Топ-10 помилок в утриманні домашніх птахів

 • 25 апреля 2021 19:36:00
 • Отзывы :0
 • Просмотров: 33
 • 0

Купували в розпліднику або зоомагазині красиву здорову пташку, а через кілька тижнів у вас вдома вона перетворилася на залякану хвору істоту? Таке може статися, якщо неправильно адаптувати та утримувати вихованця. Які помилки найчастіше допускають початківці-птахівники?

1. Надлишок уваги

З моменту появи птаха в будинку вся сім'я не відходить від клітки. Дорослі і діти дивляться на птаха в упор, голосно обговорюють його. Господарі постійно переставляють клітку, коли їм здається, що вона стоїть неестетично або незручно. Це порушення нормального адаптаційного процесу, в результаті таких дій птах не перестане нервувати та боятися господаря. Він кидається, намагаючись забитися в кут, коли до клітки підходять люди.

Як потрібно діяти:

Залиште птаха в спокої мінімум на тиждень, не тривожте його, дайте звикнути до вас та вашого ритму життя.

2. Насильницькі торкання

Багато починаючих птахівників намагаються насильно чесати або гладити птаха, беруть його, щоб роздивитися. Поки вихованець не звик до вас, так діяти неприпустимо. Сидіти у незвичної людини на руці, терпіти дотики — стрес для пернатої істоти. Запропонувати птахові тактильний контакт можна тільки коли він вже повністю до вас звик. Вихованець повинен сам прийти до вас, виявляючи власну волю. Але навіть вже звикнувши до господаря, далеко не кожен птах погодиться сісти на руку. Найкраще обережно гладити птаха по дзьобу, а він у відповідь дружньо покусуватиме ваш палець. Особливо важливо не чіпати вихованця, якщо він погано почувається.

Як потрібно діяти:

Спочатку беріть птаха руками тільки за необхідності (пересаджування, огляд у ветеринара). Найкращий спосіб приручити вихованця — пригостити його ласощами, поступово скорочуючи дистанцію. Не можна брати птаха в кулак — це для нього дуже дискомфортно.

3. Насильницьке годування з рук

Іноді власники намагаються годувати птаха виключно з рук, підсовуючи руку з кормом просто під дзьоб. Це не кращий спосіб приручити вихованця — від такого безцеремонного поводження птах злякається. Коли птах почне наближатися і покусувати вас за руку, не можна кричати иа зганяти його — він вас так випробовує.

Як потрібно діяти:

Після тижня-двох адаптації починайте давати птахові ласощі через прути клітки. Проявіть терпіння — спочатку він може відмовлятися від частування, але потім почне підходити. Принаджуючи вихованця, ласкаво говорите з ним. Робити це найкраще вранці, коли птах активний. Пропонуйте частування, тримаючи його пальцями, через кілька днів покладіть його на відкриту долоню, просунувши в клітку.

4. Обмеження активності

Більшості птахів шкідливо постійно сидіти в клітці. Вони можуть захворіти та навіть померти від нудьги й відсутності фізичного навантаження. Тому потрібно забезпечити простір для щоденних польотів у світлий час доби.

Як потрібно діяти:

Випускати птаха на прогулянку потрібно на кілька годин на добу. Перед цим закрийте всі вікна та двері, завісьте дзеркала, приберіть з кімнати хижих тварин. Не варто кричати на птаха та заганяти в клітку, якщо він сам не поспішає повертатися. Потрібно відкрити дверцята, покликати вихованця та покласти всередину ласощі.

5. Клітка не за розміром

Птахам шкідливі як занадто тісні, так і занадто просторі клітки. Надмірна тіснота призводить до захворювань і загального ожиріння. Намагаючись пересуватися в маленьких житлах, птахи ламають собі пір'я та хвіст. Якщо клітка занадто простора, птах почувається незатишно, намагається забитися в куток, уникає контакту з господарем. Вихованець не повинен безцільно пурхати по клітці, щоб не стати занадто лякливим.


Як потрібно діяти:

Існують рекомендації птахівників-професіоналів за розмірами кліток для всіх порід кімнатних пернатих. Дотримуйтеся їх при виборі будиночка для вихованця. Зупиніть вибір на простій прямокутній клітці з плоским верхом, зробленій з металу, не пофарбованій, з висувним дном. Не варто захоплюватися складними конструкціями — в таких клітках птахам незручно пересуватися, а в «архітектурних надмірностях» скупчуються пил, послід і корм.

6. Неправильне місце розташування клітки

Клітка з птахом не повинна перебувати в дуже холодному/жаркому/вологому приміщенні, а також в місці, де практично не буває людей. У кімнаті не повинно бути протягів. Не встановлюйте клітку в кухні або ванній — там занадто багато запахів, пари, вологи. Поряд не повинно бути вікна, опалювальних батарей та каміна, аудіо- та відеотехніки.

Як потрібно діяти:

Вибрати простору суху кімнату з хорошим освітленням, в якій не курять і не готують їжу. Не варто встановлювати клітку в майстерні, де багато пилу, тирси, запахів лаку та фарби. Найкраще розмістити будиночок для птаха в кімнаті, де ви часто буваєте, врівень з вашим зростом. На клітку не повинні падати прямі сонячні промені.

7. Невірно підібраний раціон

Раціон птаха не повинен складатися тільки з зерна. Вивчіть рекомендації по харчуванню для вашого улюбленця та строго його дотримуйтеся. Людська їжа (в тому числі хліб) небезпечна для здоров'я вихованця.

Як потрібно діяти:

Доповнюйте раціон комахами, овочами, фруктами, зеленню, травою, гілочками, крейдою та піском.

8. Відсутність спілкування

Часто з птахом спілкуються та граються кілька тижнів після покупки, а потім перестають звертати увагу. Але більшість птахів потребують контактах зі значимою людиною, до того ж вони соціальні істоти, й без спілкування їм складно.

Як потрібно діяти:

Підходячи до клітки, ласкаво розмовляйте з вихованцем, повторюючи його кличку, хваліть його. Якщо птах вам довіряє, сідає на руку — грайтеся з ним. Крім того, птахи можуть дружити з дітьми та іншими вихованцями, але спочатку їхнє спілкування повинно проходити під вашим контролем.

9. Самолікування

Спроби визначити причину нездужання птаха та самостійно вилікувати його можуть привести до погіршення стану та навіть загибелі вихованця.

Як потрібно діяти:

При перших тривожних симптомах звертайтеся до ветеринара. Регулярно відвідуйте ветклініки для профілактичного огляду.

10. Порушення режиму

У кожної породи птахів свій графік сну та активності. Порушення його призводить до дискомфорту та захворювань, вихованець може стати агресивним і некерованим або млявим, апатичним.

Як потрібно діяти:

Дайте птахові виспатися в підходящий для нього час в темній кімнаті, де не чутно шуму. Зазвичай йому потрібно близько 10 годин на сон.

З птахом потрібно обходитися дбайливо, вибудовуючи довірчі відносини. Тоді він віддячить вам красою, співом та спілкуванням.

 
 
Свіжі записи з нашого блогу
Топ-10 помилок в утриманні домашніх птахів
 • 25 апреля 2021 19:36:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 31
  Чи насправді кішки можуть лікувати людей?
  • 19 апреля 2021 11:18:19
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 23
   Кращі ящірки для домашнього утримання. Частина 2
   • 11 апреля 2021 10:54:00
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 63
    Породи кішок, які не далеко відійшли від диких предків
    • 07 апреля 2021 19:31:36
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 64
     Тхір вдома — чарівно чи противно?
     • 25 марта 2021 14:48:00
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 66