Прогулянкова куля для хом'яка
Якщо ви вирішили завести тваринку, ви повинні бути готовими до догляду за нею. Якщо у вас вже живе тхір, щур чи морська свинка ви напевне замічали, як в гризунів виникає бажання розім’яти лапки. Проте досить часто виникають ситуації коли немає можливості випустити гризуна побігати по оселі чи де інде. Причин для цього може бути безліч, якщо у вас живе кішка то випускати гризуна бути небезпечно, гризуни по своїй природі люблять досліджувати тому будьте готові, що вони будуть лазити в самі потаємні куточки оселі де можуть перекинути на себе якісь предмети чим можуть нашкодити своєму здоров’ю.
Спеціально для запобігання таких випадків виробники товарів для тварин виготовляють прогулянкові кулі для гризунів.
Прогулянкові кулі:
- виготовляються з пластику,
- мають отвори для потрапляння повітря всередину,
- складаються з двох частин або мають лючок за допомогою якого гризуна можна помістити всередину.
Завдяки такому простому винаходу домашній улюбленець зможе без будь яких проблем переміщатися по вашій оселі, а головне з безпекою для себе.
Легка фізична нагрузка необхідна для нормального функціонування організму тваринки. Тому такі пробіжки підуть на користь вашому домашньому улюбленцеві. В природі гризуни можуть пробігати по кілька кілометрів в день, а якщо закрити гризуна в клітці і не давати йому виконувати свої природні потреби це зашкодить його здоров’ю і покличе за собою негативні наслідки. Тому прогулянкові кулі для гризунів ідеально підходять для домашньої тваринки, і замінять їм повноцінний біг в природі.
Така прогулянкова куля дозволяє вигулювати гризуна не дуже пристально наглядаючи за ним. Коли гризун бігає у кулі він фізично не зможе залізти в якусь щілину чи погризти меблі, також він уникає контакту з рослинами, також його легко буде знайти по звуку. Деякі власники гризунів все рівно рекомендують спостерігати за гризунами під час їхньої пробіжки. Спеціально для цього випускають спеціальні бігові доріжки для прогулянкових куль, вони обмежують територію переміщення гризуна.
Проте є і мінуси в прогулянкових куль. В деяких тваринок перебування в замкнутому просторі викликає стрес, що може зашкодити його здоров’ю, тому не варто залишати гризуна на довгий час в кулі. Також занадто довге перебування може викликати обезводнення та перевтому. Варто подбати про те щоб були закриті виходи з яких гризун може впасти, підвіконники, столи чи сходи, перед тим поставивши бар’єри. В середині прогулянкового шару тваринка має обмежений кругозір, тому якщо бар’єр буде занадто низький, гризун може на швидкості перелетіти його. Небезпечними є також більші тварини та деякі люди які люблять влаштовувати з тваринками смертельні ігри.
Для того щоб гризуну було комфортно бігати всередині кулі вам слід врахувати розміри гризуна та кулі, якщо куля буде надто маленька, то бігти в ній гризун буде в неприродній позі, якщо навпаки надто велика то гризун всередині буде «бовтатись» Деякі види гризунів по своїй анатомії не зможуть бігати в кулі (кролики, шиншили та інші.)