ТОП 10 причин, чому варто купувати корм для собак

 • 04 октября 2019 08:47:27
 • Просмотров: 189

Чим годувати собаку - питання, яке варто ретельно обміркувати кожному собаківникові. Існує кілька популярних собачих дієт, але основна «битва» проходить між промисловими кормами і натуральними продуктами. Чи варто вибирати магазинні корми, чи собаці буде краще на «звичайних» продуктах?

Особливості професійних собачих кормів

Куплені собачі корми можна розділити на три великі категорії:

Сухий корм - подрібнені, змішані і висушені продукти різних типів. Вологі дієти містять більше води, вони м'які і зручні для поїдання навіть маленькими і літніми вихованцями. Заохочувальні частування - невеликі смачні ласощі, які дають собаці під час тренувань і навчання.

Усі корми діляться на класи:

 1. Економ - базові корми, які не можна використовувати як повноцінну дієту. З ними потрібно використовувати добавки або додаткові натуральні продукти.
 2. Преміум - звичайні повнораціонні дієти, розраховані на дорослих здорових вихованців.
 3. Супер-преміум - особливі суміші, призначені для вихованців з особливими потребами та захворюваннями.

Також корми розрізняються за безпекою - вмістом шкідливих і умовно шкідливих компонентів. До них відносяться: ГМО, сіль, цукор, глютен, штучні барвники та ароматизатори, побічні продукти тваринного походження низького класу, не вказані джерела м'яса (наприклад, просто «м'ясо птиці» без уточнень).

Через велике розмаїття брендів, кормових лінійок і маркетингових ходів підібрати дієту для вихованця може бути складно. Але якщо хороший корм знайдений, він позбавляє господаря і вихованця безлічі проблем.

Чому собакам потрібен покупний корм?

Готова собача їжа зручна, але часто піддається критиці. Дешеві продукти, що містять небезпечні інгредієнти, дійсно можуть завдати шкоди здоров'ю тварини. Також шкоди може завдати самостійне призначення терапевтичних дієт, перегодовування, недогодовування або вживання великої кількості вітамінних добавок.

Чи варто відмовлятися від покупного корму з цих причин? Можна не економити на кормі і підібрати гарні, якісні та безпечні продукти. Щоб не переплачувати, варто вивчити продукти місцевого виробництва - вони будуть дешевшими при тій же якості за рахунок відсутності імпортних мит.

ТОП 10 причин, чому варто купувати корм для собак:

 1. Не потрібно розраховувати склад і порції самостійно - на упаковках готових кормів є склад і рекомендації за величиною порції.
 2. Легко забезпечити різноманітність - собаку можна легко перевести на аналогічний корм з іншим смаком.
 3. Не потрібно витрачати час на приготування продуктів - їх можна вживати відразу після розтину пачки.
 4. Є спеціально розроблені корми для вагітних і годуючих собак, цуценят, а також собак з особливими потребами та захворюваннями - вони допомагають легше переносити хвороби, швидше видужати, правильно розвиватися.
 5. Звична дієта завжди доступна в магазинах - корм не потрібно зберігати вдома.
 6. Подовжений час зберігання - консерви можна залишати в холодильнику на пару днів, відкрита пачка сухого корму «протримається» кілька тижнів.
 7. Зручно закладати в логічні іграшки-годівниці - спеціальні іграшки, які стимулюють розвиток інтелекту у собак.
 8. Ідеально підходять для тренувань і заохочення - маленькі упаковки частувань легко брати з собою, невеликі шматочки можна давати навіть з надітими на собаку наморднику.
 9. Забезпечує повноцінну дієту - не потрібно докуповувати додаткові продукти (якщо використовується корм преміум і супер-преміум).
 10. Розроблені на основі ветеринарних досліджень, з урахуванням особливості організму собак, їхніх розмірів та порід.

Готові дієти допомагають забезпечити організм собаки всіма потрібними вітамінами, мінералами, амінокислотами. Вони дають рівно стільки енергії, скільки потрібно собаці на день. З такими продуктами складно викликати інтоксикацію через надлишок вітамінів, якщо дотримується запропоноване дозування.

Альтернативні варіанти

Собаці можна давати не тільки покупні корми, але не завжди варто відмовлятися від звичного харчування. Є чотири альтернативні популярні дієти для собак:

 1. Дика - заснована на природному раціоні вовків. Прихильники цієї дієти вважають, що собакам краще підходить їжа, яку вони могли б отримувати в дикій природі. Ряд виробників кормів пропонує «дикі» дієти, перероблені в звичні продукти. Найвідоміший бренд, що випускає такі корми - Acana з Канади. Самостійно «збирати» дику дієту складно - в ній повинно бути м'ясо диких тварин, ягоди та інші специфічні інгредієнти.
 2. Натуралка - відрізняється тим, що в їжу собаці йдуть не перероблені продукти. Кожен власник сам визначає, чим годує тварину. Така дієта може бути дуже корисною, якщо правильно збалансована, і тварина отримує необхідні поживні речовини (і не їсть шкідливих продуктів). Натуралка може бути дешевшою за магазинні корми, але на правильне складання раціону потрібно витратити досить багато часу.
 3. Вегетаріанська і веганська - використовується тільки з добавками білка, кальцію, вітаміну D і деяких інших елементів. Собаки - всеїдні тварини і можуть вживати багато рослинної їжі (на відміну від кішок). Але дієта повністю з рослинних продуктів не може заповнити їхні потреби в ряді важливих речовин, включаючи таурин і L-карнітин. Недолік цих речовин веде до серйозних проблем зі здоров'ям, наприклад, кардіоміопатії (збільшення і ослаблення серця).
 4. Змішана - разом з покупним кормом вихованцеві дають натуральні продукти.

Готовий корм для собак - найзручніший спосіб забезпечити гарне харчування домашньому улюбленцю. Зазвичай цуценяті дають той же корм, яким харчувалася його мати. Такий спосіб дозволяє уникнути харчової алергії у порід, схильних до неї (наприклад, сеттерів, ретриверів).

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • 20 января 2020 19:03:14
 • Просмотров: 11
 • 15 января 2020 22:15:35
 • Просмотров: 63
 • 09 января 2020 16:48:34
 • Просмотров: 49
 • 03 января 2020 15:53:20
 • Просмотров: 123
 • 27 декабря 2019 16:41:25
 • Просмотров: 68
 • 24 декабря 2019 15:37:48
 • Просмотров: 85
 • 20 декабря 2019 12:57:42
 • Просмотров: 78
 • 12 декабря 2019 17:10:44
 • Просмотров: 151