок. У якісних моделей є гумові вставки або напилення, тому повідки не вислизають навіть з спітнілих рук. Підібрати розмір рулетки можна по руці - вони випускаються в трьох стандартних розмірах (S, M, L).

Ідеального повідка не існує - всі варіанти гарні в різних умовах. Кращим вибором буде поводок, який підходить вихованцеві за характером, віком і рівнем активності. Зазвичай цуценят привчають ходити поруч на класичному повідку, а потім надають більше свободи за допомогою рулетки. Довгий висувний повідок - гарантія того, що перелякану, розіграну чи роздратовану собаку можна буде швидко повернути до господаря.

Зовсім залишати собаку без повідка можна тільки в будинку, внутрішньому дворі або обгородженому високою сіткою собачому майданчику. В інших випадках повідок - гарантія того, що вихованець не втече, не загубиться і не буде приманений сторонніми людьми. Вибирайте відповідний повідок і будьте завжди впевнені в безпеці свого вихованця.

 
 
Свіжі записи з нашого блогу
Організовуємо дієту для собаки
 • 02 августа 2020 11:28:40
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 33
  Дресирування кота в домашніх умовах
  • 24 июля 2020 20:49:26
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 68
   Чистокровність породи та родоводу собаки
   • 22 июля 2020 17:59:35
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 96
    Акваріумні рослини, переваги та недоліки
    • 16 июля 2020 12:30:38
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 112
     Павук як домашній улюбленець
     • 10 июля 2020 20:43:21
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 133
      Цікаві факти та міфи про котів
      • 08 июля 2020 12:13:14
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 155
       Обрізання кігтів у собак
       • 01 июля 2020 17:02:02
       • Отзывов: 0
       • Просмотров: 149