ТОП найменших порід собак

 • 23 июня 2020 19:15:50
 • Отзывы :0
 • Просмотров: 64
 • 0

Чарівні собаки-малятка можуть стати відмінними друзями та вірними охоронцями. Вони ідеальні для невеликих квартир і будинків, швидко знаходять спільну мову з дітьми та іншими тваринами. Яких найменших собачок можна завести вдома?

Чихуахуа

Наймініатюрніша порода собак отримала назву на честь штату Чіуауа (Мексика), де й була виявлена в 1850 році. Зріст собачок коливається між 15 та 20 см, вага – в межах 0.6-3 кг. Предки цієї породи, сторожові собаки течічі, були одомашнені індіанським народом тольтеків між VIII і XII століттями.

Чихуахуа захоплюють великим розмаїттям забарвлень і довжини шерсті, високим інтелектом і поступливим стабільним характером. Це безстрашні, веселі та добрі малюки, контактні та позитивні. Порода відноситься до генетично здорових, живе 12-20 років.

Померанський шпіц

Крихітна чарівна тваринка з німецької області Померанії радує позитивним характером, милою лисячрю мордочкою та пишною шерстю. Шпиці зазвичай бувають малими або карликовими, зріст не перевищує 22 см, а вага – 3,5 кг. Живе 12-16 років.

Померанський шпіц дуже хоробрий, кмітливий, відданий, веселий, постійно знаходиться в русі, любить гратися з дітьми. Упертий, потребує регулярного дресирування. Здатен ревнувати до нових вихованців, тому шпіца найкраще заводити одночасно з іншими тваринами.

Мальтійська болонка

Чарівна собачка сніжно-білого кольору походить від древньої породи меліта з острова Мальта. Габарити мальтезе коливаються в межах 20-25 см зросту та 3-4 кг ваги. Вихованець має спокійний рівний характер, що робить його відмінним компаньйоном, дуже ласкавий з дітьми. Тривалість життя 12-15 років.

Мальтійські болонки люблять стрибати та бігати на свіжому повітрі. Вони безстрашні, життєрадісні та віддані господарям. Інтелігентна тямуща тварина швидко навчається командам і охоче їх виконує, легко сходиться з іншими вихованцями.

Йоркширський тер'єр

Життєрадісний йорк – декоративна собачка, виведена в XIX столітті в англійському графстві Йоркшир. Її предки охороняли будинки від гризунів. Вага тер'єра досягає 3.2 кг, а зріст 23 см. Занесений до Книги рекордів Гіннесса йорк Сільвія важив 113 грамів, мав зріст трохи більше 6 см і довжину 9.5 см – це була найменша собачка в світі. Вихованець проживе з вами 13-16 років.

Йоркширський тер'єр відмінно уживається в квартирі, але зберігає мисливський азарт, хоробрість і допитливість дикого предка. Такий собачці потрібно дуже багато уваги й активності. Йорки доброзичливі до людей і вихованців, нескінченно віддані хазяїнові, добре вловлюють настрій. Шерсть собаки постійно росте й нечасто випадає, линька практично відсутня.


Японський гін

Улюблений вихованець імператорів Далекого Сходу, декоративний японський гін уособлює лева Будди. Предок гіна потрапив до Японії в III столітті з буддійськими ченцями, які прийшли з Китаю та Індії. Елегантна та кмітлива собачка вважалася священною істотою, про неї складали легенди та вірші. Відрізняється чорно-білою довгою шерстю, зростом 20-27 см і вагою 1.8-3.5 кг. Живе 10-15 років.

Маленький «скарб» (так перекладається слово «гін») приємно здивує господаря високою швидкістю навчання, спокійною та позитивною вдачею, Тварина із задоволенням виконує складні команди, грається та спілкується з людьми та іншими тваринами.

Празький крисарик

Крихітний представник однієї з найдавніших європейських порід виведений у IX столітті в Чехії для полювання на гризунів. Крисарики були улюбленими собаками королів і шляхти, вони захищали господарів від отрути, пробуючи їхню їжу під час трапези. Собачка важить близько 2.6 кг, виростає до 23 см, живе 12-14 років.

