Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/petcente/petcenter.com.ua/www/system/library/cache/file.php on line 32Секрети дресирування домашнього кролика

Секрети дресирування домашнього кролика

 • 28 июля 2021 17:57:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 78
 • 0

Кролики не так прив'язуються до людей, як собаки. Але вони теж дуже милі, чуйні та досить розумні вихованці. Домашній кролик здатний привчитися до лотка, вивчити правила поведінки вдома, запам'ятати десятки корисних команд і кумедних трюків. Дізнайтеся, як правильно навчити домашнього кролика, щоб життя з ним стало ще легшим та приємнішим.

Навіщо дресирувати домашніх кроликів

Кролики — соціальні тварини, які люблять радувати своїх господарів. Приклавши зовсім небагато зусиль, можна навчити їх підходити по команді, заходити в переноску, приносити певні речі та навіть розв'язувати шнурки на черевиках. Кожному власнику такої милої тварини варто навчити її низці корисних команд. Наприклад, якщо вихованець користуватиметься лотком, сам стрибатиме на ваги для зважування або сидітиме нерухомо під час стрижки кігтів, це сильно полегшить догляд за ним.

Як привчити кролика до лотка

Кролики — досить охайні тварини. Вони люблять ходити в туалет в одному й тому ж місці, тому добре привчаються до лотка. Основна проблема в тому, щоб знайти місце, яке кролик вже «застовпив» під свій туалет. Потім досить розмістити там найбільший лоток, який є у вас в наявності.

Якщо кролик вибрав місце, в якому йому не можна справляти потребу, можна скористатися наступною тактикою:

 1. Поставте лоток там, де кролик вже звик робити свої справи.
 2. Поступово та потроху рухайте лоток у те місце, де хочете розташувати його на постійній основі.
 3. Якщо лоток новий, покладіть в нього частину екскрементів кролика, щоб він зрозумів — це його новий туалет.
 4. Обмежте доступ до місця, де дефекація кролика небажана (закрийте двері, поставте перегородку між кімнатами, тимчасово помістіть на це місце важкі меблі, які тварина не зможе зіпсувати та перекинути).

Це важливо! Не використовуйте наповнювач для котячого туалету та хвойну стружку в кролячому лотку — вони можуть пошкодити дихальні шляхи вихованця. Вибирайте наповнювач, нешкідливий для кроликів — промислові наповнювачі мають спеціальне маркування. Кролики люблять жувати все навколо, тому наповнювач повинен бути нетоксичним при ковтанні. Кращий варіант — перероблений папір.

Як навчити кролика виконувати команди

Перший крок в навчанні кролика — «націлювання». Цей етап тренування дозволяє привернути увагу кролика та змусити його надалі рухатися в потрібному напрямку. Для «націлювання» буде потрібна, наприклад, невелика паличка з кулькою на кінці.

Щоб зробити «націлювання» за допомогою такої кульки:

 • покажіть кролику кульку на кінці палички;
 • піднесіть кульку, щоб вона опинилася недалеко від мордочки тварини;
 • почекайте, доки кролик торкнеться кульки носом;
 • дайте вихованцеві частування.

Більшість кроликів досить цікаві, щоб відразу звернути увагу на кульку. Але є кролики, яких потрібно зацікавити додатково. Для цього можна намазати трохи улюблених кролячих ласощів на кульку.

Як тільки кролик зрозуміє, що дотик до кульки — вірний спосіб отримати частування, то почне її шукати. У цей момент потрібно перемістити кульку туди, куди ви хочете, щоб кролик пішов. Можна помістити кульку в клітку-переноску, підняти вище для стрибка, покрутити, щоб кролик покрутився на місці. Поступово вихованець почне розуміти, що за певну дію він отримує в нагороду частування. Досить швидко можна прибрати кульку з паличкою та проводити звичайні тренування — асоціації в мозку кролика вже сформуються, і він із задоволенням виконуватиме завдання. 

Як і навіщо навчати домашнього кролика?

Кролики та багато інших вихованців дуже нудьгують, залишаючись на самоті надовго. Відсутність компанії негативно позначається на їх розумовому, а згодом і фізичному стані. Тварини починають руйнувати все навколо, потім стають млявими або агресивними, хворіють. Навчання трюкам допомагає їм отримувати додаткове корисне навантаження на мозок, витрачати енергію та розвиватися.

Навчати кролика — хороша й корисна практика. Але при цьому важливо правильно оцінювати його стан. Наляканий, втомлений або схвильований вихованець може отримати додатковий стрес, а не користь від занять. Потрібно уважно стежити за мовою тіла кролика. Вона зовсім інша, ніж у кішок або собак, а звуків ці великі гризуни видають набагато менше.

Кролики використовують мову тіла, щоб показати свій стан: розташування хвоста, поза, напруження м'язів — все це основні показники того, що відчуває кролик. Але новачкові буває складно інтерпретувати ці сигнали правильно. Наприклад, кролики (як деякі птахи та інші тварини) можуть впадати в так звану «тонічну нерухомість».

Найчастіший приклад такого стану — повна нерухомість у кролика, якого поклали на спину. З боку може здатися, що вихованець розслабився, і йому, наприклад, можна постригти кігті. Але насправді тварина практично прикидається мертвою й відчуває жахливий стрес і почуття безпорадності аж до паралічу.

Кролики влаштовані так, що бояться всього нового та невідомого. Щоб вони вважали тренування веселою грою, потрібно завоювати їхню довіру. Тому обов'язково потрібно дати вихованцеві час освоїтися в новому будинку, добре познайомитися з ним, привчити до спілкування та рук. Багато кроликів можуть настільки прив'язатися до господаря, що самі будуть просити любові та ласки. Вони точно не відмовляться виконати кілька трюків за ласощі, причому процес буде абсолютно безболісним, дуже веселим і цікавим.

Зазвичай кроликів рекомендується тримати парами, але вчити краще кожного окремо — так вихованці краще концентруються і не заважають один одному. Проводити заняття потрібно не менше 2-3 разів на тиждень, завжди в спокійному стані. Вибирайте для роботи кімнату, добре ізольовану від гучних звуків — кролики їх бояться й можуть захотіти сховатися.

Кролики швидко вчаться, люблять спілкуватися та дізнаватися нове. За допомогою навчання трюкам ви зможете краще доглядати за ними, а також допоможете урізноманітнити їхнє життя, поліпшити моральний стан і розумовий розвиток. Крім того, постійні спільні заняття дуже зміцнюють зв'язок з вихованцем і дозволяють набагато краще пізнати один одного.

 
Свіжі записи з нашого блогу
Хвороби тварин, небезпечні для їхніх господарів. Частина 1
 • 07 сентября 2021 13:20:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 28
  Як дізнатися про настрої кішки
  • 29 августа 2021 20:36:00
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 47
   Найменші змії для домашнього утримання. Частина 1
   • 22 августа 2021 17:33:00
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 62
    Краб у домашньому акваріумі
    • 18 августа 2021 10:13:00
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 50
     Акваріумні рибки, які живуть найдовше
     • 14 августа 2021 16:58:00
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 54
      Найдобріші до дітей породи собак
      • 08 августа 2021 12:15:00
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 53
       Як зрозуміти, що домашня ящірка хвора
       • 04 августа 2021 12:41:00
       • Отзывов: 0
       • Просмотров: 67
        Warning: SessionHandler::write(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/petcente/petcenter.com.ua/www/system/library/session/native.php on line 21Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/petcente/.system/tmp) in Unknown on line 0