Вітаміни для собак: як тримати песика в тонусі

 • 05 июля 2018 15:29:49
 • Просмотров: 220

Любіть свою чотирилапого товариша, хочете, щоб він жив здоровим повноцінним життям і насолоджувався кожною його миттю? Допоможіть собаці бути здоровою і активною - підтримайте її сили вітамінами! Інтернет-магазин товарів для тварин Петцентр допоможе підібрати найкращий варіант.

Навіщо потрібні вітаміни для собак

Назва вітамінів походить з грецької мови. Вона приблизно означає «необхідні для життя речовини». Від вітамінів багато в чому залежить здоров'я і життєдіяльність живих істот. Незважаючи на настільки високий рівень важливості, ці речовини практично не синтезуються самостійно в організмі. Тому собаці доводиться отримувати ці корисні речовини ззовні.

Вашому собаці потрібно добавка вітамінів, якщо вона:

 • харчується натуральною їжею;
 • харчується сухим кормом, до складу якого не входять вітаміни груп А, В, С, Д;
 • вагітна, годує цуценят;
 • відчуває проблеми з апетитом;
 • стала гірше бачити;
 • стала проявляти нервозність;
 • втрачає шерсть;
 • відчуває проблеми з рухом.

Вітамінні добавки використовуються для:

 • оздоровлення шкіри і шерсті - лікування і профілактики шкірних захворювань, тьмяності і випадання шерстяного покриву;
 • підвищення імунітету - необхідне для здоров'я та активної життєдіяльності тварини;
 • нормалізації роботи різних систем організму - сечостатевої, травної, нервової і т.д ;
 • оздоровлення та підтримання належного стану кісток, суглобів, зв'язок.

Важливо: перебір з вітамінами може стати настільки ж шкідливим тварині, як і їхня нестача. Обов'язково проконсультуйтеся у фахівця перед тим як почати збагачувати корм свого вихованця.

Які бувають вітаміни для собак

Вітаміни для собак випускаються в різних видах, підбирати їх слід індивідуально, виходячи з особливостей і смаків собаки, а також стану її здоров'я.

Різновиди собачих вітамінів:

 1. Таблетки. Поширена форма, добре поєднується з сухим кормом - вітаміни-таблетки можна просто перемішати з гранулами. Для збудження апетиту у собак до складу вітамінів часто вводять смакові «м'ясні» добавки. Розмір пігулок для цуценят і дорослих осіб відрізняються, тому таблетки-вітаміни універсальні.
 2. Порошок. Препарат легко підмішати собаці в суп або у вологий корм, він не має яскраво вираженого смаку і запаху.
 3. Суспензії на основі натуральних олій. Універсальна форма, яку можна додавати до будь-якого виду харчування і навіть до води. У складі використовуються олії кунжуту і оливок.
 4. Вітамінізовані «вкусняшки». Це спеціальні собачі ласощі з приємним для тварин смаком і ароматом, виконані у вигляді крекерів або кісточок. Вітамінізована начинка в них ховається під оболонкою (переважно хрусткою). Такі ласощі використовуються в якості заохочувального частування під час прогулянки або дресирування.
 5. Ін'єкції. Внутрішньом'язовий укол, хоч і болючий для тварини, дозволяє її організму максимально швидко засвоїти корисні речовини. Особливо актуальний це ефект, якщо тварина перенесла операцію або хворобу.

За типом собачі вітаміни бувають:

 • універсальними (загального впливу, придатними для будь-якого віку і порід);
 • спеціалізованими (спрямованими на вирішення конкретної проблеми, наприклад, хвороб зубів, випадання шерсті, проблем з суглобами);
 • корректуючими (призначеними для профілактики захворювань та їхнього усунення).

Для бійцівських і службових собак розроблені вітаміни посиленої дії - вони корисні тваринам, які постійно активно тренуються і багато рухаються.

Вплив вітамінів на собак

Список основних вітамінів відомий нам з часів школи. Знаючи, як вони впливають на собаку, ми можемо приблизно зрозуміти, чого вихованець потребує.