Мініатюрна собачка розумна, активна, має виражені мисливські навички та жвавість. Крисарик – мовчазна та спокійна собака, не нав'язлива, але любить знаходитися якнайближче до господаря. Він привчається до лотка, без проблем мешкає в квартирі, але вимагає багато активного руху, прогулянок та ігор. Потрібно стежити, щоб вихованець не погнався за білкою або щуром.

Папільйон

Порода собачок з вухами-метеликами (фр. рapillon - метелик) виведена в Бельгії чи Іспанії в XVI столітті. Папільйони відносяться до той-спанієлів, важать від 1.5 до 5 кг, виростають у висоту 20-28 см. Живуть до 16 років.

Собака віддана власнику, розумна та життєрадісна, швидко навчається й охоче слухається. Папільон неймовірно рухливі, енергійні та хоробрі, люблять полювати на комах і дрібну живність. Відмінно уживаються з іншими вихованцями та дітьми, однак потребують ранньої соціалізації, оскільки, відчуваючи страх, кусаються.

Норвіч-тер'єр

Кумедний ласкавий песик – нащадок тер'єрів, які в XIX столітті жили в східноанглійскому місті Норвіч. Вони були сторожами будинків і полювали на гризунів – норвіч-тер'єрів особливо цінували студенти Кембриджа, в підвалах якого кишіли щура. Невелика собачка рідко виростає крупніше 25 см і зазвичай важить близько 5 кг. Живе такий тер'єр 12-14 років.

Хоробра собачка відрізняється витривалістю і рухливістю. Запас енергії в цій крихітці нескінченний, норвич-тер'єр завжди готовий до ігор і руху, обожнює полювати та рити землю. Таку собаку найкраще завести спортсмену або просто активній людині. Норвічі розумні, швидко навчаються, ласкаві, відмінно сходяться з дітьми.

Пекінес

Священний вихованець китайських імператорів виведений ще до настання нашої ери. Давня декоративна порода, так само як і японський гін, вважається втіленням небесної собаки Фу. Тваринка важить від 3 до 6.5 кг, виростає на 15-23 см у висоту. Живе вихованець до 16 років.

Пекінес – царствена собачка, яка любить увагу, комфорт та частування. При цьому він зовсім не зніжений – любить гратися, спілкуватися, із задоволенням грається з дітьми. Відчуваючи обділеність увагою, може всіляко пустувати – розкидати речі, забиратися в заборонені місця. Незалежний і гордий вихованець відданий господареві, невибагливий і не вимагає особливої активності. Дресирування його досить складне.

Кроляча такса

Найменша з такс називається кролячою через своє первинне призначення – норове полювання на кроликів. Вихованець виростає до 16 см у висоту та важить від 3.5 до 5 кг. Кроляча такса має характерне довге тіло та вуха, дуже короткі лапи. Собаки цієї породи здатні прожити 15 і більше років.

Сучасна кроляча такса – чудовий сторож або компаньйон. Її відрізняють рівний м'який характер, високий інтелект і здатність швидко навчатися, допитливість і витривалість. Тварина обожнює гратися, пустувати та виконувати команди. Такса зберігає мисливські повадки, вона сміла й невтомна, ласкава та весела. Потребує особливого виховання, оскільки ревнує господарів.

 
 
Свіжі записи з нашого блогу
Павук як домашній улюбленець
 • 10 июля 2020 20:43:21
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 0
  Цікаві факти та міфи про котів
  • 08 июля 2020 12:13:14
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 16
   Обрізання кігтів у собак
   • 01 июля 2020 17:02:02
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 39
    Чим не можна годувати домашніх птахів
    • 26 июня 2020 10:36:07
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 40
     ТОП найменших порід собак
     • 23 июня 2020 19:15:50
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 62
      Натуральний або сухий корм для кішки? Що вибрати?
      • 18 июня 2020 21:44:31
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 71
       Найпоширеніші хвороби домашніх черепах
       • 15 июня 2020 08:56:35
       • Отзывов: 0
       • Просмотров: 89
        Вибираємо лежак для собаки
        • 05 июня 2020 21:46:29
        • Отзывов: 0
        • Просмотров: 72