Що повинен знати та вміти собака, основи дресировки

 • 21 февраля 2021 11:42:16
 • Отзывы :0
 • Просмотров: 36
 • 0

Навчіть собаку правильно поводитися та насолоджуйтеся ідеальною поведінкою чотириногого компаньйона. Покажіть йому, що ви від нього хочете, і ваші стосунки будуть найтеплішими — собака з радістю зробить те, що ви від нього хочете. Чому навчати вихованця? Є кілька команд, які він повинен дізнатися раніше, ніж все інше.

Як правильно виховувати собаку?

Дресирування повинна бути на радість для обох — і господаря, і собаки. Це допоможе закріпити результат і покласти перші цеглинки у фундамент взаємної дружби та довіри. Пам'ятайте — вихованця не можна бити, на нього не можна кричати. Будь-яке підкріплення повинно бути позитивним.

Треба запастися терпінням — з першого разу не кожен вихованець зрозуміє суть команди. Йому потрібно показувати, що робити, і виправляти, коли він помиляється. Не варто затягувати тренування — вони повинні бути короткими та викликати у тварини інтерес. І не займайтеся дресируванням в шумному жвавому місці — так увага собаки розсіюватиметься.

Починати дресирування можна в будь-якому віці, але чим раніше, тим краще. Починати навчання цуценя можна відразу, як тільки воно переїжджає до вас додому. Вихованці старшого віку теж здатні навчатися, але частіше за все це забирає у них більше часу, ніж у молодих тварин.

Основні команди, які повинен знати собака

Є п'ять основних команд, які повинен знати кожна собака: «сидіти», «лежати», «стояти», «до мене» і «поруч».

Команда «сидіти»

 1. Дочекайтеся, поки собака спокійно стоятиме перед вами.
 2. Покажіть йому, що тримаєте в руці частування.
 3. Повільно проведіть іншою рукою від його голови до хвоста, кажучи «сидіти».
 4. Голова собаки повинна тягнутися за частуванням, а задня частина опускатиметься — собака сяде.
 5. Дайте вихованцеві частування та похваліть його.

Не тисніть на спину собаки, щоб змусити його сісти — це може привести до пошкодження спини!

Команда «лежати»

 1. Посадіть собаку перед собою та покажіть йому ласощі у вас у руці.
 2. Повільно опустіть руку з ласощами прямо перед передніми лапами вихованця й скажіть «лежати». Він повинен потягнутися носом за частуванням і лягти.
 3. Дайте собаці ласощі та похваліть.

Якщо так змусити собаку лягти не виходить, покладіть частування під яку-небудь низьку перешкоду. Не штовхайте вихованця та не тисніть йому на спину.

Команда «стояти»

 1. Посадіть або покладіть собаку перед собою.
 2. Відійдіть від нього на крок і скажіть «стояти».
 3. Порахуйте про себе до трьох.
 4. Підійдіть до собаки, похваліть і дайте ласощі.
 5. Якщо він встане, знову посадіть або покладіть його і повторіть процедуру.

Як тільки вихованець освоїть команду, поступово відходьте від нього все далі й далі, збільшуйте час, який він повинен провести на місці. Якщо собака встає, поверніться до колишнього часу й відстані, потім поступово збільшуйте їх знову.


Команда «поруч»

 1. Виберіть, з якого боку собака повинен йти поруч з вами.
 2. Тримайте поводок в руці з протилежного боку. Він не повинен натягатися. В руку, яка ближче до собаки, візьміть частування.
 3. Покажіть вихованцеві ласощі та йдіть вперед.
 4. Коли він піде за частуванням в руці, скажіть «поруч», похваліть його й дайте маленький шматочок ласощів. Не зупиняйтеся, йдіть далі.
 5. Якщо собака відстає або тягне в іншому напрямку, зверніть у іншу сторону та йдіть, доки вихованець вас не наздожене. Почастуйте його та похваліть — скоро він зрозуміє цей принцип.

