Весела компанія або щасливий одинак? Скільки домашніх тварин утримувати і які уживаються якнайкраще

 • 14 июля 2021 13:17:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 38
 • 0

Багато домашніх вихованців люблять бути єдиними й неповторними для своїх господарів, а комусь життя немиле без чотириногої, крилатої або лускатої компанії. Які тварини люблять самотність, які — велику дружну сім'ю з іншими вихованцями? Чи уживаються кішка з собакою та удав з кроликом?

Щасливі одинаки

Багато тварин відрізняються територіальністю. Вони виганяють інших вихованців з території, яку вважають своєю і де живуть. Така поведінка властива і домашнім (а особливо одомашненим) тваринам. Тому далеко не всі вихованці уживаються з собі подібними або іншими улюбленцями.

Бурундук

Красивий і граціозний бурундук живе 8-10 років. Це вдалий варіант вихованця, тому що він веде денний спосіб життя і без побоювання спілкується з людиною. Здатний миритися з собаками на своїй території, але не зі своїми родичами. Може неприязно сприймати звичайну білку, дегу та інших схожих на себе гризунів. Живе в клітці, харчується горішками (особливо любить кедрові), жолудями, насінням соняшнику, ягодами, фруктами, вівсяними пластівцями. Не має специфічного запаху.

Білка

Мила руда білка живе 10-12 років. Ці активні звірята люблять бути господарями у своїй домівці, тому не потерплять нікого з суперників по харчовому ланцюжку, до решти вихованців в основному байдужі. Білка веде денний спосіб життя й легко звикає до господаря, бере ласощі з рук, може навіть подорожувати в машині або на плечі. Живе в клітці,. Харчується жолудями, горіхами, фруктами, овочами, жуками, пташиними яйцями, борошняними хробаками, курятиною, шишками, грибами.

Їжак

Чарівний топотун їжак живе до 5 років. Самостійна і не дуже товариська тварина постарається прогнати родича зі своєї території. Такий вихованець вимагає мінімальної уваги, але контактувати з ним все одно потрібно, щоб він не здичавів і не почав проявляти агресію. Втім, це стосується тільки звичайних їжаків, яких можна зловити в лісі або на дачі. Більш підходящі для хатнього утримання вухаті або африканські їжаки більш товариські, довше живуть і прив'язуються до людини. Їжачкам потрібна простора клітка, а в якості корму — комахи, ягоди, м'ясо, фрукти і яйця.

Хом'ячок

Кумедний милий хом'ячок живе 2-3 роки. Ці самодостатні одинаки ведуть нічний спосіб життя і не потребують спілкування з собі подібними й іншими вихованцями. Деякі породи — наприклад, сирійський хом'як, — більш миролюбні й поблажливіше ставляться до спілкування з людиною. Щоб вихованцеві було комфортно, в клітці повинні бути колесо та тунелі для звичного способу життя. Годувати хом'ячка можна спеціальними зерновими сумішами, морквою, горішками, буряком і яблуками.

Шиншила

Наймиліший пухнастик, якого тільки можна уявити. Шиншила живе до 20 років (а іноді й більше), веде нічний спосіб життя. Хоча в природі ці чарівні тваринки живуть колоніями, в домашніх умовах можна тримати пару самців, але лише одну самку, інакше вони влаштують справжню баталію. Шиншили полохливі, тому краще не заводити їх людям, у яких є «гучні» вихованці. Тваринки охайні, їхні клітки та фекалії практично не пахнуть. Шиншили не люблять, коли їх стискають і гладять. Харчуються вони сіном і спеціальними кормовими сумішами, можна давати їм фрукти й овочі.


Змія

Змії — красиві й малопроблемні вихованці (звичайно, якщо вони не отруйні). Живуть до 20-30 років, ведуть денний і нічний спосіб життя (залежить від виду), потребують тераріуму з особливим рівнем вологості та температури повітря. Такі вихованці відмінно почувають себе поодинці, хоча багато уживаються з іншими особинами свого виду. Деякі з них впізнають господарів і можуть проявляти навіть свого роду прихильність. Харчуються зазвичай живим кормом — курчатами, гризунами. Найпопулярніші змії — маїсові та візерунчасті полози, удави (в першу чергу райдужний і королівський), королівські пітони, молочні змії.

Рибка півник

Багато рибок належать до зграйних, але є винятки. Це, зокрема, бойовий красень півник, яскрава рибка з розкішними плавниками та хвостом. Пара самців буде битися, можливо, до смерті одного з них, тому самця цієї бійцівської рибки краще тримати на самоті (або з 1-3 самками). Вихованці живуть 2-5 років, харчуються спеціальними кормовими сумішами. Їм потрібен прямокутний акваріум 20 і більше літрів, з температурою води +24-26 ° С. Можуть уживатися з живонароджуючими рибками — пециліями, тернеціями, расборами та сомиками корідорас.

Скунс

Яскравий і незвичайний смугастий скунс живе в неволі до 5 років. Ця тварина веде нічний спосіб життя, вдень спить в укритті. Не любить тварин-сусідів по житлоплощі, в разі небезпеки вдається до «останнього доводу» — бризкає неприємно пахнучою рідиною на суперника. Цей вихованець відрізняється спокійним характером і легко звикає до людини. Живе в просторій клітці або вольєрі, їсть комах, м'ясо, яйця, рибу та рослинну їжу.

Кішка

Загальні улюблениці іноді мають важкий характер, який не дозволяє їм змиритися з присутністю інших вихованців. Насправді це найчастіше відбувається через неправильне виховання тварин та помилки в їхньому утриманні. Однак, якщо ви хочете, щоб вихованка почувалася максимально комфортно, залиште її панувати в будинку та вашому серці. Котячий «егоїзм» пояснюється тим, що в дикій природі вони полюють на дрібних гризунів, тому вважають за краще з'їдати здобич не з родичами, а на самоті. Кішки живуть близько 15 років, харчуються м'ясом і спеціальними кормами.

Які вихованці найкраще уживаються один з одним?

«Живуть як кішка з собакою» — всім нам відома ця приказка. Але насправді і кішка з собакою, і удав з кроликом, і щур з тхором можуть ужитися, якщо:

 • правильно «подати» тварин одна одній;
 • не виділяти нікого з них, приділяючи рівну увагу;
 • дресирувати тварин, привчаючи виконувати команди;
 • годувати в різних приміщеннях або комусь ставити їжу в клітку.

Важливо: тварини (навіть природний хижак і його жертва), що живуть разом з раннього віку, здатні відчувати одне до одного щиру прихильність. Однак не варто ризикувати, залишаючи без нагляду, наприклад, кішку та шиншилу, або тер'єра і щура — якщо тільки ви не впевнені, що вихованці щиро прихильні один до одного.

У продовженні публікації ми поговоримо про те, як «дружити» тварин і скільки вихованців можна одночасно тримати вдома.

 
Свіжі записи з нашого блогу
Секрети дресирування домашнього кролика
 • 28 июля 2021 17:57:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 4
  Як назвати кота?
  • 23 июля 2021 13:39:12
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 2
   Акваскейпінг: маленький світ у вашому акваріумі
   • 22 июля 2021 08:58:31
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 20
    Як привчити домашніх улюбленців пити вдосталь
    • 08 июля 2021 12:25:03
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 34
     Тварини-компаньйони: кого взяти в товариші?
     • 28 июня 2021 09:49:34
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 56
      Які корисні речовини потрібні рибкам
      • 24 июня 2021 17:18:58
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 49