Способи боротьби з запахом від кішки

 • 27 декабря 2019 16:41:25
 • Просмотров: 169

Увесь дім пахне, як котячий лоток? Залишати запах без уваги не можна - він не зникне сам по собі і може зберігатися в підлозі і меблях десятиліттями. Прибрати звичайними миючими засобами плями теж неможливо - вони повернуть свій запах і спонукатимуть кішку сходити в туалет в те ж місце.

Чому у котячої сечі стійкий запах?

Котяча сеча містить сечову кислоту, яка може зберігатися в килимах, тканинах і дереві роками. Харчова сода, оцет, мило і перекис водню можуть тимчасово нейтралізувати запах. Але підвищення рівня вологості викличе перекристалізацію сечової кислоти, і «котячий» запах повернеться.

Єдиний спосіб повністю видалити сечову кислоту - використовувати ферментний (ензимний) очищувач. Забруднені ділянки на килимі або тканинах необхідно просочити ензіматіком і дати повністю висохнути. Ферменти розщеплюють сечову кислоту на гази, під час сушіння гази випаровуються, і запах зникає остаточно.

Як видалити запах з килимів та меблів?

Найчастіше в «зону ризику» потрапляє килим. Щоб очистити покриття, потрібно швидко зібрати якомога більше рідини паперовими рушниками. Не потрібно розтирати або втирати сечу глибше. Нанесіть ензіматик так, щоб він повністю покрив плями. Залиште засіб на деякий час - він може відрізнятися у продуктів різних виробників. Не накривайте сохнучі плями, відкрийте вікна на провітрювання і не впускайте кішку до кімнати, доки запах не вивітриться. Для чищення килимів можна використовувати миючий пилосос - він промиє ворс по всій довжині.

Увага! При видаленні плям котячої сечі не можна використовувати пароочищувач. Він «закріпить» пляму з запахом, видалити його буде набагато складніше.

Якщо кішка помітила чохол або оббивку, яку можна зняти, тканину потрібно негайно відправити у пральну машинку або віднести в хімчистку. З диванними подушками варто вчинити так само, як з килимом - розпорошити ферментний очисник і залишити до повного висихання.

Після того, як запах вивітрився, кішку якийсь час не можна пускати на місце, в якому вона помочилася. Наприклад, можна пересунути стіл або пуф, покрити диван щільною тканиною, яка не пропускає воду.

У кішок тонкий нюх - вони можуть відчути залишки запаху, які не вловлює людський ніс. Щоб ці запахи не провокували кішку помочитися знову, можна скористатися саморобним дезодорантом. Для нього знадобляться:

 • 1 чашка подрібнених сушених трав (розмарин, південне дерево, лаванда і т.п.);
 • 1 чайна ложка меленої гвоздики;
 • 1 чайна ложка харчової соди;
 • 1 чайна ложка кориці.

Потрібно посипати сумішшю область, в якій було пляма, залишити на 10-20 хвилин, потім пропилососити.


Як видалити запах з кераміки і дерева?

Кішка може не стриматися на керамічній плитці. Якщо калюжа не потрапила в розчин між плитками, її досить акуратно зібрати паперовим рушником, а плитку протерти миючим засобом для кераміки. Але такі акуратні калюжі - рідкість.

Якщо котяча сеча потрапила на цемент і ввібралася в нього, боротьба з проблемою розділяється на дві частини:

 1. Видалення видимої плями. Для цього рекомендується використовувати звичайні миючі засоби для ванної (або безпечні аналоги, наприклад, на основі молочної кислоти).
 2. Видалення запаху. Для цього потрібно змішати густу пасту з води і харчової соди, втерти в розчин і протерти після висихання.

Гладенькі дерев'яні підлоги без щілин не викличуть проблем при збиранні котячих калюж. Є спеціальні склади для видалення запаху сечі з дерев'яних поверхонь. Досить зібрати калюжу і протерти пляму, як зазначено в інструкції.

Якщо після обробки на підлозі залишилася темна пляма, для її видалення доведеться запросити професіонала.

Підлоги зі щілинами чистити найскладніше. Сеча може стекти по краю дошки і ввібратися в непрофарбовані частини. Доведеться або заливати ензіматиком навмання, або розбирати підлогу. 

Чому кішка не мочиться в лоток?

Мало просто очистити плями сечі - потрібно зрозуміти, чому вони з'явилися. Іноді кішки мочаться в недозволеному місці від хвороби або переляку. Часто їх може спровокувати зміна щоденного розпорядку, нова тварина або людина, зміна корму.

Потрібно зрозуміти, що викликало неправильну поведінку, щоб її виправити. Перш за все відвідайте ветеринара. Проблеми з раптовим сечовипусканням можуть вказувати на внутрішні запалення або діабет.

Згадайте, що могло викликати у кішки стрес. На перший погляд, це може бути щось незначне, наприклад, нова пахуча квітка на підвіконні. Будь-яка дрібниця важлива.

Якщо кішка лякається, захистіть її від джерел неспокою. Наприклад, якщо кішку переслідує собака, зробіть для неї полички для безпечного ходіння «верхніми шляхами».

Кішки дуже охайні, тому можуть відмовлятися справляти потребу в брудному лотку. Спробуйте змінити наповнювач, якщо вихованець використовує його рідко. Іноді проблема в невідповідному лотку - він може бути занадто маленьким для кішки або розташованим на відкритому місці.

Також кішка може відмовитися від лотка, якщо в ньому вже побувала інша кішка. Тому рекомендується ставити в будинку по одному лотку на кожну кішку плюс один запасний.

Що ще викликає неприємний котячий запах?

Сеча - основна, але не єдина проблема. Неприємний запах може викликати шерсть вихованця, яка накопичується на оббивці, під меблями або в кутах кімнати. Щоб позбутися від запаху шерсті, потрібно щотижня робити вологе прибирання. Шерсть з оббивки найкраще видалити за допомогою змоченою у воді щітки. Довжина ворсу щітки та її жорсткість залежатиме від типу покриття, на якому вихованець залишає шерстини.

Котячий запах може стати проблемою для вас, вашої родини і гостей. Але миритися з небажаним ароматом в будинку не потрібно. Навіть «наскрізь» пропахлий будинок можна позбавити цього неприємного ефекту. Старі плями виводяться ензіматиком майже так само ефективно, як нові. Якщо плями проникають глибоко в оббивку, і ви не можете просочити їх миючим засобом, замовте послуги професійного клінінгу, а потім пошийте (або купіть) красиві чохли з водовідштовхуючої тканини.


 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • Сегодня 16:04:42
 • Просмотров: 1
 • 17 февраля 2020 13:43:18
 • Просмотров: 10
 • 11 февраля 2020 21:07:11
 • Просмотров: 36
 • 05 февраля 2020 11:38:26
 • Просмотров: 48
 • 28 января 2020 17:43:18
 • Просмотров: 95
 • 20 января 2020 19:03:14
 • Просмотров: 106
 • 15 января 2020 22:15:35
 • Просмотров: 390