Спочатку потренуйтеся вдома та на обгородженій ділянці, щоб вихованець менше відволікався. Для собаки природно бігати навколо, досліджувати нові запахи та предмети. На прогулянці йому потрібно дозволяти обнюхувати мітки чужих собак. Це можна використовувати як заохочення за гарне виконання команди «поруч».

Команда «до мене»

 1. Дайте собаці зрозуміти, що підходити до вас — це добре.
 2. Годуйте вихованця не рідше двох разів на день і підберіть ласощі, які йому дуже подобаються (наприклад, варене куряче м'ясо та печінку).
 3. Зберігайте частування в холодильнику, щоб вони завжди були свіжим та доступним.
 4. Завжди носіть з собою шматочок ласощів, час від часу кличте собаку, кажіть «до мене», пригощайте його, потім хваліть.
 5. Робіть так кілька днів поспіль вдома, поки він не почне швидко до вас підходити.

Хоча б раз на день всім собакам потрібно вільно побігати без повідка. Так вони зможуть витратити зайву енергію — це допомагає їм зберігати здоров'я та гарний настрій. Проте, завжди потрібно мати можливість покликати собаку для його ж безпеки. Поки вихованець не вивчить команду, випускайте його тільки на добре обгородженій території, де його легко зловити.

Що важливо знати про виховання собак

Ніколи не дресирують вихованця, коли він голодний — він може зациклитися на їжі, і йому буде складно зосередитися. Годуйте його за 45 хвилин до початку занять, час від часу міняйте ласощі та замінюйте їх улюбленими іграшками.

Після домашніх тренувань виходьте на природу — в тихе відокремлене місце, де вам не заважатимуть інші собаки, машини та перехожі. У таких місцях (бажано різних) тренуйтеся не менше 2 тижнів. Різноманітність допоможе собаці зосередитися на команді в будь-якому оточенні.

Ніколи не сваріть вихованця, якщо він не підійшов до вас по команді. Якщо собака буде думати, що на нього чекає покарання, він взагалі не захоче бути з вами поруч. Завжди хваліть за успіхи, але ніколи не примушуйте та не карайте. Чекайте та тренуйтеся стільки часу, скільки потрібно. Робіть заняття короткими, веселими та не нудними — по 5-10 хвилин.

Використовуйте не тільки слова, а й жести — деяким собакам простіше їх розпізнавати, особливо з далекої відстані. Команди завжди повинні бути послідовними та чіткими, щоб не бентежити вихованця та не вводити його в оману. Переходьте до вивчення нової команди тільки тоді, коли старі повністю відпрацьовані. Після тренування дайте собаці ласощі, які він довго жуватиме — так він не турбуватиметься через закінчення тренування та зможе розслабитися.

Іноді самостійно тренувати собаку складно. Він може засвоїти якісь команди неправильно, а ви розчаруєтеся в собі. Не опускайте руки — завжди можна звернутися за допомогою до професійного дресирувальника, який допоможе вам і вашому вихованцеві краще зрозуміти один одного та знайти спільну мову. У цьому головний плюс виховання собак — вони завжди готові навчитися чомусь новому й швидко забувають старий неприємний досвід.

 
 
Свіжі записи з нашого блогу
Як доглядати за вагітною кішкою
 • 02 марта 2021 09:41:35
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 8
  Топ-10 порід кроликів для домашнього утримання
  • 25 февраля 2021 08:55:00
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 8
   Що повинен знати та вміти собака, основи дресировки
   • 21 февраля 2021 11:42:16
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 32
    Найскладніші в утриманні акваріумні рибки
    • 13 февраля 2021 08:49:10
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 49
     Як подружитися з собакою
     • 09 февраля 2021 08:33:00
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 46
      Топ-10 змій для домашнього утримання
      • 04 февраля 2021 19:31:05
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 58
       Чи варто фарбувати шерсть домашнього улюбленця?
       • 30 января 2021 19:00:17
       • Отзывов: 0
       • Просмотров: 50
        Як подружитися з кішкою
        • 25 января 2021 18:59:00
        • Отзывов: 0
        • Просмотров: 73