Страшно? Анітрохи! Як купити додому змію і обладнати для неї житло

 • 28 декабря 2018 13:42:04
 • Просмотров: 137

Хочете завести екзотичного вихованця, але не хочете прибирати за ним шерсть, вигулювати і годувати кілька разів на день? Купіть змію! У природі існує багато різновидів неотруйних змій, які радуватимуть вас своїм яскравим зовнішнім виглядом, цікавими звичками і невибагливістю.

Чому варто купити змію

Змія - ідеальний вихованець для любителів живої природи, які не дуже люблять активний спосіб життя. Якщо вас дратують собаки, які постійно вимагають спілкування і вигулу, якщо у вас алергія на котячу шерсть, якщо звуки пташиного співу заважають відпочивати, ваш вибір - екзотична рептилія.

Чим хороші змії:

 1. Безшумні. Максимум, на що здатна змія - це тихе шипіння. Такий вихованець, навіть перебуваючи з вами в одній кімнаті, не спричинятиме дискомфорту.
 2. Безпроблемні. Змії не вимагають складного догляду. Просто надайте їм комфортні умови для життя, регулярно годуйте і перевіряйтеся у лікаря.
 3. Витончені і красиві. Домашні рептилії можуть мати яскраве забарвлення, вони красиво згинаються, обвиваються навколо вашої руки або гілки в тераріумі. Спостерігати за їхніми неквапливими «танцями» - суцільне задоволення.
 4. Не викликають алергії. Змії повністю безпечні для здоров'я, їх можна рекомендувати навіть алергічно налаштованим власникам.
 5. Можна підібрати вихованця за характером. Змії можуть мати різні риси характеру - бувають повільні одинаки або товариські любителі контактувати з людиною, вони приручаються з різним ступенем складності.

Важливо: якщо ви не готові віддавати на поталу вихованцеві милих мишок або жабок, не купуйте змію. Її обов'язково потрібно годувати живим кормом. Правда, робити це доведеться нечасто - від 1 до 4-5 разів на місяць.

Про змій ходить безліч неприємних міфів. Наприклад, багато людей вважають, що змії холодні і ослизлі. Це не так - температура тіла рептилій відповідає температурі середовища. Оскільки ваш вихованець житиме в тераріумі з обігрівом, його тіло буде теплим, сухим і приємним на дотик.

Як вибрати змію

Вибираючи лускатого вихованця, зверніть увагу на ряд важливих факторів:

 1. Здоров'я. Змія повинна бути на вигляд здоровою і доглянутою, з не ушкодженою шкірою, без облізлих лусочок і складок. Здорова рептилія пересувається і лежить на череві, а не на боці. Небажано купувати вихованця, що линяє - вам можуть продати хвору змію. Зверніть також увагу на умови утримання - чистоту тераріуму, харчування, наявність води і притулків.
 2. Місце виведення. Купуйте рептилію, виведену в неволі - вона звикла до людини.
 3. Вік. Новачкові краще купити доросле змію - дитинчатам потрібен особливий раціон і уважне спостереження.

Які змії популярні у любителів рептилій:

 1. Маїсовий полоз. Спокійна доброзичлива змія до 1.5 м довжиною, неотруйна. Красива, яскрава, охоче йде на контакт.
 2. Королівський пітон. Довжиною до 1.5 м, миролюбний і неотруйний. Забарвлення різноманітне, привабливе. Змія любить довго лежати на одному місці.
 3. Райдужний удав. Красива переливчаста істота з активним характером, дуже цікава. Довжиною до 2 м.
 4. Імператорський удав. Довжиною до 2.5 м, неагресивний і спокійний. Але в момент стресу може продемонструвати потужну хватку.
 5. Молочна змія. Довжиною до 1.2 м, активна і в'юнка, з красивим яскравим забарвленням. Неотруйна, контактна, лагідна.

Найкраще купувати вихованця у завідників, про яких можна прочитати або почути хороші відгуки. Можна також сходити на виставку рептилій, поговорити з учасниками та обмінятися контактами. Перевірені зоомагазини - теж надійний варіант. А ось з оголошеннями в мережі потрібно бути уважними - можна знайти адекватного завідника, а можна і нечесного продавця.

Де поселити змію

У домашніх умовах домом змії стане тераріум - прозорий скляний або пластиковий ящик. У тераріумі повинні бути передбачені:

 1. Обігрів. Змії важливо самій вибирати зону з комфортним рівнем нагріву. Організовувати такі зони потрібно, використовуючи лампи розжарювання (для скляних тераріумів) або пристрої на кшталт термокилимків (для пластикових тераріумів). Джерела тепла не потрібно забирати гратами або захищати плафонами.
 2. Вентиляція. Одна вентиляційна решітка повинна знаходитися в теплому кутку, друга - в прохолодному. Виникаюча внаслідок такої конструкції циркуляція теплого повітря забезпечить більш ефективний повітрообмін і регулювання рівня вологості. Якщо ви перевозите змію в пластиковому контейнері, потрібно просвердлити в стінці на відстані 3-5 см від дна 10 і більше вентиляційних отворів.
 3. Вологість і вода для пиття. Для комфортного самопочуття рептилії потрібні 2 і більше зон з відмінною вологістю - наприклад, частина з тирсою і частина з регулярно зволожуваним мохом або торфом. Вологі ділянки краще розташовувати в теплому кутку, сухі - в прохолодному. Поїлка з водою обов'язкова для будь-якої змії, а якщо ви завели вологолюбного вихованця, йому доведеться влаштувати невелику штучну водойму.
 4. Укриття. Якщо змії нікуди сховатися, вона відчуває сильний стрес, робиться агресивною, може відмовитися від їжі і навіть загинути. Їй потрібні мінімум 2 укриття в різних зонах тераріуму. Притулок не повинен бути занадто просторим - для комфорту змії потрібно торкатися тілом до стінок укриття, шириною в 2 рази більше обсягів вихованця. Як «місця для усамітнення» змії підійдуть спеціальні розробки для тераріумів, шматки кори, звичайні картонні коробки, пляшки з пластика з прорізаним дном і т.д.
 5. Грунт. Вибирайте між мохом, кокосовим субстратом, дрібно нарізаним папером, подрібненою корою, листяними деревинними стружками, опалим листям дуба. Пісок потрібен тільки пустельним зміям, які звикли в нього зариватися.
 6. Озеленення. Рослини потрібні невеликим деревним зміям, великі ламатимуть зелені насадження. Крім того, рослини вимагають постійного догляду.

Якої форми тераріум вибрати, залежить від способу життя вихованця:

 • горизонтальний - для степових і пустельних змій, що живуть на земній поверхні;
 • вертикальний або кубічний - для деревних і лазячих рептилій.

Важливо: змії швидко ростуть, можуть збільшуватися в 20 разів, враховуйте це при виборі тераріуму.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • 14 мая 2019 14:03:23
 • Просмотров: 33
 • 23 апреля 2019 12:08:47
 • Просмотров: 76
 • 16 апреля 2019 08:45:09
 • Просмотров: 76
 • 26 марта 2019 11:42:46
 • Просмотров: 84