Лампи для тераріумів
Для всіх живих організмів необхідне світло, рептилії не стали виключенням, більше того світло відіграє важливу роль в процесі їхнього розвитку та росту. Освітлення для тераріуму потрібно правильно підібрати, і воно повинне відповідати всім вимогам щодо освітлення, від цього буде залежати стан здоров’я та активність вашого домашнього улюбленця. Також світло сприяє виробленню вітамінів в організмі тварини. Тераріумні лампи - це незамінний аксесуар для правильного облаштування тераріуму, без їхнього світла, енергії та тепла багато тварин просто не зможуть існувати. Правильно облаштовані лампи в тераріумі забезпечать потреби вашого домашнього улюбленця в необхідному метаболізмі.
Разом зі світлом ми отримуємо електромагнітну радіацію, електромагнітні поля та фотони. Світлові фотони мають різні рівні енергії, та довжину хвиль які вимірюються в нанометрах. Найбільш відомі довжини хвиль світла – видимі. Кожна довжина хвилі має свій колір, наприклад сонце – жовтий.
Але існують багато хвиль світла окрім видимого, наприклад:
- гамма хвилі,
- рентгенівські хвилі,
- ультрафіолет,
- інфрачервоне світло.
Видиме світло знаходиться в проміжку 390 – 700 нм, тоді як ультрафіолет поділяють на 3 групи А (320-400 нм.) відіграє важливу роль для рептилій, В (290-320 нм.) відіграє не суттєву роль для рептилій, С (180-190 нм.)небезпечна для всі організмів.
Ультрафіолетове світло групи А впливає на поведінку рептилій, комунікаційні здібності, розмноження та навіть довжину життя. Світло групи В, в дикій природі рептилії синтезують вітамін D3 який міститься в сонячному світлі, відповідає за метаболізм кальцію в організмі рептилій. Якщо в тварини буде відсутній вітамін D3, внеї буде розвиватися хвороба кісток, зміниться їхня крупність. Сонце частину своєї енергії виробляє в інфрачервоному спектрі, який важливий для холоднокровних рептилій, допомагає з терморегуляцією. Кращим способом підтримки високих температур для рептилій які ведуть денний спосіб життя буде прикріпити зверху яскравий джерело світла, які дають великі кількості інфрачервоного світла.
Обираючи лампу для тераріуму необхідно враховувати місце проживання тої чи іншої рептилії. Наприклад в зонах проживання де є ліси, кущі і т.д., рівень УФ радіації на кронах дерев буде високий, тоді як знизу буде дуже низький. В пустелі рівень сонячної радіації буде великий, так як місць де можна було б сховатись мало, при тому що ефект посилюється відбиванням світла від поверхні землі. В гірських територіях є долини в які світло потрапляє тільки певний час після того як сонце вийшло, таке освітлення значно зменшує вплив ультрафіолетових хвиль на організм тварини. Також слід враховувати спосіб життя тварини, денний образ життя тварини отримують більшу кількість УФ променів. Деякі види ведуть нічний спосіб життя і коли сонячне світло досягає їхніх домівок вони виходять погрітися на ньому отримуючи достатню кількість УФ радіації. Відштовхуючись від цих даних ви зможете підібрати необхідну лампу для освітлення вашого тераріуму.