Вітаміни та їх «здібності»:

 1. Вітамін А. Необхідний для здоров'я зору, шкіри, вовни, слизових оболонок, незамінний в період вагітності і лактації. Симптоми нестачі вітаміну А в собачому організмі: сухість очей, поганий зір (особливо в темряві), захворювання шкіри та органів дихання.
 2. Вітаміни В-групи. Собакам не обійтися без В1, В2, В5, В6, В12. Перше і останнє речовини особливо важливі: В1 впливає на нервову систему, В12 - на кровотворення. В1 незамінний при вагітності, лактації та великих фізичних навантаженнях. Брак вітамінів групи В виявляється в дерматитах, випаданні шерсті, зниженні зору, онімінні лап.
 3. Вітамін С. Бактеріостат, життєво важливий для процесів обміну речовин.
 4. Вітамін Д. Допомагає організму собаки засвоювати кальцій і фосфор, корисний для суглобів, бере участь у розвитку кісткової тканини. Симптоми нестачі - рахіт і остеопороз.
 5. Вітамін Е. Бере участь у розвитку статевих клітин і зміцнює імунітет, обов'язковий для племінних тварин.

На кожному етапі розвитку тваринного найактуальнішим буде певний вітамін.

 1. Дрібні собаки та цуценята. У них швидкий обмін речовин, давати їм вітамінні добавки потрібно частіше, ніж великим. Тваринам цього типу потрібні вітаміни А, Д, Е - оскільки у них часто змінюються слизові, і кальцій швидко вимивається з кісток. Особливо важливий для них В12, що допомагає уникнути анемії.
 2. Великі собаки. Такі породи в дитинстві швидко ростуть, а отже, у них найсильніше страждають кістки. Цуценятам великих порід, щоб уникнути анемії і проблем з кістковою і нервовою системами, обов'язково давати потрібні дози вітамінів Д, В1, В6, В12. А для загального метаболізму обов'язковий вітамін С. Великі вагітні та годуючи собаки потребують підвищених доз вітамінів.
 3. Літні тварини вимагають регулярного надходження в організм вітамінів В12, А, Д для підтримки життєвих функцій. Такий набір важливих речовин захищає «старичків» все від тих же небезпечних анемії і остеопорозу.

Важливо: в жодному разі не можна давати великим собакам вітаміни в дозуванні, як для дрібних. Різниця в потребах здатна спровокувати серйозні наслідки для здоров'я. А для літніх собак важлива збалансованість за складом. Тому не «призначайте» дози вітамінів своєму собаці самостійно, якщо не бажаєте наражати на небезпеку здоров'я вихованця.

На додаток до вітамінів собаці потрібно отримувати збалансований корм високої якості. Якщо харчування тварини не буде забезпечене належним чином, навіть найефективніші допоміжні препарати будуть марні.

 
 
  Нові надходження

Леопольд М'ясний раціон з кроликом 360г

Леопольд М'ясний раціон з кроликом 360г

Основні характеристики:Вік: для молодих ..

23.00 ₴

Леопольд М'ясний раціон з птицею 360г

Леопольд М'ясний раціон з птицею 360г

Основні характеристики:Вік: для молодих ..

23.00 ₴

Леопольд М'ясний раціон з яловичиною 360г

Леопольд М'ясний раціон з яловичиною 360г

Основні характеристики:Вік: для молодих ..

23.00 ₴

Леопольд М'ясний раціон з ягням 360г

Леопольд М'ясний раціон з ягням 360г

Основні характеристики:Вік: для молодих ..

23.00 ₴

Свежие записи с нашего блога

 • 28 декабря 2018 15:33:40
 • Просмотров: 7
 • 27 декабря 2018 13:56:43
 • Просмотров: 42
 • 11 декабря 2018 19:47:36
 • Просмотров: 49
 • 07 декабря 2018 15:15:14
 • Просмотров: 46