Тераріум для комах: як створити відповідні умови

 • 05 февраля 2019 16:01:49
 • Просмотров: 205

Комахи не менш цікаві, ніж рептилії - їх теж можна утримувати вдома в тераріумах. Як облаштувати тераріум для багатолапого або крилатого вихованця?

Яких комах можна тримати вдома

Для домашнього утримання підходять практично будь-які комахи. Головне - створити їм правильні умови. Любителі переважно розводять в домашніх умовах:

 1. Павуків. Популярні тигровий, тунельний, жгутоногий павуки, птахоїд і сольпуга.
 2. Метеликів. Вдома утримують зазвичай бражника, вітрильника.
 3. Цвіркунів. Часто зустрічаються банановий і двоплямистий цвіркуни.
 4. Тараканів. Перевага віддається шаховим і мадагаскарським.
 5. Багатоніжок. Найпопулярніший різновид - ківсяк.
 6. Бронзовок. Вдома утримують угандійську і конголезьку бронзовок.
 7. Палочників. Найчастіше це гігантський колючий і листоподібний палочники.
 8. Скорпіонів. Вдома заводять види Heterometrus spinifer і longimanus, Pandidus.
 9. Мурах, в основному фараонових, женців, чорних садових, каліфорнійських.
 10. Богомолів та коників, турунів, мурашиних левів, жуків-оленів або носорогів.

Найважливіше в змісті комах-екзотів - підібрати і облаштувати відповідний тераріум (інсектаріум). Як зробити це правильно?

Правила підбору тераріуму

При виборі «дому» для комахи враховуйте насамперед її видові потреби та індивідуальні особливості:

 1. Розмір. Чим більша комаха, тим більше їй потрібно місця.
 2. Кількість. Для колонії вихованців потрібен більш місткий «будинок».
 3. Поведінка. Чим активніша комаха, тим більше місця для руху вона вимагає.

Можливі різновиди інсектаріуму:

 • фаунабокс;
 • сітчастий садок;
 • пластикова коробка;
 • скляний тераріум;
 • клітка з дрібними комірками.

Деякі особливо захоплені власники комах облаштовують для них цілу кімнату, створюючи штучно звичний для вихованців клімат.

Що потрібно передбачити в тераріумі для комахи:

 1. Відсутність можливості втекти. Найчастіше це означає, що у тераріуму повинна бути кришка, оскільки багато хто з вихованців літає, стрибає, лазить по склу.
 2. Має належну вентиляцію. Одна з поверхонь інсектаріума повинна бути сітчастою, обов'язково з дуже дрібними комірками. Іноді в тераріуми потрібно встановлювати вентиляційні пристрої.
 3. Правильна вологість. Багато комах вимагають чітко визначеного рівня вологості.
 4. Підтримка температури. Скляні ємності підходять для теплолюбних комах, сітчасті інсектарії і клітки буває складно обігріти.

Важливо надати вихованцеві високий рівень безпеки в тераріумі. Для цього потрібно:

 • захистити сіткою джерела світла і тепла;
 • усунути гострі краї і пастки;
 • передбачити відсутність клею і клейових стрічок;
 • надійно закріпити всі предмети всередині.

Особливо важливо продумати дверцята, що надійно закриваються, та інші зони доступу, щоб тераріум не відкрили діти або тварини.

Як утримувати різних комах

Для кожної комахи умови життя індивідуальні. Розглянемо їх окремо.

Павуки потребують скляних «осель». Якщо ви придбали маленького павука, подбайте про відповідний невеликий тераріум для нього, а з моменту дорослішання пересадіть в більш просторий. Наприклад, наземний павук-птахоїд вимагає простору 40х40х40, а деревний - 40х40х60 см. Наземним видам на дні потрібен шар кокосової стружки 5 см, шматки кори або половинка кокосової шкаралупи для притулку. Деревним видам потрібен високий тераріум з гілками для плетіння павутини і вологість до 80%.

Метеликам потрібні різні умови на різних стадіях розвитку. Гусениці облаштовують закритий пластиковий контейнер з доступом повітря, високою вологістю і свіжим листям. Лялечці треба багато простору, щоб розправити крила - її пересаджують на гілочку в високий скляний інсектарій з вологістю 50-90% і температурою до + 28 ° С. Там же можна залишити жити дорослого метелика.

Цвіркуна містять в просторому високому контейнері зі скла або пластику з кришкою-сіткою, УФ-випромінюванням, прихистком з картонної упаковки для яєць. Температура повинна бути різною в різних місцях - від + 28° С в прохолодному кутку до + 35° С під лампою.

Таргану, як правило, досить 20-літрового скляного або пластикового тераріуму з вологістю 65% і нагріванням до + 27°С. Обов'язкова щільно прилегла кришка. На підлогу постеліть тирсовий субстрат або спеціальний грунт, розкладіть прокип'ячену кору або поставте притулки з магазину. Слідкуйте, щоб в тераріумі не завелися цвіль і грибок.

Ківсяки вимагають акрилового тераріуму, заповненого субстратом (землею з гнилою деревиною) більше ніж наполовину. Висадіть в тераріумі рослини, якими харчуються багатоніжки, зволожуйте грунт, підтримуйте температуру + 25°С і вологість 75%. Допоможе обприскування водою шматків кори коркового дерева. Для освітлення використовуйте лампи з ефектом сонячного світла.

Скорпіонам потрібен скляний, акриловий або пластиковий тераріум 46х30х40 см і більше, витягнутий горизонтально, обладнаний лампою місячного світла, з нагріванням до + 20-30°С. Вологість залежить від місця проживання скорпіона - пустельні люблять сухість, тропічні - вологий мікроклімат. На дно стелиться 8-сантиметровий шар моху, торфу та перегною або піску, обов'язкові притулки з кори або штучні.

Мурах поміщають в скляний, пластиковий або акриловий формікарій горизонтального і вертикального типу, з ареною для прогулянок, перегородками і ярусами, лампою місячного світла, засипаний піском, землею і глиною з гелієвими вкрапленнями. Температурний режим + 20-25°С, вологість залежить від виду мурашок (від 60 до 95%).

Жуки різних видів вимагають скляних або акрилових ємностей з природним грунтом (перегній, торф, пісок, трухлява деревина, опад), середньою температурою +20-25°С і вологістю в залежності від місця проживання в природі. Середній розмір 20х30х30 см.

Палочників розміщують в скляному або акриловому високому ящику розмірами від 15х15х30 см. Грунт - кокосова стружка або прожарений річковий пісок. Потрібні укриття з гілок і кори, неотруйні рослини, температурний режим + 20-25°С.

Богомолу та конику підійде сітчастий або акриловий інсектаріум з москітною сіткою для доступу повітря, підстилкою з кокосової стружки, трави і сухого листа, живими неотруйними рослинами. Розміри в середньому 60х40х30 см. Європейським видам обігрів не потрібен - тільки тропічним.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • Сегодня 09:19:57
 • Просмотров: 2
 • 15 июля 2019 18:05:27
 • Просмотров: 26
 • 26 июня 2019 09:31:07
 • Просмотров: 70
 • 11 июня 2019 15:19:40
 • Просмотров: 75