Вибираємо поводок для собаки

 • 11 июня 2019 15:19:40
 • Просмотров: 339

Поводок - важливий аксесуар, який допомагає вам контролювати собаку і оберігати її від неприємних ситуацій. Тому його потрібно вибирати дуже ретельно, враховуючи розміри, породу і вік вихованця. Звертайте увагу на практичність, а не на зовнішній вигляд - тоді поводок буде зручний і для собаки, і для вас.

Повідець-водилки: щоб собака був поруч

Водилки - особливий поводок у вигляді петлі. Виконується з синтетики або міцної м'якої шкіри, оснащений потужним карабіном. У такий поводок можна просунути руку і вести собаку поруч з собою, тримаючи його під контролем.

Аксесуар компактний і легкий, дуже міцний. Його можна класти в кишеню або вішати на ремінь. Він призначений для:

 • людних місць;
 • великих порід собак.

Дрібним і середнім породам такий повідець не підійде - розмір тварини повинен давати можливість вести її поруч з собою не нагинаючись.

Важливо: аксесуар можна використовувати короткочасно, щоб не відчувати незручностей. Водилки використовують для виставок - собака повністю контролюється провідником, і в той же час її рухи не обмежені, а шия не передавлена.

Поводок-зашморг: для гіперактивних вихованців

Зашморг, або коректор, допомагає впоратися з цікавими товариськими собаками, у яких енергія бризкає через край. Повідець виконаний у формі петлі, що надівається на шию тварині. З іншого боку на кінці аксесуара розташована петля для надягання на руку провіднику. Як тільки собака рвонеться в сторону, змінна петля стисне йому шию – це безпечно, але неприємно. Тварина змушена буде відступити.

Коректором може називатися не тільки цілісний поводок з ковзаючою петлею, а й комплект з поводка і нашийника особливої конструкції.

Плюси такого виробу - можливість повного контроля над собакою, а також непомітність. Друга особливість робить аксесуар ідеальним варіантом для виставок - він не буде видний на шиї, але дозволить тварині тримати поставу, показуючи себе з кращого боку. Тому його називають також ринговкою.

Поводок-спарка: для «собачого букета»

Спарка (або шворка) допоможе вигуляти кілька собак одночасно. Він має кілька (зазвичай 2-3) відгалуження від основного повідця, що закінчуються карабінами. Ці відгалуження з'єднані загальним кільцем. Простягнув шворку до нашийників, ви зможете контролювати відразу декількох вихованців. Ефективно вигулювати таким чином пару собак - молодого і навченого, щоб молодий собака бачив, як веде себе більш досвідчений супутник.

Поводок-рулетка: сучасний варіант для прогулянок

Рулетка - зручний поводок для контролю над собакою, що дозволяє гнучко і швидко регулювати поведінку вихованця. Щоб повернути собаку до себе або відпустити його подалі, потрібно просто натиснути кнопку, і поводок змінить свою довжину. Пес може йти поруч з вами або бігти на великій відстані, обстежуючи територію. Ще один бонус - поводок не волочитиметься по землі.

Рулетка буває:

 • шнуровою (з тросиком) - для дрібних порід;
 • стрічкова (з ременем) - для середніх і великих порід.

Для прогулянок з собакою в місті рекомендується купити рулетку довжиною 5 метрів. Довгі моделі можна використовувати за містом і для дресирування.

Важливо: не економте на повідку-рулетці, тому що у дешевих моделей може ламатися кнопка в самий невідповідний момент.

Повідець-шлейки: для комфорту тварини

Прогулянкова шлейка, строго кажучи, не зовсім поводок - це щось на зразок збруї, що охоплює груди і лапи собаки. На спині до цієї «збруї» кріпиться звичайний прогулянковий поводок з нейлону. Шлейка особливо зручна для:

 • дрібних собак;
 • будь-яких собак, щоб не травмувалася шия;
 • товстошиїх порід на кшталт бульдогів або мопсів.

Шлейка позбавляє собаку ривків за шию, не провокує кашель і перешкоду диханню. Прогулянкові моделі змінюють напрямок тиску, тому ви керуватимете твариною максимально делікатно і разом з тим ефективно.

Важливо: ненавченим собакою в шлеї управляти складно, оскільки такий аксесуар дає тварині можливість маневрувати і тягнути сильніше.

Шлейки можуть бути забезпечені додатковими вантажами (для розвитку витривалості і реабілітації після травм), ручкою для утримання.

Існують ще повідці-ланцюги, але вони підходять в основному дрібним собакам, якщо зроблені з легкого металу.

Секрети вибору повідця

Купуючи аксесуар для собаки, необхідно пам'ятати: для прогулянок і дресирування будуть потрібні різні повідці. Для прогулянок в міських умовах поводок не повинен бути довшим 5 метрів, а для тренувань потрібна довжина не менше 8 метрів.

Важливо правильно підібрати матеріал повідця:

 1. Брезент. Доступний, практичний, надійний аксесуар, довго служитиме при ширині 2-2.5 см. Використовується для повсякденних прогулянок, тренувань, походів на полювання. Аксесуар швидко чиститься, не ковзає, але здатний намокати і вкриватися кригою.
 2. Нейлон. Хороший вибір для всіх порід собак: для великих через надійність, для дрібних через невелику вагу. Також з нейлону виробляють шворки, на яких можна водити відразу кілька тварин. Купуйте пласку, не жорстку модель, щоб не обпалювати руки, коли собака рвонеться від вас.
 3. Метал. З нього роблять повідці-ланцюги. Аксесуар дорого виглядає, підходить для бійцівських собак, які гризуть поводок. Металеві вироби дуже довговічні, гігієнічні. Мінус - велика вага.
 4. Шкіра та штучна шкіра. Варіант для дрібних і середніх порід, оскільки велика собака швидко перегризе такий повідець. Шкіряні моделі дорогі, не дуже надійні, можуть розшаруватися, потріскатися, намокнути і ковзати в долонях.

Оптимальна довжина поводка залежить від віку тварини і його породи. Для прогулянок не варто купувати вироби менші 2 метрів. Дрібним породам потрібен повідець-рулетка 2-4 метри, середнім і крупним- від 3 метри. Дуже активному вихованцеві знадобиться повідець від 5 метрів завдовжки. Якщо ви гуляєте з собакою тільки на найближчому майданчику, оптимальним вибором стане нейлонова 2-метрова модель.

Важливо: зверніть увагу на шви і фурнітуру - вони повинні бути міцними, акуратними, а з'єднання повідця - добре скріпленими.

 
 

Свіжі записи з нашого блогу

 • Сегодня 17:43:18
 • Просмотров: 1
 • 20 января 2020 19:03:14
 • Просмотров: 23
 • 15 января 2020 22:15:35
 • Просмотров: 90
 • 09 января 2020 16:48:34
 • Просмотров: 61
 • 03 января 2020 15:53:20
 • Просмотров: 145
 • 27 декабря 2019 16:41:25
 • Просмотров: 88
 • 24 декабря 2019 15:37:48
 • Просмотров: 104
 • 20 декабря 2019 12:57:42
 • Просмотров: 93